Evlilik Öncesi Sevgili ile Aynı Evde Yaşamanın Bir Gereklilik Olduğu Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bence evlilik öncesi sevgili ile aynı ev paylaşılmalı ve bir prova simülasyonuna girilmeli. Yaklaşık bir haftadır kuzenimle bazı mecburiyetler neticesinde aynı evde yaşıyorum ve kesinlikle çıkardığım sonuç başlıkta görmüş olduğunuz. Ben kuzenimi hiç tanımıyormuşum meğer ki çocukluğumuzdan bugüne yan yanayız. İnsanın evdeki hayatı ne kadar farklıymış, ne kadar tuhafmışım meğer ev ortamlarımızda. Farklı farklı huylar farklı farklı özelliklerimizi keşfettik bu dönemde ve inanılmaz çatıştık. O yüzden evlilikler öncesinde de böyle bir zorunluluk olmalı bence bir deneme süreci.
    dpolat
    Üçüncü sınıf üniversite öğrencisiyim şu ana kadar haftasonları veya bazı günler erkek arkadaşımda kalıyordum haftaya tamamen taşınacağım. 3 yıldır beraberiz bu süreçte okulda veya dışarıda tanıdığımdan daha çok tanıdım yemek yapması,temizliği bir çok huyu olsun. Ben bu düşünceyi destekliyorum bireyler birbirini tanımalı, kaynaşmalı ileride çoraplarını çıkarıp oraya buraya atan birisi ile bir yumurta bile pişirmeyi bilmeyen birisi ile beraber olmak, evlenmek istemem. Ailem de öyle aşırı modern bir aile değil annem gayet kapalı bir kadın, ramanzan da oruçlarını da tutarlar burada bana güveniyorlar kendi yetiştirdikleri çocuğa güveniyorlar. 23 yaşında olmama rağmen söyleyeyim iki tarafında ailesinde bir çok kişinin haberi var ve bize gayet güveniyorlar bu konuda. Ayrıca bizim kendi hayatımız olduğunu, kendi kararlarımızı vereceğimiz bir yaşta olduğumuzu da söyleyip bizi destekliyorlar.
     selinak
     kesinlikle katılmıyorum, burada katılanlara da allah akıl fikir versin diyorum. evlenmeden aynı evde yaşamak da neymiş öyle. iyice kendinizi kullandırtmaya meraklısınız anlaşılan.
      kisi
      Katılıyorum ama toplumun şu anki fikirleri ile bunu yapabilmek zor. Özellikle kadınlar üzerinde çok baskıya sebep olur. Bazı yorumlarda çok kavga edeceğiniz için yapmayın diyenler olmuş. Ne güzel işte evlenmeden anlaşamayacağınızı öğrenmiş olursunuz. Tanımadan evlenip birbirine yarı mahkum olmak daha mı iyi? Spor yapmaya maçası yemeyip salona para vererek kendini zorunda bırakmaya çalışanlar gibi. Bir iki ay sonra bırakıyorlar ama gitmeyi. Paraları havaya gidiyor. Evlilik bundan çok daha ciddi.
       tsukyomi
       Uygulanması gereken düşünce.
        benita
        Desteklediğim düşünce
         sayin-burun
         Açıkcası evlilik cüzdanını tapu senedi gibi görmüyorsanız kesinlikle yaşanmalı. İnsanlar koronadan önce de yüzlerine maske takıp dışarı çıkıyordu. O maske en güzel evde düşüyor!!!
          veritas-vos-liberabit
          Evliliğin ömrünü artırmaktan çok soğutur. Deneyenleri tanıyorum 1 sene sürmüyor. Çünkü her şeyi yapmış oluyorlar
           gregory_
           Ille evlenmekse niyet kesinlikle denenmeli
            gizemtheballerina
            Bununla ilgili cok ilginc bir arastirma vardi. Evlenmeden once birlikte yasayanlarin ilk senelerinde ayrilma oranlari diger ciftlere gore daha dusukmus. Ama bes ve ustu yillarda bosanma oranlari yuksekmis. Merak eden pyschologicalscience sitesinden arastirmayi incelesin. Sahsen 20'li yaslarin basinda buyuk savunucusu oldugum birlikte yasama dusuncesine sonlara dogru artik o kadar sicak bakmiyorum.
             patavatszmelek
             Keşke iki İnsan aynı ev içerisinde evlenmeden bir süre yaşayarak deneyim kazanabilse fakat toplum buna müsait mi sizce? Şimdi kendiniz ve kendiniz gibi erdemli insanları bir kenara koyun, bu ülkede haysiyetsiz ve şerefsiz bir kesim var. Birlikte yaşamak en çok kadına zarar verecek… Bu ülke de resmi nikahın rolü çok büyük. “Alt tarafı bir imza” deyip geçtiğimiz Resmi Nikah, böyle bir dünyada, böyle bir coğrafyada kadının ve varsa çocuklarının güvencesidir. Dünyada ve özellikle ülkemizde pek çok erkek tüm hakların yalnız kendi cinsine verildiğini, her zaman üstün cinsiyet olduğunu ve canı ne isterse yapabileceğini zannediyor. Yetmez gibi hiçbir sorumluluk almayacağını düşünüyor ve tüm sorumluluklardan kolayca kaçabiliyor. Ailenin, toplumun ve hatta okulların verdiği yetersiz eğitime baktığımızda da bu durumu değiştirecek, erkeği bilinçlendirecek bir sistem olmadığını görüyoruz. Hatta aksine tüm bunlar ataerkil düzeni savunur nitelikte. O yüzden erkek, eğitimli olsun olmasın çoğu kez hiçbir şey değişmiyor. İstediği yere girip çıkabileceğini, istediği saatte istediği yerde dolaşabileceğini, istediği şeyi giyebileceğini, istediği gibi davranabileceğini, istediğini yiyebileceğini, hatta istediği kadına kolayca el sürebileceğini zannediyor. İlişki iki taraflı olsa bile, ilişkinin genel ve zorunlu sorumluluklarından kaçabiliyor. Kadının duygularını sömürüyor, hayatına karışıyor, ihtiyaçlarını karşılaması için kullanıyor, cinsel birliktelik yaşıyor ve hiçbir şey yokmuş gibi kadını orta yerde bırakıp çekip gidebiliyor. Geriye kendinden ödün vermiş gerek ruhen gerek fiziksel olarak çökmüş bir kadın kalıyor. En kötü yanı ise, kadının hamile kalmış olması! Daha geçenlerde dahi birinin DİO'da böyle bir konu başlığı açtığına dahi şahit olduk. Kadın, parası pulu olmadığından ötürü hamileliği devam ettirmek zorunda kalabilir, tek başına bir çocuğa bakma sorumluluğunu alabilir, gerek toplumdan gerekse ailesinden dışlanacak, kötü gözle bakılacak... Ailesine açıklamaya çalışsa başka dert, pek çok kez bu kadınlar en yakınına bile söyleyemeden tek başına, kimsesiz o soğuk duvarlar arasında kürtaj oluyor. Aralarında nikah olmadan yaşayan kadın ve erkeklerin geneline baktığımızda çoğu kez kadının hiçbir hak talep edemediğini görüyoruz. Erkek isterse çıkıp gidiyor, kadının elinde ne varsa alabiliyor, kadını aldatıyor, başka biriyle evlenebiliyor, hatta kadını kapıya bile koyabiliyor. Fakat Resmi Nikah, erkeğin tüm bunları yapabilmesine ENGEL oluyor. Dedim ya; keşke sadece erdemli insanlar bu toplumda yaşasa da bu hakka sahip olabilsek ama maalesef değil...
              dilek-ebci
              Yeterli bir süre birlikte yaşayan çiftlerin, yarıdan fazlası evlenmekten vazgeçer zaten :) Erkek için de biraz ama özellikle kadın için gündelik hayat konforunu ve yaşama zevkini düşüren bir şeydir aynı çatı altında yaşamak.
               zeynep-agackiran
               gerekli kesinlikle
                senem-sengul
                Evet hoş karşılanmıyor; ancak bir insan sadece birlikte yaşayınca tanınacağı için iyi bir fikir.
                 basak-billur-mutlu
                 Bir avantaj olacagi ve muhtemel bosanmalari azaltacagi kesin ama yine de her insan icin ayni sonuca varilamaz. Lackalik da olabilir. Kisiye ve kosula gore degisir. Ama sadece evlilik oncesi yakinlasma acisindan bakarsaniz, niyeti o olanin ayni evde yasamasina gerek yok. Bulur caresini.
                  founder
                  Tamam olabilir ama bu süreçte cinsel ilişki olmamalı günah vs için değil sonuçta bir nokta da ayrılık olabilir karşındaki bayanı da düşünmek gerekir.
                   kanadadabiryusuf0
                   evime kim gelse soyguncu gibi bir şey alıp kayıplara karışıyor galiba tek başıma yaşamaya mahkûm oldum...
                    kitaptakikurt
                    bende aynı düşünürüdüm ama örnekleri görünce fikir değiştirdim.5-6 ay en fazla herbirşey tüketiliyor karşılıklı nemal olduğunu görüyorlar ve ilişki bitiyor.yanlış bir fikir.ama daha önce bunu denemeyen evlenmiş yeni bir çift için hem heyecan tüketilmemiş oluyor hem de olumsuz yönler görüldüğü zaman evlilik bağı olduğu için karşılıklı tolerans,alttan alma zorundalığı farkındalığı ortaya çıkıyor evlilik yürüyor sağlıklı olarak.
                     killforyou
                     Katıldığım düşünce
                      timuti
                      evliliğe ait olan o heyecan tutku bitiyor 9 senedir yalnız yaşıyorum ve kaç tane kız arkadaşımla evi paylaştım en fazla uzun sürdüğü 1 sene oluyor sürekli kavgalar ve tartışmalar bunalmalar sıkılmalar ( ve her şeyi yapmış oluyorsun ) dikkat ediyorsun çoçuk olmasın diye bir o aksiyonu var :)
                       merilolika
                       gereklilik değil kesinlikle her aile buna müsade vermiyor ayrıca herşeyini bilipte biriyle evlenmek bazı şeyleri yaşayıp evliliğin heyecanını yitirmek anlamsız çok monoton
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.