Faşizm vs Sosyalizm
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   berat-albayrak-official
   Faşizm: Faşizm, ilk olarak İtalya'da Benito Mussolini tarafından oluşturulan, otoriter devlet üzerine kurulu radikal bir aşırı milliyetçi politik ideolojidir. Sosyalizm, sosyal ve ekonomik alanda toplumsal refahın katılımcı bir demokrasiyle getireceğini ve üretim araçlarının hakimiyetinin toplumlara ait olduğunu savunan, işçilerin yönetime katılmalarına ağırlık veren, özel üretim yerine kamu bazlı üretimi destekleyen, telkin ve propagandalarını eğitim, tarım ve vergi reformları üzerinde yoğunlaştıran ekonomik ve siyasi teori. Siz bunları tartışın (Sağ alt köşedeki en iyisi)
    kafatamircisi
    Sosyalizm, komünizmin bazı katı kurallarını hafife indirgeyen komünizmin yumuşatılmış halidir, başka bir deyişle bende eşitlikten yanayım ama, böyle olmalıdır der.
     kafatamircisi
     Zıt bi kıyaslama olmuş
      tsukyomi
      Sosyalizmde devlet vardır, komünizmde devlet yoktur. Sosyalizm komünizme geçiş evresidir. Bununla birlikte dünyada henüz komünizm uygulanamamıştır. Zira komünizm için insan egolarından, güç hırsından ve buna benzer tüm şeylerden dünyaca arınmak gerekir. Eh, bu da en azından şimdilik mümkün değil. Verin faşistleri yansınlar, onların dilinden anca militarist sosyalizm anlar.
       muzlu-pasta
       Muzlupastaizm=Ben tarafından ortaya atılan herşeyi muzlu oasta yiyerek çözüme ulaştırıcak ideoloji
        kitaptakikurt
        iyi ya bu yaştaki gençlerin bunları tartışma konusu açtığını görmek güzel tartışın gençler yazıları okumaya geldim
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.