Finlandiya'nın Rus Turistlerin Ülkeye Girişini Yasaklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Baya baya 30 Eylül itibariyle başlayacak olan olaydır arkadaşlar. Finlandiya'ya kaç tane Rus turist gidiyormuş derseniz elimde bir veri yok ama günün sonunda alınan karar bu. Adım adım 3. dünya savaşı mı dersiniz ne dersiniz artık bilemiyorum.
    android_dahaiyi
    olsun onları da biz. antalyadaki esnaf seve seve kabul eder
     detokssuyu
     Çok üzüldüklerini sanmıyorum nasıl olsa her şart ve koşulda bir Türkiye alternatifi var.
      cinayetvaraga
      öyle kaliteli bir ülkenin bu kararı alması yadırganmamalı.
       mrlawyerkk
       Finlandiya'dan bahsediyoruz arkadaşlar. Bu özgüven onlarda her zaman vardı ya Fin'ler bir başka insanlar bu dünyadan olmayacak kadar mükemmeller üzgünüm.
        bukafelos
        Putinin eline koz vermemek icin oldugunu dusunuyorum. Bu 1.70 boyunda ki yavsak emin olun ileride, "ya bu bolgelerde ruslar var, referandum yapalim, bize bağlansın" diyip yarin obur gun savas acmayacagini kimse bilemez. Zira bu kafa yapisi sadece putine ozgu bir durum degil. Bu kafa rus kafasi. Ileride putin gitsin yerine gelen kisi de ayni kafada olacak. Dedigim gibi bu rus kafasidir. Yayilmacidir zorbadir. Iste bu yuzden dagilmaya ve kuculmeye mahkumdur. Gurcistani gormeniz gerek. Her yer rus kayniyor ve sizi temin ederim ki 3 4 seneye kalmadan, ruslar buraya da rus vatandaşlarına zulüm ediliyor diye saldiracaklar. Kazaklarin ruslara sinirlari kapatma nedeni iste budur. Koca bir imparatorluk kaybedeblerin torunlari olarak sunu tahmin ediyorum. 100 yil once tamamlanan imparatorlugumuzun dagilmasi ruslar icin 1991 de başladı ve devam ediyor. 30 yillik surec icerisinde bu dagilmayi onlemek icin ruslarin yaptıkları malum. Ancak dagilacaksiniz. Bu ruslardan nefret ettigim icin soyledigim bir sey degil. Aksine sevdigim kadin bir rus. Demek istediğim, bu dagilmayi tarihte her egemen millet yasadi. Ruslar da yaşayacak. Rusya bolgesel bir guc haline gelmeden, ne bize ne de bu heriflere komsu olan ulkelere rahat yok.
         kojiro-
         Finlandiya nin ezelden beridir Rusya ile iliskisi cok iyi olmadi burasi kesin. Rusya'nin yaptigi hamlelere karsin kendileri de bu hamle ile cevap vermis olmalari cokta sasiralacak bir durum degil. Yalniz ileri ki gunlerin cokta guzel gorunmedigi simdiden asikar.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.