Evlilik Seksi Neden Öldürür?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Evliliklerde seksin bitmesinin boşanmak için bir sebep olup olmadığını konuştuk. Büyük çoğunlukla seksin olmadığı evliliklerin bitmeye mahkum olduğu görüşüne sahibiz. Peki bir evlilikte seks neden biter? Nasıl ki evlilik aşkı öldürüyorsa seksi de bir noktadan sonra öldürüyor. Bu konuda hemfikiriz sanıyorum. Ha bir de "Bal yiyen baldan usanır" atasözümüz var biliyorsunuz. Durum tamamen bu psikoloji ile de ilişkili olabilir. Evlilik ilerledikçe çiftler daha az seks yapmaya başlıyor, heyecan ve istek azalıyor ama ilişkinin eski günlerine özlem artıyor. Şöyle de bir loop var arkadaşlar. Orgazm esnasında oksitosin denilen hormon salgılanıyor bu hormon da çiftleri birbirine daha çok bağlıyor. Yani seksin az yapılması sonucu çiftler birbirinden uzaklaşıyor çünkü oksitosin hormonu yok oluyor. Birbirinden uzaklaşan çiftler doğal olarak daha az seks yapıyor. Bir parantez oksitosin erkeklerde sadece orgazm esnasında salgılanırken kadınlarda doğum ve emzirme hatta bebek ile ilgilenme esnasında dahi salgılanıyor. Yani erkeklerin ilişkide seksin bitmesinden kadınlara göre daha fazla şikayetçi olmasının en temel nedeni bu. Oksitosin. Bebek demişken uzmanlar bu malum durumun bitmesinin nedenlerinden birini bebek sahibi olmak olarak gösteriyor. Doğum esnasında, bebeğini beslerken oksitosin ihtiyacını salgılayan kadın sekse ihtiyaç duymuyor. İnsan dediğimiz türün tüm biyolojisi ihtiyaç anlarına göre şekillendiği için sistem böyle işliyor. Seks bir ihtiyaç mıdır? Evet. E peki çiftler bebek sahibi olmasınlar mı seks bitmesin diye? Hayır. Değerli uzmanlarımız bu gibi durumlar için de bir öneri geliştirmişler. Adı 'Onarım Seksi' klasik "Canım istemiyor ama hadi yapalım!" mantığı işliyor. Bu onarım olayı ilişkinin sağlığı için çok önemliymiş ve yapılan araştırmalara göre istemeyerek de olsa yapılan seks sonunda çiftler mutlu oluyor ve kendilerini daha iyi hissediyorlarmış. İyi ki diyorlarmış yani. Peki başka ne gibi sebeplerden ötürü bitiyor bu malum şey?
    mrlawyerkk
    Ne evlilikmiş arkadaş. Aşkı öldürüyor seksi öldürüyor. E neden evleniyoruz biz o zaman? Bu arada evliliklerde seksin bitmesi hayat telaşından bence. Kolay mı bir evi geçindirmek? Bir iken iki oluyorsun. İki kişinin sorumluluğu hayat yolculuğu derken seks araya kaynıyor.
     gregory_
     Sekse yenilikler ekleyemedikçe normaldir bir süre sonra, fantezilerden yararlanmak, açik sözlü bir sekilde beklentileri belirtmek yeniden canlandirabilir seks hayatini bence. Haydar Dümen gibi hissettim kendimi bir an:(
      scagri
      İşini bilen, karısına yada kocasına nasıl yaklaşmasını bilen kimseler için ölmez. Kadına dokanmayı, onu seks e hazır hale getirmeyi bilmek lazım erkek olarak. İneğin yaladığı gibi yalayıp, git gele odaklanırsan o iş bitmiştir zaten
       eo110
       Libidosu bizim kadar yüksek olan bir milletin seksi hiç becerememesi seks hayatını yürütememesi çok ilginç 😏
        kozcelik
        Tek taraflı düşünmeyeceksin önce karşı cinsini anlayacak bilecek ve bu işi istediğin, zevk almak ve zevk vermek için yapacaksın. Seksi sevgiliyken yada evliyken görev gibi yapanların bu sorunu yaşamaları gayet doğal, sürekli panda gibi yatan kadınlar, tek pozisyon erken boşalan erkekler, birbirine cinsel anlamda saygı duymayanlar, temizlik, bakım yada bakımsızlık binlerce şey sayabilirim. Kendine ve Diğer insanlara özellikle sevdiklerine saygı duyan, duyarlı insanlar için bu geçerli değil bence.
         mrsnl33
         Bu soruyu ancak evlendikten sonra cevaplayabilirim
          ohannesburg
          katılmıyorum. Ölüyorsa doğru partnerle birlikte değilsiniz demektir.
           eo110
           Marshall & Lily How İ met your mother ☝🏿
            misaamane
            adamına göre değişiyo ya
             hogwartsmektubugelmeyen
             Çünkü "bu hayatın heyecanı meyecanı yok" .
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.