44
5.4.2020
Evlilik Gerçekten Mutluluk Getiriyor Mu?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   venussss
   Bana göre evlilik hiç de mutluluk getirmeyen bir şey siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten doğru insanla alakalı mı yoksa tamamen palavra mı?
    dr-zet
    palavra palavra palavra
     hayri-cemil-gulle
     Soruyu bekar biri sordu heralde?
      tarantor
      Mutluluk kişinin kendisindedir. Evli yada bekar farketmez. Mutlu olmayı becerebiliyorsa her şekliyle olur bu. Evli olmak bir şey değiştirmez. Huzursuz olan bekarken de evliyken de huzursuzdur.
       erdal-recai
       Getirmedi getirmiyor getirmeyecek ve bitecek
        hayatikayanadam
        Mutluluk ve evlilik farklı kavramlar. Mutlu olmanın medeni durum ile ilgisi yoktur. Ancak, evlilikte mutluluğun; evlenilen kişiye bağlı olduğunu düşünüyorum. Evlenilen kişi insanı vezir de yapar rezil de yapar.
         verita
         Kesinlikle doğru insan ile alakalıdır. Sen sevgili iken beraber yaptığın birçok şeyi evlenince yapmıyorsan, evlilik seni olumsuz anlamda değiştirdiyse tabii ki evlilik mutluluk getirmez.
          burciko
          Mutluluk kendi gelmiyor canıms, senin onu yakalaman lazım.
           sevimnaz
           bir insana ömür boyu bağlı kalma düşüncesi bana imkansız bir o kadarda saçma geliyor
            kedibey
            kesinlikle kişiyle alakalı bi durum. hisler gerçekten geçici mesele ihtiyaç ve alışkanlık.
             hesapsilindi00
             Feministler kızacak ama bu yasalarla evlilik mutluluk getirmez boşanma getirir
              moncher555
              Evlilik ciddi bir mühessedir. Uzun ilişki her zaman bir level üstünü ister. Yaş geldi mi 23-25 e varsa da bir ilişkin bir kaç senelik, ilişki bir sonra ki leveli istiyor.
               patavatszmelek
               Evli değilim, evlenmeyi de pek düşünmüyorum. Çünkü, artık kimsenin kimseye saygısı kalmadığını görebiliyorum. Şayet saygılı bir insan olursa neden olmasın... Mutlu olmak için evlenmeye gerek yok ama evlilikte mutlu olmanın bir yolu varsa o da kesinlikle karşılıklı saygıya dayalı. Zaten hala evlenildiğinde neden kavga edilir, neden eşler birbirini kısıtlar, neden özel hayat kalmaz ve neden cinsellik biter hiç anlam veremiyorum. Herkes geçmişi ele alarak bakıyor evliliğe. Şiddet yanlısı pislik herifler, eşine ses bile çıkaramayan maddi geliri olmayan kadınlar... Onlarla kendinizi aynı kefeye koyarak evlilikten soğuyamazsınız. Şartlar, almış olduğunuz eğitim, bilinçlilik, maddiyat vs oldukça farklı...
                turan-burc
                Evliliğe yakınım. Ama şüphe duymaya başladım artık. Evlenme teklifi ettiğimden beri bir değişim var kendisinde. Kadınların genelinde bu değişimin olduğunu da öğrendim açıkçası. Ne özel hayatım kaldı, ne arkadaşlarımla takılabiliyorum ne de başka bir şey. Beni tanıdığı zaman pc de oyun oynamayı sevdiğimi biliyordu. Şimdi oyun oynuyorum diye şikayet ediyor. Bu durumun böyle olmaması lazım. Kadınlar biraz erkekleri rahat bırakmalı. Aldatacak kafada bir insan değilim. Öyle bir şerefsizliği kendime asla yakıştırmam. Ama aldatacağımı düşünmesi bile beni deli ediyor. Özgürlük istiyorum gerçekten. Aynı özgürlüğü de kendisine sunuyorum. Çevresinde bir tane arkadaşı kalmadı her birini eke eke. Ama benim dostlarım var arkadaşlarım var ve onlarla vakit geçirdiğimde bile 500 kere aranmaktan bıktım.
                 mustafakemal
                 Hani hep diyoruz ya, hepimizin ağzında "hayat bir tiyatro" diye... Sahne tamam da, rolde olduğunu unutuyor insan... Hep bencilce yaşarsan, olmaz ki. Evlilik bir sanattır, herşeyde olduğu gibi, mutlu edersen mutlu olursun. Paylaşmak zorundasın nefs denen sende ki hissini... İlk, anneyle başlıyor rolün... Sonra herkese bir rol... "Eş" istiyorsan bu hayatta, layıkıyla oynaman lazım ona da bu rolünü... Evlilik, bencilce, sadece" ben" diyerek mutlu olabileceğin bir haz değil... Saygıyı ve sevgiyi bilmeli, öğrenmiş olmalısın ki bu hayatta, evlilik adlı bölümde, rolünü iyi oynamalısın... Amacın olan mutluluk arayışında, rol arkadaşınla kurmalısın sahneni... Anlamalısın sanat olduğunu, aslında hayat bir tiyatro derken, fark etmelisin... Hep "ben" olursa sahnen de, evlilik bölümü mutsuz son ile bitecektir... Evlilik değil, Sen ve Ben getiriyoruz mutluluğu... Rolünü bilenler yaşatıyor mutlu sonlu oyunu....
                  tonik
                  Kadınlar evlendikten sonra erkeğin efendisi olduğunu düşünüyor bence böyle yapma neredesin şöyle ol bununla görüşme o kız kim neden sürekli aynı kafeye gidiyorsun en var orada bu böyle uzar gider bir adamın dostlarıyla arasını açmak ona yapılabilcek en kötü şey bunu yapanda evlilik tabii ki evlilikten mutluluk beklemek bence yanlış
                   kebuay
                   Eğer gerçekten mutlu olduğun biriyse gerçekten huzur bulduğun biriyse mutluluk getiriyor yok sevmediğin biriyse zulüm oluyor sana
                    azyazarhepokur
                    Evlendiğin insana bağlı olan olaydır
                     cenkeder
                     genelde doğru kişiyi bulmadan karar verildiği için hüsranla bitiyor.
                      harunmetin
                      Sen ne getirmesini istersen onu getirir diye düşünüyorum. Tabi istediğin konuda doğru kişiyle olman koşuyla.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.