Evlilik Hayatınızın En Büyük Hatası Olabilir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Ekşi'de böyle bir başlık gördüm. Son cümlesi "Bu toplumda bu hukuk düzeninde evlenmeyin" olan hikaye. Kısacası evlenmesi ayrı dert, boşanması ayrı dert diyor. Borcu boyunu aşmış bir abimiz ve tüm bunlardan da eşini sorumlu tutuyor. Sormak istedim gerçekten böyle mi oluyor hep?
    semaakonurr
    Çok doğru bence de Evlilik Mantık İşi Değil . Ama borcu da kadına yüklememek lazım ne borç yapılmışsa birlikte yapılmıştır sonuçta .
     darkomikhanem
     evlilik 90 lilardan sonrasina gore değil bence
      bobodio
      evet
       iceel
       İş boşanmaya geldiği zaman kaybeden genelde kadın olur. Nafakaymış tazminatmış velayetmiş bir yana karşınızdaki adamın neleri pazarlık konusu yaptığını bilseniz şaşırırsınız. O aile babası eşinin üzerine titreyen yuvasının koruyucu aslanı gider yerine sizi rahatsız edici bir sineği kovar gibi hayatından sessizce defetmeye çalışan adi bir yaratık gelir. Çocuğunuzla tehdit edilirsiniz. Olay bu kadar ayağa düşer. Her şey bittiğinde o toplumun gözünde yeniden yuva kurmaya aday bekar bir erkek siz ise ikinci el mal olursunuz. Önce evli arkadaş ortamlarında ayrık otu gibi hissedersiniz. Bir süre sonra ne bekarların arasına ne de evlilerin arasına yakışmadığınızı farkedersiniz. Davetleri geri çevirmeye başlarsınız. Çünkü muhabbetler size hitap etmez. Bazen patavatsız biri abuk bir laf eder ve sizin ortamda olduğunuzu farkedip sözünün size olmadığını söyler. Cevap verseniz dert vermeseniz dert. Yavaş yavaş ucube bir hayatınız olur. İyi tarafı boş muhabbetlere zaman ayırmayınca yeni ilgi alanları geliştirirsiniz. Daha çok okursunuz. Kültürünüz artar. Eski arkadaş çevreniz size boş ve cahil gelir. Bu da haliyle kibirli olmanıza neden olur. Sonunda ukala ve yalnız bir entelektüel olursunuz. Tablo çok garip gelmiş olabilir ama endişelenmeyin her insan kendi deneyimini yaşar. Evlilik ya da boşanma her zaman kişiye özeldir. Yazdıklarıma bakmayın siz... Hayat kendi deneyimlerinizle renklendirdiğiniz bir tablodur. Tercihler yaparız ve bedelini öderiz. Kendi tercihlerinizin bedelini ödemek her zaman daha kolaydır.
        merthub
        Zuhalle evlenirsek olabilir ya kardeeş
         kojiro-
         Evlilik iki kisinin ortak aldigi bir karar degil Turkiye de maalesef. Evlilige aileleri de katanlar ister istemez sorun yasiyorlar. Harici olarak, ayni evde yasadigin anne bana veya kardesinle bile sorunlarin olurken, en guzel hallerini gorerek disarda bulustugun sonrasinda evlendigin kisiyle ev de ister istemez sorunlar yasarsin. Cogu insan da cocuk icin imza atiyor zaten. Seni borca harca sokan kadin/erkek le evlenmeden once zaman gecirmisligin bir yerlere gitmisligin beraber kalmisligin yoksa imzadan sonra degismesini gormek kacinilmaz olabilir. Evlilik kapiyi cekip caninin istedigi zaman cikip gidebilecegin bir kurum degil. Ona gore olcup ona gore bicmeli insan.
          samyeli90
          Bence öyle o yüzden evlenmeyi düşünmüyorum
           silmarillion
           Yapmadım, bilmiyorum 🤷🏻‍♂️
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.