F.R.I.E.N.D.S
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   howyoudooin
   Friends, 1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2004’e kadar toplam 10 sezon süren bir ABD komedi dizisidir. Sitcom yapımlarının en başarılılarından biridir.100 kadar ülkede yayınlanan dizi, Türkiye’de de 2 sezon ‘sıkı dostlar’ adıyla yayınlanmıştır. Friends tüm dünyada en çok izlenen diziler sıralamasında 4. Sırada yer alıyor. Dizi final bölümünde toplam 51,1 milyon izleyici sayısı ile büyük bir başarıya imza atmıştır. Friends bu başarılarının sonucunda birçok ödüle de layık görülmüştür. Dizinin üzerinden çok uzun süre geçmiş olsa da hala büyük izleyici kitlesine sahip ve adından sıkça söz ettiren bir yapımdır. Friends; 20’li yaşlarında olan; karakterleri ve hayat hikayeleri birbirinden farklı 3’ü kadın ve 3’ü erkek olan bu 6 gencin New York’ta yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor. Ayrıca diziye konuk olan 34 farklı oyuncu da bu hikâyeye ortak oluyor. Kâh üzülüyorlar kâh gülüyorlar, bazen aşk bazen ayrılık dolu çok kaliteli bir yapım. Sürekli vakit geçirdikleri Central Perk Cafe’de onların komedilerine çoğu sahnede ortak oluyor. Çekimleri 10 yıl süren bu yapımda, karakterlerin yaşları da dizi süresince gerçek hayatla aynı şekilde büyütülmüş ve hayat hikâyeleri bu duruma göre şekillendirilmiştir.
    immensevil
    Zaman zaman kahkaha attığım sitcomdur. Henüz bitirmedim ama gerçekten mükemmel. İlk sezonu sıkıcı gelebilir sabredin dizi 2.sezonda açılıyor. Ama yine de bir HIMYM gibi üst üste 7-8 bölüm izleyemiyorum. Şuan favorim Rachel. Bitince editlerim.
     oak
     en başarılı karakteri aktör david schwimmer'in hayat verdiği ross'tur. her ne kadar monica hastası olsam da david schwimmer yeteneği görmezden gelinecek gibi değil.
      waltor
      bu dizi için tekrardan oyuncuları toplanıp özel bir bölüm yapıcaklar diye hatırlıyorum
       instantsunshine
       Korona virüs yeni gelecek diziyi de vurmuş diye duydum
        nursuduha
        Kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum bile.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.