13
4.10.2020
Gerçekten İnanırsanız Uçabilirsiniz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dr.rock
   Gerçekten inanırsanız uçabilirsiniz Dumbo koca kulaklı tatlış bir fildir, sarhoş olduğu gecenin sabahı bir ağacın tepesinde bulur kendini. Nasıl çıktı ağacın tepesine? Uçuyordur ama hatırlamaz. Pataküte düşer. Dün onun uçtuğunu gören kargalar “haydi uç uç” diye bağırır, onu cesaretlendirmeye çalışırlar. Dumbo bir filin uçamayacağına inanıyordur ve önce denemez, sonra denesede başaramaz. Akıllı bir karganın aklına bir fikir gelir. Başka bi karganın kıçından bir tüy koparır, dumboya takıp onu uçurumdan iter ve arkasından bağırır “kulaklarını çırp !!! bu sihirli bir tüy, uçmanı sağlayacak” Dumbo uçar Tüy sihirli değildir elbette Sadece Dumbo buna inanmıştır İnanın Fallara, taşlara, büyüye, burçlara, tanrıya, ideaya, krala değil Kendinize inanın Çünkü onlar sadece karganın poposundaki tüyler. Ve size yapamazsın diyenlere böyle yapın 🖕🏼
    luciferin_kizkardesi
    Teşekkürler cesaretlendirmeniz için doktur beyy.🤗
     peripedia
     Uçar mıyız, düşer miyiz bilemiyorum ama çekim yasasının gerçek olduğunu biliyorum. Bir durumu tahayyül etmek, sadece ona odaklanmak onu size getiriyor. Düşüncelerimizin bir frekansı var ve evrene mesaj dediğimiz durum da tam olarak bu.
      bisosyolog
      Gerçekten inanırsam bill gates’in de kızı olabilir miyim?
       duyarplus
       Bir devir uçabileceğine inanan bir insan yüzden pokemon izleyemedi.
        _umut_
        2000 lerin başıydı. Pokemon akımı ülkeyi sarmıştı. Taso kapışmaları tüm sokaklardaydı. Günlerden bir gün pokemon tüm türkiye televizyonlarında yasaklandı. Neden mi ? Veledin biri pokemondaki pidgeotto gibi uçabileceğine inanıp pencereden bırakıverdi kendisini ve beyni patladı öldü. Hikayem bu kadar dinlediğiniz için teşekkür ederim. ( ana fikri anladım sıkıntı yok )
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.