Fatmanur Altun'un Bir Garip Yüzde Hesabı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   keladam
   TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra KADEM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Marmara Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğretim üyesi Fatmanur Altun, twitter hesabından bir garip açılım yaptı. "Türkiye’de kadınların %70’i başörtülü. Eğer bir ünv.nin kadın hocaları içinde başörtülü olanların oranı buna yakın değilse o ünv bırakın “özgürlükçü, demokrat, çoğulcu”olmayı, temsil konusunda bile apartheid düzeyindedir Bazı ünv.lerde hala tek başörtülü hoca yok Bu hangi düzey?!" Öncelikle kendisinin bu verileri nereden edindiğini çok merak ediyor, daha sonra ise eşitlikçi bir ortam için bir grubun %70'e yakın oranda olması gerektiğini savunmasını nasıl bir temele dayandırdığını çok merak ediyorum?
    handeyakar07official
    Kendisi liyakat ne bilmediği için her okula galiba insan yüzdelerine göre öğretim üyesi almayı düşünüyor. Ben de şöyle bir öneri getireyim. Bu ülkenin %3'ü Konyalı ise her okula bir Konyalı öğretim üyesi gerek. Bunu sağlamayan üniversiteler kapansın. Mesela yani.
     cinayetvaraga
     evet canım. tabi öyledir. tamam tamam. anladımmmmm. tamam ama.
      badideasensei
      1-Resmi dil Türkçe ise Türkçe yazınız. 2-konuşturmayın beni susma hakkımı kullanıyorum şimdilik
       mrlawyerkk
       Gerçekten çok garip olmuş. Türklerin %60'ı aptaldır diyen merhum Aziz Nesin'i nasıl anmayayım ben şimdi. Doğru bir yüzde hesabı olduğunu her geçen gün gösteriyorlar bize sağ olsunlar.
        sairsel
         ozymandiase
         Bomboş bir açıklamadır. Üstüne konuşmak bile yersiz.
          57m
          😂😂😂😂 akil maasta degil bastadir
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.