Gerçekte Kırmayan, Ama İçten İçe Üzen Minik Kırgınlıklar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Başlık biraz karmaşık ama şöyle anlatayım. Bir önceki başlığımda dizi tavsiyesi istemiştim. Neyse Yabancı Damat'ı izlemeye başladım. Eskiden de çok severdim. O evi, o heyecanı o Sumru Yavrucuk'un bağrışmalarını filan nasıl özlemişim hemen daldım içine. Sonra, şimdi ki hallerine baktım. Ne kadar değişmişler. Bazen bir filmi ya da diziyi izlerken o hikayenin bir parçası oluyorsun. sanıyorsun ki o ev, o aile gerçekten var. Gerçekten o sesler o duvarlarda yankılanıyor. Halbuki öyle olmuyor. Aslında o ailenin hiç var olmadığını bilmek ve oranın sadece bir setten ibaret olduğunu düşünmek minik minik kırıyor insanı. Ancak aslında elbette ki kırıldığımız bir şey değil, sadece yüzleşmek. Umarım anlatabilmişimdir :)
    1cerenaltay
    Bir dizi bitince boşluğa düşüyorum ben. Mesela 'Leyla ve Mecnun'u bitirdikten sonra bir boşluğa düşmüştüm. Sonra, 'Rick and Morty' bittikten sonra bunalıma girmiştim. 'Disenchantment'i bitirdikten sonra üzülmüştüm. Eski bölümleri izleyince de hüzünleniyorum. Sanki eski anılara bakıp geri getirmek için elimden bir şey gelmiyormuş gibi hissediyorum. Aynı şekilde 'Harry Potter' serisini bitirdikten sonra bir süre ne bir kitap okudum ne de bir film izledim üzerine gül koklamış olmayayım diye.
     cinayetvaraga
     Zamanında Leyla ile Mecnunu izlerken içim kıpır kıpır olurdu. o dizinin zamimiyeti, güldürürken birden araya giren paramparça edici melodileri ile kendimi dizinin içinde hissederdim. yaşardım o duyguları. hatta o zamanlar şimdiki eşim yoktu. vardı da sevgili filan değildik. başkası vardı ve leyla yı izledikçe kafam ona kayardı. ee tabi geçti gitti. ama o diziyi ne zaman izlesem içim bir garip burkulur. dizi gibi yarım kaldı diye midir bilemem ama öyle.
      mrlawyerkk
      Doğru yerden mi giriyorum konuya emin değilim ama konuşma esnasında benden bahsederken bu denilmesi. E benim bir adım var yani. Birçok insan da bunu yapıyor. İsimlerimiz neden var? Kırılıyorum, üzülüyorum.
       peripedia
       Arkadaşlarımın planlarına beni nezaketen davet etmesi. Güzel bir davranış aslında ama biliyorsun ki asla gelmeni istemiyorlar sadece usulen davet ediyorlar. Çok kırıcı bir hareket değil mi sizce de?
        gulfemkaya
        Sizi gerçekten üzen bir sey anlattığınız karşı tarafın hiç ilgilenmemesi.... bir sey de diyemezsin ama kırılırsın hayvan gibi
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.