Geceyi Başka Bir Yerde Geçirmesin Diye Kocalarına Sabahın Erken Saatlerinde Zehir Dayayan Orta Çağ Kadını vs Günümüz Kadını
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Böyle bir hikaye varmış arkadaşlar. Orta çağda bir kasabada kadınlar eşlerine evden ayrılmadan sabah kahvaltısı niyetine düşük dozlu zehir verirlermiş. Bu zehrin etkisi akşam saatlerine doğru artmaya başlarmış, hal böyle olunca koca doğrudan evine gitmek ister evde de kadın kocasına panzehir ikram edince koca eşinin onu iyileştirdiği, evinde daha sağlıklı ve mutlu olduğu, dertlerinden arındığı yanılgısına kapılır ve evine bağlı bir hale gelirmiş. Orta çağda tabii bunların hepsi. Şimdi bu hikayeyi neden anlattım çünkü maruz kaldım. WhatsApp gruplarına modern çağ kadını tarafından yağdırıldı resmen. Hayata geçirecek olanlar da vardır mutlaka aralarında. Beyler dikkatli olun :)
    me_out_bye
    Hayatının sevgisi diye yanyana geliyorsun .ç nun önden gideni çıkıyor ? Ne kötü. Harbiden insan en çok kendisini düşünmeli galiba? Herkes bir manyak çünkü. İki ayrı beyinin tamamen anlaşması birbirine uyumlu olması çok zor. Ondan sonra kadına ayaklı şeytan demişler ona da kızmayın. Boşuna söylenmemiş bu laflar sen olmasanda bazı senin diğer türün yapmış bişeler işte. Özellikle cahil çağında iyice beterlermiş.
     mrlawyerkk
     Bunun neden dolaşıma sokuyorsunuz ya? İsteme kahvesinde damat adayını öldüren kadınlar var bizim ülkemizde. Her türlü büyüye türlü olaylara çok açıklar gerçekten can güvenliğimiz yok bizim şu an.
      fuzbing
      bağlama büyüsü bumuymuş demek 😅
       esseref
       ee biraz benziyor bence. zehir yok ama koca akşam evine geç kaldı karısı hemen mesaj atarak, arayarak, kafasını şişiriyor. o da bir nevi zehir değil mi
        peripedia
        Çok mantıklı değil mi ya? :) Tabii orta çağda mantıklı ama bunu deneyen olacağına o kadar eminim ki.
         detokssuyu
         Kendime saygım yok davranışı sanıyorum bu. Kocam eve gelmiyorsa ya da evde huzuru bulmuyorsa da kendi bileceği iştir beni bağlamaz. Ben yoluma bakarım bu tarz entrikalarla hiç işim olmaz ama tabii ki dener millet bunu.
          _sofia_
          Orta çağda evcil koca eğitimi.
           kalpci
           Hiç bir kadın hiç bir erkeği dizginleyemez, dizginlediğini sanır Akıllı kadınlar bunu bilir ya vazgeçer ya kendini korur
            catherine-earnshaw
            kocişini nasıl eğitirsin... O zamanlarda her kadın beğendiği adamla evlenemiyor soylu falan değilsen, gerçi onlar bile sıkıntı yaşıyordu görücü usulü illetinden. Sizi sevmeyen bir kocayı eve nasıl bağlamayı düşünüyorsunuz? Tam da böyle yapmak lazım, o zamanda ömrün 30-40 yıl ya var ya yok, o hayatta da başarıya giden her yol mübahtır mantığındalar, aferin.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.