Fransa'da Gençlere Sanat Faaliyetlerinde Harcamaları İçin 300 Euro'luk Kültür Kartı Verilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Fransa’da devlet 18 yaşındaki gençlere, sinema, müze, konser gibi sanat etkinliklerine katılımları teşvik etmek için 300 Euro limitli kültür kartı vereceğini açıklamış. Bu kararı geçen gün bir kitaba 30 lira aldıktan sonra gördüm. Bu ülkede sanat ve edebiyatın bu kadar erişilmez olması ve ekonomik anlamda en son düşündüğümüz gider kaleminin bu oluşu ağrıma gidiyor. Bu arada kitap örneği verdim fakat dün Starbucks'ta kahve fiyatlarının en küçük boy için 15 tl olduğu gerçeğiyle yüzleştim
    lutfen-ama
    Kimsenin umrunda da değil galiba, aksi takdirde başlığa yığılma olmalıydı. Süregelen bakış açısı sonucu sanatı aramaz olmuşuz belli ki.
     patiklipengui
     Burada öğrenci bileti bile vermeye tahammül edemiyorlar. :')
      kafatamircisi
      Bizim gençler de geçim derdi ve kyk borçlarını halletse sanat faliyetlerine başlayacak ama sanat karın doyurmuyor
       badideasensei2
       😭😭😭😭😭😭😭😭
        thetalentedmrripley
        Ben Rusya'ya gidip de müze gezmiş adamım, kimse sanatseverliğimi sorgulamasın lütfen. Değil 300, 3000 verseler yine az. Kültür ve Turizm Bakanlığından ödenek bağlanmasını talep ediyorum. Kitap, sinema, konser, vs bir şey diyemem ama Türkiye'de müze gezmek belli yaş/meslek grupları için ücretsiz gerisi için de çok ucuz. Okul gezileri dışında müzelerin kapısından girmeyen gençlere selam olsun.
         amira
         o zaman ne diyoruz? coğrafya kaderdir..
          nickiharuto
          Bu acıttı evet sanat için devletlerin destek vermesi topluma yapılabilecek en büyük yardım iyilik ve mecburiyetir. Bir şeyde ileri olmak isteniyorsa kesinlikle sanatsal faaliyetlerde ileri olunmalı. Bunu örnek almayalım daha iyisini yapalım. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Umarım görürüz o günleri.
           nickiharuto
           Sanatçılar devlet memurluğu statüsüne alınsın. Tüm sanatsal faaliyetler ücretsiz olsun. Alın size daha iyi bir öneri.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.