Gelecek Vadeden Bir Meslek e-Ticaret
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kafatamircisi
   Başlığa meslek yazdığıma bakmayın aslında bu sektör girişimciliktir, yetenektir zekadır ve en onemlisi azimdir. Durun bi dk. bişey satmaya pazarlamaya flan çalışmıyorum)) Bir meslek sahibi olmak için diplomasına sertifikasına veyahut o meslek dalı ile ilgili yeterlilik kurslarına sınavlarına girip başarı gösteren herkes o mesleğe sahip olabilir. Ama e-ticaret çok farklı bir mecra herkes yapamaz sonradan öğrenip ben ticaret yapayım iyi para var o işte dediğin anda tepe taklak çakılırsın.. kendinizde bu potansiyeli görüyor olmanız, aşırı özgüvenli olmanız, insanlarla sürekli dialog irtibat içinde olmanız gerekiyor.. insanlar herşeyi satın almak istiyorlar işine yarasın veya yaramasın.. evinden dışarı çıkıp 300 metre bir mağazada aradığını bulacağını kendisi de biliyordur, ama elindeki akıllı telefon ile oturduğu yerden sipariş verip kapısına kadar gelmesi insanları mutlu ediyor tereciye tere satma diye bir deyim vardır. işte burada tam olarak bunu yapacaksınız tereciye tereyi satacaksınız. bunu yaptığınızda ilk adımı atarak kendinize olan özgüveniniz daha da artacak ve daha kararlı bir girişimci olmanın temellerini atmış olacaksınız.. varmı bu sektöre ilgisi olan düşünen veya yapan konuşalım biraz ahali hem sohbet muhabbet olsun)
    thetalentedmrripley
    * Zamanında bar açalım dedik, alkollü mekan ruhsatı için emniyet olur yazısı vermedi. Açacağımız muhitte alkollü mekan sakıncalıymış. Açacağımız muhit de Kavaklıdere. Ankara'nın alkollü mekanlarının yarısı orada. Ulan bir kere bölgenin adı Kavaklıdere, daha ismini söylerken promilin yükseliyor neyin sakıncasından bahsediyorsunuz. Dava açtık kazandık. Bu sefer de bina sakinlerinin imzasında sıkıntı çıktı. Binadakilerden birisi imza vermemiş, benim ortak da onun yerine imza atmayı denemiş. Ruhsat alamadığımız gibi bir de bizim salak yargılanıp ceza yedi. * Sonra Kızılay'da restoran açtık. 5 ya da 6 ay sonraydı sanırım Gezi olayları patladı. Bizim mekan da olayların tam ortasında kalıyor tabi. Kebap satalım derken kendimizi gaz yiyen çocuklara bedava su dağıtırken bulduk, ortalık sakinleşince devrettik çıktık. * Başka bir arkadaşım rent a car işi yapıyordu. Ona ortak oldum. İşler güzel gidiyor derken iki tane lüks aracımız çalındı. Memurundan emniyet müdürüne tanıdığımız ne kadar polis varsa ayağa kaldırdık ama Adana tarafında kaybolan araç da Ankara'da kaybolan araç da bulunamadı. Ankara'da kaybolan araç için bu sefer tanıdığımız ne kadar serseri, uğursuz tip varsa haber saldık. Aracı bulamadılar ama aracı çalanları buldular o zamanlarki Çinçin Mahallesi'nde. Arabayı geri getirmek için 50.000 lira istediler, 20.000'e anlaştık. * Bu olaydan sonra elimizdeki tüm otomobilleri satıp otobüs kiralama işine girmeye karar verdik. Şehirlerarası otobüs işletmeciliği yapan bir firma ile anlaştık otobüsleri onlara kiraladık. Hiç bir şeye karışmadan paramız geliyor diye seviniyorduk ki pandemi patladı. Firma bu dönemde sözleşmeyi yenilemedi, otobüsler boş boş yattı. Eeeeh dedik ve onları da sattık. Bu da son girişimim oldu. * Bu kadar uzun sözün neticesinde demem o ki ben ticaretin düzünü beceremedim ki elektroniğini becereyim. Bu tecrübelerden sonra bende ticari zeka da esnaflık da ticari şans da ortak olunacak arkadaş da olmadığını öğrenmiş oldum. Allah'tan bu işlere kendimi kaptırıp asıl mesleğimi icra etmeyi hiç bırakmamışım. Kendi mesleğim dışında başka iş yapmaya tövbeliyim artık.
     gulfemkaya
     Baya büyüyen ve uzun süredir baya baya buyuyen bir sektör globale çalışma imkanını da artiyor
      sedefartuny
      Ben çok emek gerektirdiğini iyi araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü tüm köşeler kapılmış durumda bu sektörde.
       trueliving
       ehh çünkü artık insanlar pandemiden dolayı dijital medyaynın ne kadar önemli olduğunı anladılar.iş yerler kapansada e ticaret çook aktif çünkü
        zerdustttt
        İş kurmakla ilgili bir süre önce diodan bir arkadaşla sohbet ettim… E ticaretten bahsetti aklıma yattı mantıklı geldi… arkadaş bana bir şeyler anlatmak için 3000 $ para istedi… yaşadığımız yerde ticaret odasına esnaf ve Sanatkarlar odasına gidin size her şeyi anlatırlar… Birileri için de, aynı zamanda dolandırıcılık kapısı olmuş bu konu bilginiz olsun..
         iceriksitesi
         Bu tarz bir işe başlamak isteyen girişimcilere özel kaliteli kariyer paketimiz bulunmakta.
          detokssuyu
          Herkes e-ticaret peşinde zaten ama çok da kolay olduğunu düşünmüyorum fizibilitesini çok çok iyi yapmak lazım.
           unlimited0
           Zaten şu anda oldukça popüler durumda. İlerisi mi kaldı.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.