Filistin’de Katliam Var
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mevsimlerdensnbahar61
   Filistin'de katliam var... küçük yüreklere ölüm düşüyor beyaz yüzlere kan bulaşıyor ölüm en çok çocuklara yakışmıyor... Evde aman uykusu bölünmesin dediğimiz evlatlarımız var ya hani bizim onların evlatları bomba sesiyle savaşırken o küçük yürekleri ağızlarına geliyor bilmeden korkuyorlar bilmeden korkmak için çok küçükler. annelerin kollarında can veren evlatlar o minik bedenleriyle annelerini babalarını korumaya çalışan evlatlardan bahsediyorum, zulüm bize uğramadıkça zulüm değil mi yoksa bilmiyorum ne başı var ne sonu ama sonuç hep aynı filler debeleniyor karıncalar eziliyor. Sadece yazmak istedim okuduğunuz için teşekkür ederim
    eski_bi_tanidik
    Allah o israillilerin belasını versin. Saygısız yobaz köpekler. Bu ne vahşet Bu ne şeytanlık. Diğer ülkeler de dilsiz şeytan. Ööyle bakıyolar. Müslüman ülke olsun olmasın. Muslumanlarin asıl tepki göstermesi lazım. Mescidi Aksa da var ortada sonuçta. Uzaktan kınamakla, karşı çıkmakla instagram hikayelerinde paylaşım yapmakla olmuyo sonuçta.AB midir birleşmiş milletler midir onlar niye hiç görmüyorlar? Herkes kör sağır dilsiz. İsteseler gayet de guzel engellerler israilin de ağzına sçarlar. Ee işlerine öyle geliyo tabi. İnsanlık diye bisey kalmamış. Bütün insanlıktan nefffret ediyorum.
     nickiharuto
     Eğer dünya gerçekten adalet ve insanlıktan söz ediyorsa. Tüm dünyaya teklifimdir. Kapılar sıgınmak isteyen kadın ve çocuklara koşulsuz şartsız açılsın. Savaşmak isteyen gözü dönmüş tüm mahluklara (kimse savaşmasın, ölmesin demekte var ama durmazlar.) bir savaş coğrafyası oluşturulsun. Savaşmak isteyenler orada ölene kadar, geberene kadar ne kadar uzun savaşmak istiyorsa savaşsın,petrol için savaşsın, yeni silahlarını denemek için savaşsın, dünyayı yalnız ben sömürürüm diyerek savaşsın,benim dediğim olur sen kimsin diye savaşsın, patlayana, havaya uçana, yeryüzünden silinene kadar savaşsın. Masum kadın ve çocuklar bu vahşetten uzak tutulsun. Dünya huzura kavuşsun. Birilerinin çıkarları ve gözü dönmüşlükleri yüzünden halklar ezilip büzülmesin ve ben halktanım diyen tüm dünya vatandaşlarını buna destek vermeye ve uygulamaya koymaya davet ediyorum. Mademki hepiniz kanatları görünmeyen meleklersiniz. İşte ıspatlamak için bir fırsat.
      lutfen-ama
      Ne yazabilirim onu bile bilmiyorum, neresini eleştireyim bilmiyorum. Bu nasıl bir cehalet, nasıl bir vicdansızlık ki sadece farklı bir dinde diye bu kadar zulmediliyor insanlara? Dünyanın neresinde olursa olsun, neye inanırsa inansın veya inanmasın böyle bir katliam yapılmaz. Hele savaşmayan masum halka hiçbir devlet, hiçbir sebeple ateş açmaz, açamaz. Savaş suçudur bu bir kere. Buna göz yuman hiçbir ülke, hiçbir halk hiçbir insan eşitlikten, özgürlükten bahsedemez, bahsederse bu ikiyüzlülüktür. Ufacık çocuklardan yaşlılara bir sürü insan bir devletin polisi tarafından sadece inanışı sebebiyle katlediliyor ve kıyamet kopmuyorsa bundan sessiz kalan herkes suçludur. Dünyanın en yaygın inanışlarından biri olan islamın kutsallarına el uzatılıyor bu başlı başına nefret suçudur. Bu suça sessiz kalan herkes bu suça ortaktır. Bu kadar iğrenç olunabilirdi gerçekten iğreniyorum hepsinden cümlelerimi bile toparlayamıyorum ya nasıl kıydınız o insanlara nasıl?
       gregory_
       Bunu yapan devletin yakin geçmiste yasadigi acilari unutup, bu derece saldirgan olabilmesi nasil bir insanliktan cikma halidir akil alacak gibi degil.
        muzlu-pasta
        İnsan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş umarım müslümanların çektigi imtihanın bin katını çekerler ve pişman olurlar unutmayın ki arkadaslar bu dünyanın birde öbür tarafı var
         me_out_bye
         Zulümdür. Katliyamdır adamın evini elinden alıp her geçen gün topraklarinı bira daha işgal etmek. O kişi de topragını savunmak için ses çıkarttığında? Bize tehdit deyip onu öldürmek? Böyle saçma bir şey. Ortada savaş falan yok. Savaş bile değil bu. Savaşın kuralları vardır. Yavaş yavaş adım adım kendi istekleri fikirleri hedefleri doğrultusunda pi#liğe devam edilmektedir. Hak hukuk mantık falan yoktur. Kimsede ses çıkartmaz çünkü öyle işlerine geliryordur. Bu diğer taraf dünyada öyle yer etmiş pazarlıklar yapmış onları ikna etmiştir kirli fikirlerinde el sıkışmışlardır. Müthiş bir rolle senaryo ile algıyla elleri kanlı insanlar insan taklidi yapıyor diğer masum olan sinirli olam şiddete maruz kalan buna kendince bir şeyler yapmaya çalışan pislik vahşi anlaşılamaz sorun çıkartan tehdit yok edilmesi gereken terörist diye gösterilir. Acayip bir şey...
          badideasensei2
          İnsanoğluna yine en büyük zararı başka insanlar verir. Onları ezilenlerden ayıran şeyler aç gözlü ve cani olmalarıdır. 1948'den bu yana bu vahşete rağmen mücadele veren Filistin halkı dün 9'u çocuk 21 şehit verdi. Eğer insanlık manevi destekle beraber gerçek anlamda Filistin halkına destek vermezse ne yazık ki bunlar yaşanmaya devam edecek. Yapılan açıklamaların ya da bizzat bizim ülkemizdeki kınamaların açık açık şovdan ibaret olduğu belli. Ezenlere karşı verdikleri mücadelede tüm ezilenlere selam olsun. Elbet bir gün barış Filistin sokaklarında olacak, buna inanıyorum.
           _sofia_
            rai1231
            Yazıktır günahtır ya
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.