Gerginlik Anında Erkeğin Kaçma Kadının Deşme İsteği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Çoğu erkek bu gerginlikten uzak durabilmek için geri çekilmek, yalnız olmak ve bir süre kendi başına kalmak ( erkekliğin %99 u kaçmaktır) ister. Çoğu kadın ise gerginlik zamanlarında erkeğin destek olmasına ve uzaklaşmamasına ihtiyaç duymaktadır. (Derinlemesine analiz, tripler, sanrılar ) Bu süreçte kadının isteği, yaşanan gerilimin daha derinlemesine konuşulması ve erkeğin onun duygularını daha iyi anlamasıdır. Ancaaak erkeğin ruhsal yapısı gerilime ve uzun süreli çatışmalara genellikle dayanıklı değildir. ( Hassas canlarını onların... ) Bu yüzden de erkek yalnız kalarak hem çatışmadan kaçar, hem de hissettiği kötü duyguları sindirmek için zaman kazanır. yalnız kalan erkek bir süre sonra hissettiği kötü duygularını sindirir, ruhsal olarak sakinleşir ve kadına geri döner. İlişki bu sayede başka bir yöne evrilmiş ve gelişmiş bir şekilde devam edecektir. Erkeğin çok uzun süre uzaklaşması ise kadının yalnız kalma ve terk edilme korkusu yaşamasına sebep olabilir. Kadın bu korkusu sebebiyle erkekle tekrar bir araya gelmek ister, ancak erkek genellikle daha da tepkisel davranır ve daha da uzaklaşır. ( Kovaladıkça kaçan ateş böcekleri... ) Yalnız kalan kadın, özellikle kadın arkadaşları ile iletişime geçerek onlardan sosyal destek arayışına girebilir. Erkek ise genellikle yaşadığı gerilimi kendi içinde yaşar ve arkadaşlarıyla daha az paylaşır. Erkeğe ulaşamayan kadının hissettiği diğer duygular öfke, çaresizlik ve hayal kırıklığıdır değersizlik, istenmemek, red edilmek ve tercih edilmemek hissettiği diğer duygulardır. Uzun süre yalnız kalan kadının bu duruma tahammülü giderek zorlaşabilir Erkek ise yalnız kaldıkça kendisini daha da rahatlamış hisseder. Eğer kadının canına tak edip ayrılmak isterse bu kadın için zor olsa da çabuk unutur çünkü o vakte kadar bin kere tartmıştır kafasında. Erkek ise bu beklenmedik* karar karşısında önce afallar sonra uzun soluklu bir depresif hâl, sorular, pişmanlık süreci.. Erkeğin çatışmanın gerilimine en azından bir süre tahammül etmesi, hemen geri çekilmemesi ve kendisini bu konuda geliştirmesi ilişki açısından daha yararlı olacaktır. Kadının ise ilişkide zaman zaman yalnız kalabilmenin normal olduğunu kabullenmesi, ve kendisini bu konuda geliştirmesi ilişki açısından olumludur. Bu gibi süreçlerde tarafların birbirlerini suçlamak yerine, çatışmadaki kendi hatalarına odaklanması daha yararlı bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım her iki tarafın da karşılıklı olarak birbirini geliştirmesini sağlar ve ilişkiyi sağlıklı bir yönde ilerletir. Güzin abla kıvamında Sofia'nızdan sağlıklı yormayan ilişkiler yaşamanız dileğiyle efenim.
    tsukyomi
    Bende bir bozukluk var, anladım bunu artık. Yine Harun Abi çıktım be Sofi. Kendi derdimi, tasamı kimseyi sıkmamak için anlatmam, kendi içimde yaşarım. Kavga ettiysek uzaklaşıp soğuyan kısım ben olurum. Çözülemeyecek bir problemse uğraşıp ağlamak yerine cart diye keser atarım cerahatli kısmı. Doğru mu yanlış mı onu da bilmiyorum ama keleşimde de değil. Çoğunluğun yarattığı algıya da sokayım, kendime de sokayım, komple varoluşa sokayım.
     the-riven
     Bir erkek olarak ben genelde kaçmam. Sorunu derinlemesine dinlerim onun düşüncelerini, anlatmak istediklerini tam olarak anlarım ve sakin bir şekilde kendi düşüncelerimi söylerim. Bu konuda gerçekten anlayışlıyımdır. Anlayış konusu ilişkide her iki taraf için de geçerlidir. İnsan empati yapmayı bilmeli ve karşısındaki değer verdiği kişinin duygularına önem vermeli. Fakat genelleme olarak anlaşılmasın ben belki öyle insanlara denk geldim ama gerginlik anında kadınlar hepsi olmasa da üste çıkmaya çalışabiliyor. Kendileri haklı bulduğu konu üzerinde durabiliyor. Bunu gördüğüm an düşüncelerini anlayışla karşılar, söyleyeceklerimi söyler içimi rahatladıktan sonra köşeme çekilirim ne yapıyorsa yapsın derim. Sizin kaçmaktan kastınız bu ise evet kaçarım fakat bir erkek olarak değer verdiğim insanın duygu ve düşüncelerine önem verdikten sonra aynısını göremiyorsam kaçarım. Gerilim anında haksız olan kişi kadın veya erkek de olsa haksızlığını bilmeli, kendi tarafındaki sorun ve problemleri kabullenmeli.
      cinayetvaraga
      Bizde durum çok fena. evde dişi bir panter var. Benim ondan kalır yanım yok. kahkahalarla gülüp eğlenirken 30 sn de birbirimize dişlerimizi gösterip tıslamaya başlıyoruz. ben kaçarım arkadaş. gazap ateşine neden bulaşayim. geçer sükuna ererim sonra giderim yanına. ama o mırmır mırmır mırmır mırıldar. sonra iki yuz çevirir akşamına iş tamam. ama bu durumdan da çok rahatsız. kaçıyormuşum. kaçarım tabi. evliliği kurtarıyorum daha ne yapim 😈
       isirgan_otu
       Damacanayı mutfaktan dış kapıya kadar taşıyabilen, patlıcan dolmasını fırına koyduğu gibi kodumu oturtan, kavanoz kapağını yardım almadan açabilen, evdeki bütün minimum ev aletlerini güdümlü olarak headshot atabilen, 2 lahmacun üstüne 2 kunefe gömen canlı türüdür. sıkıyorsa kaçmayın 😅
        killforyou
        Bir erkek olarak uzaklaşma ihtiyacını çok daha fazla hissettiğimin farkındayım ama kadın bir kere yalnız kalmak istiyorsa durum çok daha vahim oluyor. Katılıyorum.
         busecikcik
         kesinlikle erkeğin sessizliği sakinliği hepimizi delirtmiyor mu? neden kaçıyor bunlar ve daha kötüsü neden kaçtıklarında kovalıyoruz 😂 ben de çok beğendim yazıyı
          mrlawyerkk
          Neden üzerine gidip sinirlerimizi yıpratalım ki? Düşünelim, kafamızda kuralım, ne gereği var. Direkt kaçış.
           gulfemkaya
           Ay kaçan erkeklerden gina geldi valla asiri ezik hareketi haberiniz olsun helin sahada carpisalim beyler
            lovewkoko
            erkekliğin yüzde 99u kaçmak sözü de cuk oturmuş. cidden genel olarak sadece kaçıyoruz böyle konularda da kaçıyoruz.
             detokssuyu
             Çok doğru bir genelleme olmuş bu. Ben asla kaçamam çok ciddi bir tartışma olacağını da bilsem asla kaçamam. Kendimi sorumlu hissederim.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.