76
30.10.2020
Fransa, Yunanistan, İsrail: İlişkilerimizin Gergin Olduğu Ülkelerin İzmir'e Yardım Göndermek İstemeleri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   İzmir'de meydana gelen depremden sonra Fransa, Yunanistan, İsrail gibi son zamanlarda siyasi ilişkilerimizin bir hayli gergin olduğu ülkeler İzmir'e yardım etmek istediklerini beyan ettiler. Bununla birlikte ilişkilerimizin gayet iyi olduğunu düşündüğümüz Suudi Arabistan'da yönetime yakın olduğu iddia edilen bazı hesaplar tarafından, "Türkler genelev ve plajları yüzünden gazaba uğradılar" "Bu depremden sonra Türk Lirası tuvalet kağıdına dönüşecek" tweetleri atıldı.
    amakafamiznasiguzel1
    bizim ülkemizin insanları da iyi oldu diyor... empati yoksunu gerizekalı insanlarımız.
     maskoff
     suudi arabistan resmen bize düşman olanlardan daha düşman çıktı. dünyaya katkıları sadece petrol olan ülkeden dost edinileceğine en azından batı ile doğru bir işbirliği hepimizin karına olur. farklı olabiliriz ama düşman değiliz bu ülkelerle.
      xlethex
      Arab seviciler bi baksin hele.
       eski_bi_tanidik
       Allah Allah 🤔 abd de yardımda bulunuruz demiş 🤨 Kafalarına taş düştü galiba 🤷🏽‍♀️ ii de suudi arabistan bizim dostumuz değildi zaten
        okadin
        Siyasal islamın nasıl barış getiremediği ve getiremeyeceği adlı içerik olmuş. O laf ettiğiniz plajları dolduran sizlersiniz Araplar. Size de yazıklar olsun.
         maskoff
         https://dio.onedio.com/baslik/yunanistan-basbakani-nin-attigi-deprem-tweet-i-1014729?t=popular&f=all&p=1
         yunanistan başbakanı'nın attığı deprem tweet'i
          sedefartuny
          Sembolik olsa da yapılması gereken bu. Araplara da diyecek bir şeyim yok. Biz alışkınız onların kazıklarına diyeceğim ne yazık ki. Arap kralı öldüğünde güzel ülkemde milli yas ilan edilmişti. En çok o koyuyor bana.
           tsukyomi
           Sadece siyasi ilişkilerimiz gergin, fiilen savaşta değiliz. Şaşırılacak bir şey değil bu. Araplardan da geçmiş olsun dileği beklemiyordum açıkçası, malzemeleri belli oksijen israflarının. Zarardan başka bir şey değiller.
            peripedia
            Teşekkür ederiz Fransa, Yunanistan ve İsrail. Ben Arapların tweetlerine takıldım. Ne ahlaksız ne iğrenç tweetler bunlar böyle. Siz ne istiyorsunuz bizden? Yarım gün milli yas az mı geldi?
             detokssuyu
             Din kardeşliği diye bir şeyin siyasi ilişkilerde hiçbir anlam ifade etmediğini görüyoruz ama çok duygusal yaklaşıyoruz. Suudi Arabistan'ın bu depremi yaşadığı ve bizim olası tavrımızı düşünün. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.
              asit
              Dost kazanmak düşman edinmekten çok daha iyidir.. inanın bunlar bile bizim bazı insanlarımızdan daha dost bu ülkeye.
               handeyakar07
               İnsanların, ülkelerin bir araya gelmesi için deprem mi gerek? Ah emperyalizm sen ne pis şeysin
                burakb_
                Kusura bakma da bir niyetinin olduğu çok belli olmuş. Suudi Arabistanla ne zamandır aramız iyi kimse Suudları sevmiyor zaten. Bahsettiğin ülkelere bir şey olduğunda da biz yardım öneriyoruz. Ne yapalım şimdi yani adamlar yardım önerdi diye istersen Egeyi bırak İzmiri de verelim ? Bir niyetin var ama tam olarak ne istiyorsun onu anlayamadım ?
                 sozdedegilgozde
                 Bunun adı medeniyet mi bilmiyorum ama bu siyasetle insanlığı ayırmaktır. Siyasi olarak gergin olduğun ülkelerden böyle dönüşler yapılıyor olması insanın yüreğine bir su serpiyor.
                  daisyyy
                  Ama sözde müslüman Araplar sözde müslüman İzmir düşmanları gibi klavye delikanlığı yapmışlar görüldüğü üzere. Bu bir doğa afet, insanlar ölüyor. Bir anda insanların hayatları kayıyor. İnsanlar bambaşka şeyler hakkında hala saçmalamaya devam ediyor !
                   cinayetvaraga
                   Birbirine düşman olmaya çalışan ülkelerin felaket paydalarında birleşmeleri tüm bu siyasi kapışmaların bir hiç olduğunu gösteriyor. Mühim olan İ N SA N L I K !
                    hogwartsmektubugelmeyen
                    E o kadar insanlık gösterisinde bulunmalılar. Yoksa "beğenmedikleri pis Araplardan (!)" ne farkları kalır?
                     dioberbat
                     Suudi arabistanla ilişkilerimiz iyi değil ki zaten
                      rarero
                      Sosyal devlet anlayışının gereği bu şekilde davranıyorlar. Herhangi bir çıkarlarının olduğunu düşünmüyorum. Yardımın çıkarı olmaz. En fazla çıkar ülke ilişkilerini biraz olsun ısıtmak olabilir ki bunda da kötü bir niyet yok zaten.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.