27
26.5.2020
Gelecek Nesillere Bir Not Düşmek Maksadıyla Salgın Süreci ile İlgili En Samimi Düşüncelerimizi Yazalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   lawyerwho
   Ben kendi çapımda ilk telaşa kapıldığımda 2 saniyeliğine de olsa düşüncelerimin cezalandırıldığını bunun bana bir tokat olduğunu sandım. Son zamanlarda o kadar çok nüfusun bilinçsizce çoğalması asabımı bozuyordu ki, çocuk yetiştirmenin geleceği değiştirmek olduğunu kavrayamayan, kontrolsüzce 5 10 tane çocuk yapan insanların genleri geleceğe taşınacakken, ben ve benim gibi duyarlı kesimin genleri geleceğe taşınamayacak diye düşünüyordum bilmiş bilmiş,... Ama bir anda dünyayı saran ölümler bana hatırlattı ki, evren işine karışılsın istemiyor. Nüfus azalabilir, en çok kayıp da hor gördüğüm kesimden olabilirdi. Hayır dedim ya ben bunu kast etmedim. Sanki çoğalmasınlar dediğim için öleceklerdi 😔 Ve kalbimde kocaman bir ağrı hissettim. Hangi ruh bu dünyaya geliyorsa,bir sebebi var, nerede doğduğu nasıl doğduğu önem arz etmiyor . Bir daha böyle ölmesine göz yumamayacağım insanları hor görmeyeceğim, cahildir cüheladır ama insandır, varsın doğum kontrolünü öğrenemesin🤷‍♀️🙈
    kuyinist
    Virus boyunca disarda calisiyordum. Demem o ki. Hayatinizin her doneminde calisanlara saygili olun. Baska bisi demek istemiyorum tisikkirler.
     meyvesebze
     Gorduk ki hic bisey insanoglunun elinde degilmis...Suan bunu dogami verdi yoksa insan kendimi yapti sizlere net bisey soyleyemem.İleride elbet aciga cikacaktir...Mutsuz olmak cok basit ama mutlu olmak icin bir suru sebebimiz varmis,gorememisiz..Sokaga cikamamak,sevdigine ailene sarilamamak hatta onlari gorememek,rahatca elele gezememek,marketlerde pazarlarda rahatca dokunamamak...Halbuki ne ozgurmusuz bunlar ne degerliymis...Birde gordukki istese devleti belediyesi halkina yardim edebiliomus :)
      zimbo
      Neslime sesleniyorum 'Eğer yaşarsam yaşayacaksınız'..
       janselihnm
       TİKTOK VİDEOSU ÇEKMEYİN BAKIN BUNDAN 5 SENE SONRA O VİDEOLARI İZLEDİKÇE UTANICAKSINIZ. SOSYAL MEDYAYI KİRLETMEYİN . 15 16 YAŞINDA KIZLAR SOSYAL MEDYADA BİRBİRLERİNİ İFŞALAYARAK POPÜLER OLMA DERDİNDE . İLERİDE ÇOK PİŞMAN OLUCAKSINIZ . SİZ GELECEĞİN ANNE BABALARI BELKİ ÖĞRETMENİ BELKİ DOKTORUSUSUNUZ . KİTAP OKUYUN DİZİ İZLEYİN HAYVANLARI SEVİN ..KENDİNİZE İYİ GELECEK ŞEYLERLE UĞRAŞIN . POPÜLER OLMA HAYALİ İNSANI ÖLDÜRÜR .. İYİ BİR GELECEK HAYALİ MİLYON BEĞENİ SAYISI ALMAK KADAR TAKİPÇİ OLMASI DEMEK DEĞİLDİR.. İYİ BİR GELECEK KENDİNE YARARI OLAN SENİ SEN YAPAN ŞEYDİR . LÜTFEN SADECE İYİ BİR BİREY OLMAK VE KENDİNİZİ YARINLAR İÇİN HAZIRLAYIN..
        altmisbir
        Yarasa yiyenin Allah belasını versin alskdjak
         cahit
         Çocular sağlığınıın kıymetini bilin sakın hiç bir şeyi küçük deyip geçmeyin bizim günlerimizde corona vardı vürüs görünmez kendinizin sağlıklı olun iyi beslenin çok temiz olun
          pinusnigra
          harika bir başlık, en samimi düşüncelerimle yazıyorum: SEVGİLİ SIRADAKİ NESİL. ÖNCELİKLE, YERİMİZİ SİZE BIRAKMA KONUSUNDA CAHİLLİĞİMİZ, KAYNAKLARIMIZI HOYRATÇA HARCAMAMIZ VE BENCİLLİĞİMİZİN DERDİNE DÜŞEREK SİZLERİ YAŞADIĞINIZ BUNALIMLARA İTTİĞİMİZ İÇİN, LÜTFEN BİZİ AFFEDİN. BİZDEN ÖNCEKİLERİN BİZLERE DEDİĞİ GİBİ BİZİM DE SİZE SÖYLEYECEĞİMİZ İLK ŞEY, BİZLERİN HATALARINI TEKRARLAMAMANIZ OLACAKTIR. YAŞADIĞINIZ DÜNYA ELBETTE BİZİMKİNDEN FARKLI OLACAK ANCAK UNUTMAYIN, HER ZAMAN YAPACAĞINIZ EN ÖNEMLİ ŞEY, ŞİMDİYİ YÖNETEBİLMEK. HER ŞEYDEN ÖNCE KENDİNİZİ VE TÜM İNSANLARI SAF VE İÇTEN BİR SEVGİYLE KORUYUN. YOZLAŞMIŞLIKLAR VE KAYIPLAR ARASINDA ANCAK BÖYLE YOLUNUZU BULABİLİRSİNİZ. HER İNSAN ÖZELDİR, BUNU UNUTMAYIN. ÖZGÜRLÜK ANLAYIŞINIZ BAŞKASININ SINIRLARINI İHLAL ETMESİN. ÇATIŞMADAN KAÇININ. DENGEYİ BULUN. KAYNAKLARINIZI SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEKİLDE KULLANIN AKSİ HALDE GEMİ BATACAK. HER ZAMAN SONRANIZI DÜŞÜNÜN, BİREYSEL ÇIKARLARINIZ EN SON ENDİŞENİZ OLSUN. İNSAN TANIYIN, EN BÜYÜK GİZEM BUDUR. ZAMANINIZI SEVGİ ÜZERİNE İNŞA EDİN. SİZDEN ÖNCE YAZILAN, SÖYLENEN VE BIRAKILAN HER ESERLE İLGİLİ MUTLAKA BİLGİ SAHİBİ OLUN, BU ŞEKİLDE SAĞLAM BİR PUSULANIZ OLABİLİR VE SAĞLAM KÖPRÜLER KURABİLİRSİNİZ. EN UFAK İŞİNİZDE BİLE BÜYÜK BİR SEVGİ OLSUN BÖYLECE ÖLÜMSÜZLÜĞE ADIM ATABİLİRSİNİZ. DAHA İYİ OLAMADIĞIMIZ İÇİN BİZİ LÜTFEN AFFEDİN.
           a.l.p.o.l.l.o.n
           Ey evlatlar ! Dünya üzerinde yayılması planlanmış bu virüs aslında sadece virüs olmakla kalmadı henüz HIV çözülememişken bu virüs sizce neden çıkmış olabilir ? Kan tipi ve çipten neden bahsediliyor bunları sorun araştırın evlatlarım. Dünya istemesede tek bir düşünceyle ilerledi ilerliyor bu başımızdaki zengin ailelerden korkmayın asıl onların başına geleceklerden korkun çünkü bizi neler bekliyor bilmiyoruz ve sadece politik değil bir kan davasıdır bir din savaşıdır size sesleniyorum evlatlar bilinçlenin ve doğru yol için elinizden geleni yapın size inanıyorum. Gençliğe sonsuz saygılarımla....
            tolgam44
            bizden sonraki nesil gördüğüm kadarıyla pek parlak değil illaki duyarlı ailelerin yetiştirdiği çocukların iyi yerlere gelip düzeni ve vatana millete hayırlı bireyler olacağından emınım ama şu anki durumda %80 olarak çalışmadan hayatlarını devam ettirme aile bireylerine saygısızlık onun dışında sorumluluk bunlar evliliği aile kavramını etkileyecek eskisi gibi kimse muhtemel ileri ki seviyede ülke kalkınma konusunda hedefleri olacak ama aile ve sosyalleşme en düşük seviyeye inecek bunlara bağlı büyüyen nesil daha farklı olucak tiktok vb videolara denk gelince beyinlerinin olmadıgını ve bunlara musade edenlerınde beyınlerının olmadıgı kanaatine vardım bilinçli ailelere ebeveynlere çok teşekkür ederim sizin yetiştirdiğiniz çocuklar mutlaka en iyi yerlere gelecek ve onlar sayesinde güzel şeyler olacak ve mümkünse çoğalmasınlar
             5dilbiliyomben
             çok daha kötü durumlara düşmek istemiyorsanız eğer, bizim yaşadıklarımızdan ders çıkartın
              mrjester
              Dünyada ki en üstün canlı insanoğlu diye zannetmeyin. Gözle göremedeğiniz bir canlı gelip o insanoğlunun içinden geçebiliyor.
               ayse_
               Umarım ailenizle birlikte evde zaman geçirmenin önemini anlamışsınızdır. Hayat, sokaklarda gezip sosyal medyada cirit atmaktan ibaret değil.
                amakafamiznasiguzel
                salgın süreciyle ilgili hiç samimi düşüncem yok. bu kadardı
                 100numaraliadam
                 tekrarı olmaz inşallah
                  dussezar
                  ben bu sürecin başlarında instagram canlı yayınlarına sardım. alican yücesoy un 22.00 adını verdiği ( ama herkesin alican yücesoyşov dediği) canlı yayınları çok iyiydi. her akşam güzel bir sohbeti vardı ( bitince bir tık özledim sanki ) o bitirince bartu küçükçağlayan ve melikşah vardı . onlarda iyidi ama bir alican değildi.
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.