Fanatik Olmak Zeka Sorunu mudur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Savunduğu şeyden bir kazancı olmayacağı halde körü körüne ona bağlanmak zeka sorunu mu sizce ? Fanatiklik bence o kadar tehlikeli ki savunacağım diye kendilerini gerçekliğe kapamış bir şekildeler bu yüzden karşısındakilere zarar bile verebiliyorlar. Her alanda olabilir bu sadece spor olarak düşünmeyelim.
    heyecann2
    Evet
     yabadabadu
     boş adam işidir
      arasserin
      İnsanlar bir seye fazla tutkulu olabilir bunda zekayla alakalk bir problem yok bence hatta duygusal olarak doyurucu da olabilir bu durum. Ama kişinin kendi duruşuyla alakali fanatik olup ne yaptığı yani gidip bir yerleri tekmeleyip sinir krizleri geçiriyorsa veya versiyonları orada zeka sorunu var mı yok mu görebiliriz bence
       imcherry_
       aşırı ise evet
        gregory_
        Bir gruba ait olma gereksinimi duyan genelde yetersiz insan tipleri saplaniyor fanatizme, kullanimlari kolay hale gelince de tehlikeli oluyorlar. Bence hem zeka sorunu hem de duygusal bir sorun.
         -lucy-
         Ciddi anlamda rahatsız edici ise evet. Buna para yatıracak, sinirlenecek, kavgaya karışacaksa muhtemelen s*laktır hiç kusura bakmayın. Yani futbolcular bile bu kadar abartmazken abartan çok. Bunun yüzünden içen, şiddet uygulayan, parasını kaptıran falan.. Söylemesi bile iğrenç aslında. Utanır insan utanır. Ülkemizde de çok çok var böyleleri. Yani takım tutarsında abartmazsın, yok canımı veririm yok bilmem ne yaparım. Kötü bir durum. Tutkulu olana lafım yok ama abartısı hastalık gibi resmen. Diss rekoruna hazırım yine gerçekleri söylediğim için. "Abartılan her şey zeka sorunudur, bu iyi yönde ya da kötü yönde olabilir."
          me_out_bye
          Sorun ama ne sorunudur bilmem.
           abdes_terligi
           bir şeyden hobi gibi hoşlanmak sıkıntı değil bence ama holiganlık noktasına gelirse evet zeka sorunu var adafadf
            kisi
            Çıkar olmadan derken? Diğer fanatiklerle sosyalleşebiliyorsunuz, iyi bildiğiniz bir sohbet konunuz oluyor, maçlarda bağırıp çağırıp eğlenebiliyorsunuz, boş vakitlerinizi hakkında okuyarak ya da maç izleyerek değerlendirebiliyorsunuz, bir şey başarmadan takımın başarısı sayesinde başarmış gibi mutlu olabiliyorsunuz, takımın başarısızlıklarıyla dram ihtiyacınızı size normalde kötü bir şey olmadan karşılayabiliyorsunuz, günlük hayat sorunlarınızı unutturabilecek kadar düşünebileceğiniz size zarar vermeyen konuları düşünebiliyorsunuz.... Fayda anlayışınız nedir? Sinemanın size ne faydası var? Müzik dinleyince ne elde ediyorsunuz? Aldığınız eşyalar sevdiğiniz şekillerdeyse size faydası ne oluyor?.... Fayda yalnızca maddi olmaz.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.