Genç Yaşta Gelecek İçin Birikim Yapmak Mı, Yoksa Gençliğimizi Yaşamak İçin Harcamak Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Pandemi ile birlikte evlere tıkıldık malum. Üniversiteye giden bir insan olarak tecrübelerinize dayanarak sizlere sormak isterim. Şu anda harçlıklar burslar birikiyor. Ben hep üniversitedeyken rahat rahat gezerim, tozarım, konserler, eğlenceler diye düşünüyordum fakat şu anda hepsi ertelenmek zorunda kaldı. Neyse geleceğim nokta şu birikim yapıyorum şu sıralar sizce bu parayı üniversite bittikten sonra geleceğim için birikim mi yapmalıyım yoksa pandemi bittikten sonra deli gibi gezmek için mi harcamalıyım. Kafam bu konuda çok karışık. Her zaman birikim yapmak iyidir ama bir daha bu yaşlarda da olamayacağız. İçinde bulunduğumuz yaşın da keyfini çıkarmak gerekmiyor mu? Konu hakkınızdaki yorumlarınızı merakla bekliyorum.
    nickimdebileolmaz
    Bir kısmını harca hepsini harcamak yada saklamak zorunda değilsin, karantina yüzünden bunalmışsındır biraz kafa dağıtmak iyi gelir.
     bendemistimama
     Sacmalama harca tabikide olum ne kadar servetin olursa olsun "an"ı satin alamazsin bu tanrinin sana bi hediyesi. Anı meşru dairende yaşa yani. Tabi ani yasayim derkende sacip savurma boyutuna varma zaten o zaman ilerisi icin biseyler birikirde.
      _gizem_
      harcamak tabi
       me_out_bye
       Virüs bitince gez moruk. Mesleğini eline alınca kazanırsın zaten eğer çoktan ilgili bölümünde ilerliyorsan. Ama az bir kısmıda bulundurulur köşede. Ali baba gibi 1 gecede bütün tarlayı evi bağ bahçayı yemeye lüzum yok. Kısıtlamayada luzum yok ancak, doğru dediniz bu yaşa gezmenin tadı ayrıdır ilerki yaşlarda ayrıdır. Tek ölçü para değil başka etkenlerdr var önemli.
        asit
        kendim dahil her şeyi harcarım
         cinayetvaraga
         Hepsini saklarsan içinde uhde kalacak, hepsini harcarsan pişmanlık peşinden gelecek. İkisi arasındaki dengeyi ayarla ve gençliğini kaçırma derim. dünyaya bir kere geliyorsun kardeşim.
          gregory_
          Gelecek gelmeyebilir, bakin keyfinize.
           ezgizm
           Belki de gelecek olmayacak. O yüzden anı yaşa ve vur dibine.
            alys
            zaman geri kazanilmaz o yuzden gençliğini yaşayacaksın.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.