Gebelik Hesaplama ve Tahmini Doğum Tarihi Hesaplama
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   beyzakaya1896
   Gebelik hesaplama, tıbbi gebelik haftasına göre, gebenin kaç hafta ve kaç günlük gebe olduğunu hesaplamaktır. Doğuma kaç gün kaldığını, tahmini doğum gününün hangi gün olduğunu hesaplar. Daha önemlisi ise, kaç haftalık gebe olduğunuzun hesaplanmasıdır. Çünkü bebeklerin ne zaman doğacağı net değildir. Sağlıklı bir bebek gebeliğin 38, 39 veya 40. haftasında doğabilir. Gebelik haftası neden hesaplanmalıdır? - Fetusun ne zaman ense kalınlığı taraması yapılacağı - Gebenin ne zaman şeker yükleme testi yaptıracağı - Hangi aşının kaçıncı dozunu ne zaman yapılacağı - Folik asit desteğinin ne zamana kadar devam edeceği - D vitamini desteğinin ne kadar süre devam edeceği - Anemi (kansızlık) taraması tarihi - HIV ve Hepatit gibi kan ile bulaşın mümkün olduğu hastalıkların test ve kontrol tarihi - Kan uyuşmazlığı varsa kan uyuşmazlığı iğnelerinin yapılacağı tarihi ...gebelik haftasına göre planlanır. Türkiye sağlık sisteminde aile hekimlerinin gebe takipleri ve uzman kadın doğum takipleri gebelik haftalarına göre planlanır. Özetle sağlıklı bir gebelik için gebelik takvimi, miladi takvimden daha önemlidir. Detaylı gebelik hesaplama neye göre yapılır? Detaylı gebelik hesaplama, tıbbi literatüre SAT (son adet tarihi) olarak geçen son regl periyodunun belirtilerinin başladığı ilk güne göre yapılır. Burada detay şudur, her kadın özeldir ve regl periyod uzunluğu kadından kadına değişiklik gösterebilir. Doğal olarak başarılı ve detaylı bir gebelik hesaplama programının kadına regl periyodlarının kaç günde bir olduğunu sorup bunu hesaba katması gerekir. Bu detay neden önemlidir? Regl periyodu 32 günde bir olan bir kadının regl periyodu 25 gün olan bir kadına göre tıbbi gebelik haftası bir hafta geriden gelir. geriden gelen kadının bir hafta sonra doğum yapması beklenir. Daha önemlisi ise, gebelik aşılarından tutun da bütün izlem ve takiplerinin bir hafta geriden gelmesi beklenir. Şimdi siz söyleyin, detaylı ve kaliteli gebelik hesaplama yapmak önemli mi, değil mi? Cinsel ilişki tarihine göre gebelik hesaplaması yapılabilir mi? Tabiki EVET! Ancak şu detay önemlidir. Gebeliği başlatan cinsel ilişki tarihi iyi bilinmelidir. Örnek vermek gerekirse, bebeğin babası farklı bir şehirde yaşıyor ve aylar sonra eve geldi. Sadece bir gecelik bir ilişkiniz oldu ve gitti. Haftalarca da gelmedi. Eğer gebelik başladıysa sizi gebe bırakan ilişki tabiki bu geceki ilişkidir. Bu ilişki tarihine göre gebelik haftası hesaplanabilir. Ultrason sonucuna göre doğum tarihi hesaplanabilir mi? Tabiki EVET! Yeteri kadar profesyonel bir hesaplayıcı, ultrason tarihinizi size sorar, o tarihteki fetus yaşınızı alır ve 9 ay 10 günlük sürenin tamamlanması için kalan günü kolayca size sunar. Tüp bebek tedavisi görenler gebelik haftasını nasıl hesaplar? Profesyonel bir gebelik hesaplayıcı, tüp bebek aşılama yöntemi ve tarihi üzerinden beklenen doğum tarihinizi ve gebelik haftanızı hesaplayabilir. Ayrıntılı gebelik hesaplama ve tahmini doğum tarihi hesaplama:
   https://hekimimyanimda.com/gebelik-asistani/gebelik-haftasi-hesaplama/
   Gebelik Hesaplama
    kalpci
    KESER DÖNER SAP DÖNER MAVİ HAP, PEMBEMSİ HAP BİRBİRİNDEN ÜRERLER UCUBELER -UCUBELER- (ahahahah.... resmen şarkı sözlerine uygun başlık açılıyo ha)
     tsukyomi
     Sırf dalgasına yapayım dedim, yapmaz olaydım çok korkunç ya. Babası 29 Ekim'de doğar, çocuğu 10 Kasım'da doğar bu ne ya? Açmayın şöyle başlıklar gündüz gündüz aldım başıma belayı 😞
      merthub
      Bacım hata verdi normal mi?
       selshine
       Yok ben almayayım teşekkürler çocuk düşünmüyorum
        asistanhekimim
        https://hekimimyanimda.com/gebelik-asistani/hafta-hafta-gebelik/
        Gebelik Takvimi
        'de başarılı görünüyor.
         hayalperestbirii
         evli kişilere saygılar diyorum benim daha yolun var daha neler neler çıkar diyorum.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.