Geçmişi Bilmenin Bugüne Bir Faydası Var mıdır Yok Mudur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bugun Erdoğan Z kuşağının Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK ile olan ilişkisini bilmemesinden yakındı ama bu geçmişi çok iyi bilmenin bugüne bir faydası var mı yok mu sorusu çok uzun zamandır cevaplanamayan bir soru. Bir kitapta insan denen canlı türünün diğer canlılara göre prematüre denebilecek bir seviyede çok erken dünyaya geldiğini ve gelişiminin büyük çocuğunluğunu doğduktan sonra tamamladığını okumuştum. Diğer türlere göre homo sapiens çıplak, aciz ve anksiyetik. Doğduktan sonra ailemizin şefkatli kollarında dış dünyaya dair sıfır bilgi ile yaşamak durumunda olmamız ve bu dönemlerimizi yani bizim için oldukça kaotik olan bu dönemi hatırlayamamızın hayatımızın ilerleyen dönemine bir faydasının olduğu anlatılıyordu. Yani geçmişi bilmenin bugüne sandığımız kadar bir etkisi yok. Okullarda yıllardır tarih ve geçmiş diye büyük çoğunlukla savaşlar tarihini öğrenip duruyoruz. Bu durum bugün bir işimize yaramayı geçtim bazı zihinleri olumsuz bile etkileyebiliyor. Erdoğan'ın çıkışından sonra geçmiş zamanda olanı biteni biliyor olmanın bugünün şart ve koşullarını değiştirmediği, hayatımızı güzelleştirmediğini yazdı insanlar ki haklılar. Ben bu soruya kesinlikle yoktur cevabı veriyorum akadaşlar siz ne diyorsunuz?
    peripedia
    Geçmişini bilmeyen bugününü yönetemez bence. Bu durum Kemal Kılıçdaroğlu durumundan bağımsız bir şey ama geçmiş demek tecrübe demek bile bile lades dememek o yüzden bazı durumlarda geçmiş ve yaşananlar bügüne en büyük referans kaynağıdır.
     mrs_furby
     Var.
      ggggggg
      Geçmişten ders almak. Yani tecrübe. Sonuç olarak var.
       muzlu-pasta
       Tarih bilmeyen birinin asla büyük işlere kalkışabilecegini düşünküyorum kalkışsa bile mutlaka büyük hatalar yapar geçmişi öğrenmek başlı başına bir tedbirdir bu hayatta
        karolunita-
        vardır.
         ozymandiase
         Hiçbir faydası yoktur bu dönemde. Sürekli bak neydik ne olduk diye diye bir arpa boyu yol alamıyoruz artık.
          makeup-alp
          Birşeylerin doğrusunu arıyorsan bazı konuların geçmişınede bakman gerekir. Sen mesela örnek veriyorum bir doktora gideceksin ve nasıl bir doktor diye araştırmak istedin. Gecmişine bakicaksin tabikide geçmişte neler yapmış ne başarmış veya ne gibi hatalar yapmış ve sende ona göre kararinı vereceksin. Yoksa sen doktora giderken ha bunda ben sözde iyi bi gelecek göruyorum laflarindan anladim mi diyorsun? Gelecegine yön vermek istiyorsan önce gecmişini düzeltmen gerekirki geleceğin temiz olsun.. Aman siyasetle karıştırma beni, siyasetle alakalı yazmadim zaten. Gecmiş ve gelecek bu. Parti tutmuyorum.
           mrlawyerkk
           Geçmişte yaşamanın bir anlamı yoktur ama ders niteliğinde alınması gerekenler vardır. Bunları özümseyip bugünün şartlarına göre hareket etmek şarttır.
            strangestar
            Geçmiş bilinmeli ama sürekli o koşullar iyi karşılandı diye bozuk plak gibi tekrar etmemeliler
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.