Geceyi Başka Bir Yerde Geçirmesin Diye Kocalarına Sabahın Erken Saatlerinde Zehir Dayayan Orta Çağ Kadını vs Günümüz Kadını
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Böyle bir hikaye varmış arkadaşlar. Orta çağda bir kasabada kadınlar eşlerine evden ayrılmadan sabah kahvaltısı niyetine düşük dozlu zehir verirlermiş. Bu zehrin etkisi akşam saatlerine doğru artmaya başlarmış, hal böyle olunca koca doğrudan evine gitmek ister evde de kadın kocasına panzehir ikram edince koca eşinin onu iyileştirdiği, evinde daha sağlıklı ve mutlu olduğu, dertlerinden arındığı yanılgısına kapılır ve evine bağlı bir hale gelirmiş. Orta çağda tabii bunların hepsi. Şimdi bu hikayeyi neden anlattım çünkü maruz kaldım. WhatsApp gruplarına modern çağ kadını tarafından yağdırıldı resmen. Hayata geçirecek olanlar da vardır mutlaka aralarında. Beyler dikkatli olun :)
    fuzbing
    bağlama büyüsü bumuymuş demek 😅
     detokssuyu
     Kendime saygım yok davranışı sanıyorum bu. Kocam eve gelmiyorsa ya da evde huzuru bulmuyorsa da kendi bileceği iştir beni bağlamaz. Ben yoluma bakarım bu tarz entrikalarla hiç işim olmaz ama tabii ki dener millet bunu.
      _sofia_
      Orta çağda evcil koca eğitimi.
       peripedia
       Çok mantıklı değil mi ya? :) Tabii orta çağda mantıklı ama bunu deneyen olacağına o kadar eminim ki.
        me_out_bye
        Hayatının sevgisi diye yanyana geliyorsun .ç nun önden gideni çıkıyor ? Ne kötü. Harbiden insan en çok kendisini düşünmeli galiba? Herkes bir manyak çünkü. İki ayrı beyinin tamamen anlaşması birbirine uyumlu olması çok zor. Ondan sonra kadına ayaklı şeytan demişler ona da kızmayın. Boşuna söylenmemiş bu laflar sen olmasanda bazı senin diğer türün yapmış bişeler işte. Özellikle cahil çağında iyice beterlermiş.
         esseref
         ee biraz benziyor bence. zehir yok ama koca akşam evine geç kaldı karısı hemen mesaj atarak, arayarak, kafasını şişiriyor. o da bir nevi zehir değil mi
          mrlawyerkk
          Bunun neden dolaşıma sokuyorsunuz ya? İsteme kahvesinde damat adayını öldüren kadınlar var bizim ülkemizde. Her türlü büyüye türlü olaylara çok açıklar gerçekten can güvenliğimiz yok bizim şu an.
           metinkaratay
           Bu resmen cinayete girer
            silmarillion
            Günümüz kadını ne yapıyormuş ki? Onlar da başka türlü bir zehir dayıyorlardır.
             honeybee
             oohhh cok korkunç ya değişik bir bilgi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.