Fahrettin Koca'nın 'Belirti Göstermeyen Pozitif Vakalar Tabloda Yer Almıyor' Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip Koronavirüs salgının seyrine ilişkin olarak yaptığı açıklamayla sosyal medyanın gündemine oturdu. Bakan Koca 'vaka ve hasta' kavramlarının ayrımına dikkat çekerken, günlük olarak paylaşılan tabloda, sadece semptom gösterenlerin yer aldığını ifade etti. Koca, "Her vaka hasta değildir, testi pozitif olup semptom göstermeyen var. Bunlar çoğunluğu oluşturuyor. Günlük verilen, daha doğrusu hasta sayısı sadece hastaneye yatan hasta sayısı değildir. Hasta olarak semptomu olan kişilerden bahsediyoruz. Semptomu olan, hastanede yatmayan ve yatan kişileri günlük hasta sayısı olarak vermiş oluyoruz" diye konuştu.
    daisyyy
    Şaka mı yapıyorlar bunca aydır. Hayır bir de böyle bir saçmalık yaptınız neden şimdi söylüyorsunuz bunu? Sonuç itibariyle pozitif değil mi test yapılmıyor mu? Neden eklenmiyor ? Benim aklım almıyor artık bazı şeyleri yahu.
     rarero
     Bu açıklamayı bence Dr. Serdar Savaş'ın açıklamasından sonra yapma gereği hisseti. Serdar Savaş videosunda korkusuzca her şeyi açıkladı. Neyin ne olduğu ile ilgili çok net bilgiler verdi. Bu yüzden açıklamayı daha ayrıntılı yapma gereği hissettiler diye düşünüyorum. Ama bu zamana kadar bu ayrımı neden söylemedikleri elbette sorgulanmalı.
      dr.rock
      Tüm vakaların açıklanması saçmalığıyla uğraşmayın Psikolojik olarak maske takabilirsiniz elbette Ama üzgünüm Şirin küçük bir bk olan mikrobumuz covid hiç bir yere gitmiycek
       rotasizkerim
       Heh azıcık doğruları söyleyin artık!
        redblack
        Niye onlar fasulyeden corona mi? Asıl daha tehlikeli olan o kısmı
         cherry-cupcake
         bu açıklamayı nasıl yapabildi aklım almıyor ya. aylardır yapmadığı açıklamayı neden şimdi yapıyor? gerçek sayılar ne?
          luciferin_kizkardesi
          Aha bu ben ya 😐
           ilsasilem
           adı üstünde pozitif vaka işte. Nasıl gözükmez tabloda, aklım almıyor !
            ozanesi
            korkutucu açıklama. artık dönülmez bir yola girdiklerini farkedip gerçekleri açıklamaya karar vermişler ve en yumuşatılmış haliyle anlatmaya çalışmışlar gibi
             muzlu-pasta
             Yani diyorlarki ölün umurumuzda deģil
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.