Evlilik İçin Kişilerin Belli Bir Sınavdan Geçmesi Gerekliliği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   utumasasiilekayanadam
   Öncelikle.
   https://mobile.twitter.com/felixxcty_/status/1302120162481573888?s=19
   burada
   görüldüğü üzere bir babanın ağza alınmayacak sözlerini nasıl 15 yaşındaki kızına söylediğine bakın. 15 yaşında olan bu kardeşimiz gece 2 sularında intihar etmiş ve maalesef kurtarılamadı. Ben kesinlikle evlenecek olan kişilerin bir sınavdan geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Ebeveynlik yapabilirler mi, psikolijisi nasıl vb. Aksi taktirde cinayetler, intihara teşebbüsler ve şiddetler daha da artacaktır.
    fuckerfukara
    Evlilik için değil, çocuk yapmak için evlenmeye gerek yok. Üremek için sınav gerekli
     badideasensei
     Bir de annemle babama sorsam ne sınavı derler. Onlar evlenmemek için sınav vermişler. Üniversite sınavına hazırlanan bir ergen evlendirilir mi ?
      eski_bi_tanidik
      Kesinlikle böyle bişey yapılmalı. Sınavdan geçemeyen evlenememeli.
       thetalentedmrripley
       Her sene eğitim-öğretim yılı başlıyor, ama esasında sadece öğretim var, eğitim sadece ismen geçiyor. Ya da mesela iş güvenliği eğitimi diyoruz ama kağıt üstünde ıvır zıvır öğretiyoruz ya da sadece işçilere eğitim aldım diye imza attırıyoruz. Yine sadece kağıt üstünde var. Bunlar ve bunlar gibi bir çok alanda eğitim gerektiği gibi ebeveyn olacaklara da eğitim verilmesi şart.
        samyeli90
        Kesinlikle sınav gerekiyor
         banyedimbentokum
         O söylediğiniz sınav olayı İslamiyette zaten var ve adı 'nişanlılık' tır. Hal, hareket, istek, niyet, akıl, din, dil, telaffuz, maharet ve öfke gibi eylem veya olguları ölçüp tartma ve net bir karara bağlama dönemidir. Uyum varsa evlilik, uyum yoksa nişan bozma olayı vardır. Ama artık günümüzde çocuk olayına sınavsız geçiş var bu yüzden tüm puanlar deniz seviyesinde.
          marer
          Kesinlikle, ilk önce de niçin illa evlenmek istediğine bakılmalı. Hem iyi bir ebeveyn hem iyi bir eş olamayacağına kanaat getirilenler evlendirilmemeli ve kısırlaştırılmalı.
           cokbilmisdegilcokbilen
           Bence çocuk yapmak için şart olmalı o
            k4dir
            sadece evlilik mi yetmez. oy kullanmak içinde aynı durum geçerli olabilir
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.