Feminizmin Abartıldığı Gerçeğini Tartışalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr.d
   Yani Feminizm tabii ki doğru. Ama abartınca boku çıkıyor. Mesela “bana sakın hanımefendi veya bayan deme. Kadın diyeceksin” diyenler. Ne alaka abi. Bi restorana gidince “Hoşgeldiniz beyefendi” diyorlar mesela erkeklere. “Hoş geldin adam” mı diyorlar ? Tövbe NOT: FEMİNİSTLİK DOĞRUDUR, HER CİNSİYET EŞİTTİR. FEMİNAZİLİK YANLIŞTIR. Anlamayan man kafalar için yazdım. Bu arada başlığın adı Feminazilik ile ilgiliydi ancak sanırım Dio Ekibi bu kelimeyi beğenmedi ve başlığın adını şuan ki haline değiştirdiler. Boş konuşmadan okuyun
    karolunita-
    böyle aşırı şaapılması saçma oluyor bence de
     imailahorsilahh
     Bokunu çıkaranlar feminist değil abisi
      _gizem_
      aşırı = saçma
       tsukyomi
       Aşırı feminizm nedir? Aşırı sağ gibi bir şey mi? Tek bir feminizm var, o da erkek ve kadının eşit haklara sahip olduğunu savunur, bu kadar. Şurada şunu yazmaktan parmaklarıma kramp girdi artık; ideolojiyi savunun, onu savunanları değil. Bardak kırık diye sudan da vazgeçer bunlar.
        ali-vercetti
        her şeyin aşırısı zarar. fikir olarak iyi ama uygulayan yok
         pazartesi
         bayan kelimesi çok normal geliyordu, ta ki antepte pazartesi de bayan diyen kişiden "ben senin bakire olup olmadığını bilmiyorum o yüzden bayan diyorum" u duyana kadar. zihniyetlerine sıçam. amımdaki zarın durumundan onu haberdar etmeyenler kategorisinde değerlendirilmişim. tabi bu arada türkçede bayan seslenme ünlemidir. seslenme ünlemini cinsiyet adı yerine kullanmayalım.
          badideasensei
          Erkek karşıtlığına dönüşmeye başladı haksız insanalar dahi sadece kadın olduğu gerekcesiyle kendisine zor kullanılmayacağını düşünüyor. Bu kötü. Tüm bunlar olurken gerçekten kadın haklarına toplumsal eşitliğe dikkat çekmek isteyen kişilerde aynı kefeye konuyor. Garip bir şeyler oluyor işte.
           eski_bi_tanidik
           Bayan denmesi de şey olmuş yani. Kibar olma babında bişey bence
            ravenclawindiademi
            feminizmi abartmak nasıl oluyor tam olarak ? sen feminizm düşüncesini yanlış yöne çeken insanlardan söz ediyorsun. ikisi farklı şeyler.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.