Felsefe Okuyanlara Ateist Gözüyle Bakılması Sorunu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Türkiye'de toplum tarafından hakkında en çok yanlış yorumlar yapılan öğrenciler. Felsefe öğrencileri. Deli oldular, işsiz oldular, ateist oldular, kibirli oldular, entel olup en sıkıcı kişi oldular... Daha var da var. Ama en önemlisi bence ateist damgası yemeleri :D Okudukları kişilerde dini inanışı olmayan filozoflar var ama İslam ve Hristiyan filozofları da oldukça fazla. Hatta filozoflarda inanmayanlar bile dinden hareketle bazı düşüncelerini temellendiriyorlar ve tamamen inkar etmiyorlar. Öğrencilerin özgür düşüncelerine bırakılmış bir konudur aslında. İster inansın ister inanmasın bu konunun okunulan kitaplarla ve filozoflarla alakalı olmadığını düşünüyorum. Okuduğunu anlama kişiden kişiye değişebilen bir olaydır kimisi daha farklı anlar kimisi hiç anlamaz. Tartışmaya açık :D
    talihsizinteki
    susun lan ataizler insanları manipüle etmeyi kesin(!)
     littlejohn
     Felsefe okumak, bilmek veya arastirip ogrenmek esit degildir din dusmani veya ateist olmak. Basligi yazan arkadasin da dedigi gibi Farabi, Biruni gibi bir cok islam filozofu bulunmaktadir. Dunya genelinde en cok taninan filozoflarin bir kismi ateist diye bu algiya kapiliyor insanlar. Tamamen cahillik:)
      sairsel
      Bizim millet sol görüşlü insanları bile dinsiz zannediyor bırak felsefe okuyanı falan!
       _sofia_
       Tuhaf karşılanmaması gereken bakış açısı. Felsefe düşüncedir, sorgulamak, gerçeği aramaktır. Felsefi düşünce inanmak değil bilmek ister. Ayrıca ateistlik "damga" lanacak bir tanım değildir. İnançlı filozoflar da vardır fakat ateistlik daha özgür, daha bağımsız, daha tarafsız, daha geniş perspektifli görebilme imkânı sunar.
        peripedia
        Var mı böyle bir şey? Aksine inananların din felsefesi üzerine çalışmaları gerektiğini düşünüyorum.
         plazacalisani
         benim bir din hocam vardı. ateistti :/
          abdes_terligi
          bizim felsefe hocası kapalıydı
           ozymandiase
           Felsefe refah seviyesiyle doğru orantılı olduğundan canım ülkemde şaşırtmamıştır.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.