66
16.9.2020
Evlilik Sözleşmesi İmzalanmasını İsteyen Eş
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   okadin
   Evlilik sözleşmesi diye bir gerçek var hayatımızda. Bizler bunun varlıklı olan taraf tarafından talep edildiğini düşünüyor olabiliriz ama her iki tarafı da koruduğunu iddia edenler var. Evliliğin başlamadan boşanma durumunda mal paylaşımının planlanması bana itici geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
   0
    djsinemovic
    İtici olmasına itici haklısın. Ama ben benden çok daha varlıklı biriyle evlensem imzalarım kafam rahat etsin. İnsanların yok parası için evlendiler cart curt laflarıyla uğraşacağıma imzalarım yani herkesin ağzı kapansın. Kimsenin bir şeyine ihtiyacımız yok.
     gregory_
     Fazladan bir imza daha ne önemi var ki?
      benita
      Ben imzalarım, ilişki kavramı eskisi gibi değilki artık kimin neye dönüşeceği belli olmuyor. Sözler değişebilir, imza kalıcıdır. Mantıklı yaklaşmak lazım duyguyla ilerlemiyor artık. Düzeltme; benim bahsettiğim ilişkiye kurallar konması değil bu arada, mal varlığı konusu. Para söz konusu olunca insanlar bir garip çünkü
       monaiman
       Oraya da atarız bir tane.
        palmiye
        Atmam. Imzalamam. Ne bu kamusal bir durum mu evlilik. Iyi madem opsiyonlayip kaporada verelim benle evlenecen diye. Böyle bir sözleşmeyi bana sunuyorsa eğer demek ki beni yeterince tanımamıştır. Beni tanımayan biriyle bırak evliliği yanımda tutmam zaten. Evlilik duygusal bir durumdur mantık azaltılmalıdır. Iyi günde, kötü günde denilir, hastalık sağlık hesaba katılır. Tercihim ölümle sonlandirilmasidir. Eğer ben böyle düşünüyorsam karşımdakinin de böyle düşünmesini beklerim. Saygılar.
         busrawashere
         benim bulduklarım benden elli kuruş istiyor
          _suveyda_
          Gerek yok. Bi kulağımızın arkası kaldı zaten, o da onun hakkıymış der geçerim.
           dr.rock
           evlilik "kurumsal olarak" neden iğrençtir sorusunun bir kanıtı dahadır.Evlilik dediğin sevdiğini omzuna yatırmaktır, nooluyo mk, ayrılırsan bile seversin, korur-kollarsın, şefkat duyarsın. Sözleşmeyi çak geç. Tek gece tek seans 200 tl Sevmeden evlenmeyin mk mal mısınız
            mrlawyerkk
            Sanırım bu durum biraz da aileler ile ilgili. Yani bu sözleşmeyi imzalamayı düşünenler eşim bu sözleşmeyi imzalamazsam ne hisseder ya da ne düşünür diye dert etmez de ailesi ne der diye düşünürüz. Şayet bir de evlendiğimiz kişi varlıklıysa ailesinin ağzına sakız olmamak için imzalanır. Günümüzde boşanma oranlarının arttığını ve hemen hemen herkesin maddi problemler yaşadığını inkar edemeyiz. Bu yüzden evlilik sözleşmesine bir noktada ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
             me_out_bye
             Ben isterim. Şimdiki insanlar tehlikeli. 2 sevgi alacaz derken 🙄, hayatınızı s###bilirler... 😶. Bu açıdan mantıklı bir eylem. Kim ne ise başta sonda da öyle kalsın. Evli iken her şey ortaktır paylaşır beraber yaşarsın evet. Ama boşandıktan sonra tüm hayatını hala ona hizmet ederek geçirmek anlamsız. Bu zırvalıkta çok hemcimsin perişan olmuş durumdadır. Bunu bile bile ben de aynı hataya düşemem. Şüheda suveyda abi gibin. Ne gereği var şimdi dime kulağımızın arkasına bile kadar sürtmelerine 😅 😐. 😱😱😱😱😱😱😱😱💀. Kadın denen şey iyidir hojdur emme aynı zamanda çok tehlikeli olabilir. Kötüleride vardır. Hebisi melek değelder. Önlemli almak her daim iyidir. Kazaya yol açılmasına izin vermemek. Tedbirli olmak 👌🏻
              mevsimlerdensnbahar61
              Bana güvenmiyor o zaman gitsin o sözleşmeyi imzalayan birini bulsun ne demek yahu empati yapıyorum diyorum ben nasıl bunu ona söylerim kırar yaralar o bunu düşünmüyorsa kimse vazgeçilmez değil ilişkiler güven üstüne kurulur
               sedefartuny
               Bilemiyorum. Karşındaki insana ve onun ailesine göre değişir aslında. Bazı insanlar daha önce aldığımdan, biriktirdiğimden ona ne diye düşünebilir ama evliliğe böyle sanki birbirine güvenmiyormuş gibi başlamak sıkıntılı bir durum. Açıklamada yazdığı gibi evlenmeden boşanma konuşuluyor. Enine boyuna düşünülmesi gereken bir konu.
                peripedia
                Ben imzalanmasını isterim. Her şeyin para olduğu şu dönemde kimse kimseye kolay kolay güvenemez. Evlenmeden önce imzalayıp sonrasında unutmak gerekir ama. Evlendiğin insanla sürekli para muhabbeti yapamazsın bu da bir süre sonra evliliği sarsmaya başlayabilir. Eğer boşanma durumları olursa tekrar gündeme gelir ve uygulanır.
                 beyzuuu
                 O zaman eş olmuş olmuyorsun bence ortak olmuş oluyorsun oysaki hayatı arkadaşı olmak için evlenirsin bu niyetin varsa o kdr sevmiyorsan evlenme kardeşim.
                  bidakkasimdi
                  Gayet mantıklı bir istektir. Burada herkes gelmiş yok güvenmiyorsa falan filan demiş. Yok öyle bir şey. Güven falan tamamen hikaye. Herkes bir süre sonra boşanacağı kişinin mal varlığından koparabildiğine bakıyor. Çok net destekliyorum evlilik sözleşmesini.
                   kubilay18
                   Evlenip hayatınızı zehir etmeyin boşanıca zaten elindeki herşeyi alıyorlar hayatının sonuna kadar paramı yedireceksin millete.
                    bennediomki
                    Bir kez attığı imzanın tıpatıp aynısını atabileniniz varsa eğer imzalamasın derim:) sakıncalııııı
                     damarcibasi
                     Gözden de gönülden de ırak olsun dediğimdir. Kekolukta kaçıncı seviye oluyor bu uygulama acaba?
                      mercannn
                      Karşılıklı olacaksa sorun değil. Ama sadece tek taraflıysa yerici bi hareket
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.