392
9.2.2021
Evlilik Seksi Neden Öldürür?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Evliliklerde seksin bitmesinin boşanmak için bir sebep olup olmadığını konuştuk. Büyük çoğunlukla seksin olmadığı evliliklerin bitmeye mahkum olduğu görüşüne sahibiz. Peki bir evlilikte seks neden biter? Nasıl ki evlilik aşkı öldürüyorsa seksi de bir noktadan sonra öldürüyor. Bu konuda hemfikiriz sanıyorum. Ha bir de "Bal yiyen baldan usanır" atasözümüz var biliyorsunuz. Durum tamamen bu psikoloji ile de ilişkili olabilir. Evlilik ilerledikçe çiftler daha az seks yapmaya başlıyor, heyecan ve istek azalıyor ama ilişkinin eski günlerine özlem artıyor. Şöyle de bir loop var arkadaşlar. Orgazm esnasında oksitosin denilen hormon salgılanıyor bu hormon da çiftleri birbirine daha çok bağlıyor. Yani seksin az yapılması sonucu çiftler birbirinden uzaklaşıyor çünkü oksitosin hormonu yok oluyor. Birbirinden uzaklaşan çiftler doğal olarak daha az seks yapıyor. Bir parantez oksitosin erkeklerde sadece orgazm esnasında salgılanırken kadınlarda doğum ve emzirme hatta bebek ile ilgilenme esnasında dahi salgılanıyor. Yani erkeklerin ilişkide seksin bitmesinden kadınlara göre daha fazla şikayetçi olmasının en temel nedeni bu. Oksitosin. Bebek demişken uzmanlar bu malum durumun bitmesinin nedenlerinden birini bebek sahibi olmak olarak gösteriyor. Doğum esnasında, bebeğini beslerken oksitosin ihtiyacını salgılayan kadın sekse ihtiyaç duymuyor. İnsan dediğimiz türün tüm biyolojisi ihtiyaç anlarına göre şekillendiği için sistem böyle işliyor. Seks bir ihtiyaç mıdır? Evet. E peki çiftler bebek sahibi olmasınlar mı seks bitmesin diye? Hayır. Değerli uzmanlarımız bu gibi durumlar için de bir öneri geliştirmişler. Adı 'Onarım Seksi' klasik "Canım istemiyor ama hadi yapalım!" mantığı işliyor. Bu onarım olayı ilişkinin sağlığı için çok önemliymiş ve yapılan araştırmalara göre istemeyerek de olsa yapılan seks sonunda çiftler mutlu oluyor ve kendilerini daha iyi hissediyorlarmış. İyi ki diyorlarmış yani. Peki başka ne gibi sebeplerden ötürü bitiyor bu malum şey?
    gregory_
    Sekse yenilikler ekleyemedikçe normaldir bir süre sonra, fantezilerden yararlanmak, açik sözlü bir sekilde beklentileri belirtmek yeniden canlandirabilir seks hayatini bence. Haydar Dümen gibi hissettim kendimi bir an:(
     kayberkay
     günlük seks deme sayıma ulaştım teşekkürrr
      mrlawyerkk
      Ne evlilikmiş arkadaş. Aşkı öldürüyor seksi öldürüyor. E neden evleniyoruz biz o zaman? Bu arada evliliklerde seksin bitmesi hayat telaşından bence. Kolay mı bir evi geçindirmek? Bir iken iki oluyorsun. İki kişinin sorumluluğu hayat yolculuğu derken seks araya kaynıyor.
       mrsnl33
       Bu soruyu ancak evlendikten sonra cevaplayabilirim
        misaamane
        adamına göre değişiyo ya
         detokssuyu
         Evli bir arkadaşım yatak ve oda çok dağılıyor hiç istemiyorum demişti. Bu gibi durumlar nedeniyle ölüyor olabilir. Nasıl ve neden dağılıyor onu da pek anlamadım ama onların fantezisi tabii bir şey diyemem.
          hogwartsmektubugelmeyen
          Çünkü "bu hayatın heyecanı meyecanı yok" .
           raselika
           Böyle düşünen insanların geneli biraz da mantık üzerine hareket ediyor olması bence. Aşk olmadıktan sonra evlilik bir vazifeymiş gibi algılanmaya başlıyor bir süre sonra. Karşındaki insana aşık olasın ki onun yanında olacağını bilsen de yanında olsan da ona kavuşmak zor olsa da ona olan isteği bitmez.
            peripedia
            İnsan elde ettiklerinden sıkılan bir yapıya sahip maalesef. Evlilik içerisindeki birliktelikte böyle bu psikojide hazzı ve isteği yok ediyor büyük olasılıkla. Evlenmedim hiç bilmiyorum. Bir gün evlenirsem ve seks hayatım biterse güncellerim.
             excelans01
             Çünkü flört döneminde kadın erkek Cinsel anlamda duygusal anlamda herşeyi yaşayıp doyma noktasına geliyor evlenince de monoton heyecanı olmayan bir evliliğe dönüşüyor buda zamanla seksi öldürüyor
              isobirg
              Evlilik seksi falan öldürmez, seksi seven insan bir şekilde ihtiyacını görür.
               patronice24
               Öldürmez, hafif yaralı bırakır.
                leprechaun
                Farklı şeyler paylaşılabileceği de keşfedilir.
                 eo110
                 Marshall & Lily How İ met your mother ☝🏿
                  sadisfekshin
                  Neyi öldürmüyor ki?
                   gizem-ayhan2
                   İnsan nankördür.
                    ohannesburg
                    katılmıyorum. Ölüyorsa doğru partnerle birlikte değilsiniz demektir.
                     buse01
                     Çünkü artık doyum noktasına gelmişlerdir yani doymuşlardır birbirlerine ve bu düpedüz nankörlüktür evlendin artık her çiçekten bal alamazsın ya da kadın veya erkekte isteksizlik vardır bu da evlilikte cinsel hayatın kötü olmasına yol açar.
                      scagri
                      İşini bilen, karısına yada kocasına nasıl yaklaşmasını bilen kimseler için ölmez. Kadına dokanmayı, onu seks e hazır hale getirmeyi bilmek lazım erkek olarak. İneğin yaladığı gibi yalayıp, git gele odaklanırsan o iş bitmiştir zaten
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.