Evlilik İçi Tecavüz Suç Mudur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Suçtur tabii ki saçmalama dediğinizi biliyorum. Ancak bu durumun normal bir durum olduğunu iddia eden, ya ne olacak diyenlerin de aramızda olduğunu biliyorum. "Evlilik zaten ilişkilerin tamamına toplu olarak verilmiş bir rızadır." cümlesini duydu bu kulaklar. Ülkemizde bu duruma maruz kalan kadınların birçoğu bunun bir suç teşkil ettiğinin farkında değil. Rıza dışı tüm ilişkiler evlilik farketmeksiniz tecavüz olarak tanımlanır. Toplumsal öğretiler nedeni ile bu eyleme suç olarak bakılmıyor ve herhangi bir cezai yaptırımı da yok.
    eski_bi_tanidik
    Istenmeyen bir duruma zorlamak kesinlikle suçtur. Ona bakarsan o zaman aile ici şiddet de suç değildir? Öyle şey olur mu? Suç değildir diyen geri kafalıdır.
     thetalentedmrripley
     Cezai yaptırımı yok ne demek. Hele kadın bi şikayet etsin de seyret nasıl kan alıyorlar o suç olarak görmeyen paşalardan. Mahkemede de desin bakalım karım değil mi mecbur benim isteklerimi karşılayacak böyle suç olur mu diye.
      redblack
      Evet suç
       gregory_
       suveyda hocam konusmus daha ne diyim.
        detokssuyu
        14-15 yaşlarımda iken birkaç günlüğüne teyzemde kalmam gerekmişti. Yaz tatili her ne kadar misafirlikte olsamda geç uyuyor, geç uyanıyorum. Gecenin bir vakti teyzemin odasından sesler geliyor, kadın resmen ağlıyor, dur dediğini hatırlıyorum, şu an suratını görmek zorunda olmadığım için en mutlu olduğum insan olan eniştem arada teyzeme tokat atıyor sus diyor, büyük olasılıkla ağzını kapatıyor, teyzemin sesi bir yükseliyor bir kesiliyor. Yaşadığım en büyük travmalardan biriydi. Başlarda ne olduğunu anlamlandıramadım ama zamanla o kadar iyi anladım ki. Suçtur, suç olmakla birlikte rezil bir şeydir. Evlilik her ilişkiye tamam demek için mi yapılıyor? Bugün orada burada yok fetişler, yok sahip-köle ilişkileri ile bu gibi durumun normalleştiriliyor olması beni çok yaralıyor. Ne alakası var diyebilirsiniz ama bunları duyan, okuyan cahil insanlar 'ben de yapacağım' tavrı ile eşlerine baskı uyguluyor.
         cinayetvaraga
         Tartışmaya açık bir durum olmamalı. Evli de olsan rıza olmadan yapılan her şey suç olmalı tabi ki.
          okadin
          Suçtur, ama bunun kadınlar dahi arkasında durmuyor, onlar da normal addediyor. Her iki taraf için de geçerli olabilir bu durum. Bu duruma maruz kalan beylerin varlığını birkaç yerde okumuştum. Ne yazık ki çiftler bunu normalleştiriyor. En ufak bir tereddüt ve isteksizlikte kendilerinde sorun arıyorlar, ya da bu suçlama ile maruz kalıyorlar. Çünkü evli çiflerin libidoları her daim tavan olmalı algısı var.
           mrlawyerkk
           Suçtur, emsal kararlar vardır ancak suç duyurusu azdır. Yukarıda da bahsedilmiş çiftlerden biri ilişki isteyip diğerinin istemediği zamanların olması çok normaldir, ancak bizim toplumumuzda bu gibi durumlarda bir kişi günah keçisidir, bu o kişinin sorunu olarak tanımlanır. Geçenlerde açılmış olan başlık kadınların seks esnasında rol yapması da bu gibi durumlardan kaynaklanır. Büyük olasılıkla o kadın evlilik içi tecavüze maruz kalmamak için, istediği dışında birliktelik yaşıyor ve kendini o rol yapmak zorunda hissediyor.
            peripedia
            Kimse burada çıkıp suç değildir ya karımdır, namusumdur demez tabi. Ama böyle düşünenlerin sayısı tahminimizden dahi fazla. Küçük bir anekdot bırakayım. Bir işle alakalı bir hanımefendiyi aramam gerekiyordu, telefonu eşi açtı, eşinin adını söyleyip kendisi ile görüşmek istediğimi belirttim. Adam 'ben onun efendisiyim, ne diyecekseniz bana diyeceksiniz' dedi bu kafanın ilişkide rızayı taktığını mı düşünüyoruz?. Uç bir örnek olabilir ancak bu cümle kurulmamış dahi olsa birçok erkeğin düşüncesi ne yazık ki bu.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.