1
19.1.2021
Flörtün Davet Edildiği Mekanlara Göre İlişkinin Geleceğinin Şekillenmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Okan Bayülgen'in Fazıl Say ile gerçekleştirdiği programda böyle bir konuşma yaşandı. Onların tabiri ile yine onların zamanında ciddi düşünülen flörtlerin Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kültür-sanat etkinliklerine konserlere, opera ve balelere, geleceğe dair bir beklentinin olmadığı flörtlerin genelde daha salaş mekanlara davet edildiği tezi ortaya atıldı. Ben genelde daha rahat olacağım, öncesinde birkaç kez bulunduğum, sessiz sakin yerleri tercih ediyorum ama bu tezde aklıma yatmadı değil. Flörtüm beni bir kültür sanat etkinliğine davet etse büyük olasılıkla bende ilişkiyi çok daha ciddiye alırım. Tabii karşımızdaki kişinin zevklerine göre değişir durum ama böyle bir algı da var. Ne kadar kaliteli zaman geçirilebilirse ilişki o kadar sağlam bir temele oturuyor. Bir Fazıl Say konseri de o kaliteli zamanı sağlıyor haliyle.
    peripedia
    Doğrudur, insanların birbirlerini asla duyamadığı ortamlarda date yapanlar büyük bir hüsrana uğruyor. Taraflar telefonlarına gömülüp, fotoğraf çekmek dışında bir şey yapamıyor ve bireysel bireysel takılıp evlerine dönüyorlar ama üzerine konuşulacak bir şeylerin izlendiği ya da bilgi alışverişinin, gerçek anlamda tanışmanın sağlandığı ortamlardan mutlu ayrılmak daha olası.
     sedefartuny
     Bir dönem evlilik arifesinde olanların muhallebiciye gitmesi gibi bir şey bu sanırım. Bugün kim kimi muhallebiciye davet ediyor? Yeni zamanlar, yeni ilişkiler gibi kavramlar var hayatımızda bilmem farkında mısınız? İnsanların birlikte olmaktan keyif almaları ilişkiyi geleceğe taşır gidelen mekanlar değil.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.