12
8.11.2020
Fikirlerimize Eleştiri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ceviz-agaci
   Bir süredir twitter de sevdiğim insanları eleştiren şahıslara bakıyorum. Hepsi aynı kendilerini herkesten daha ülkesini sevmeyi sadece profillerine Türk bayrağı koymak sayan veya isimlerinin başlarına TC yazan insanlar var... Bunlarla asla konuşulmuyor. Edebi mizahi yönleri yok. Belden aşağı ya da kopyaladıkları sözleri mahallevari yazılarıyla kendilerini bir şey sanıyorlar. yabancı birine Google den çevirip saydıran mı ararsın. kardashian'a Türkçe saldıran mı ararsın... Ama bu kesim asla ama asla kadın, çocuk, hayvan tecavüzlerine ve ölümlerine, lbgt üyelerinin uğradıkları tacizlere ses çıkarmazlar. Onlar için halk değil liderleri önemlidir. Ülkede işsizlik varmış, insanlar fakirlikten kırılıyormuş, deprem, corona hiç farketmez.. Bir de tabiiki reis ve bahçesi bol kişisi var. Siyaset denilen şeyin tartışması benim çocukluğumda Uğur Dündar ve Ali Kırcanın sundukları tartışma programlarında kaldı galiba... Birde yazar kasa fırlatma olayı vardı.. O zamanlar internet yoktu dostlar.. Sanal alemden sanal beyinler ve halk yaratılmıyordu. Faili meçhul cinayetler vardı. Gençler yine harcanıyordu. Fakat bunlar halka gösteriliyordu. Şimdiki gibi saklanmıyordu. Neyse varsa bir fikriniz paylaşın...
    mehmet_08
    O kesimin içinde kadınlar ve lgbt üyeleri de var. Ötekileştirmenin anlamı yok. Türk milleti kadar sembollere tapan başka bir millet yoktur. Bayrağına küfredersin çıldırır ama ülkesini si*ersin ses çıkarmaz.
     impactresponse
     Postmodernistim, ötesi veya berisinin olabileceğini düşünmüyorum, başlığı özellikle yanlış yorumlamakta da bir sıkıntı görmüyorum.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.