293
20.11.2020
Evliliğini Bitirme Kararı Almış Ancak Henüz Boşanmamış Biriyle İlişki Yaşamak Yuva Yıkmak Değil de Ne
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Öykü Serter'i hepimiz tanıyoruz. En son hedefi on ikiden vuran muhalif tweetleri ile baya alkış tutmuştuk. Öykü Hanım, Armağan Çağlayan'ın YouTube programına konuk olmuş ve demiş ki, "Medeni durumu ilişki yaşamaya müsait olmayan bir erkekle çok uzun süre birlikte oldum ama yuva yıkan kadın değilim. Zaten uzun süre önce çözülmüş bir yuva vardı. Benden önce yaşanmış ilişkiler vardı." Bu olayın bir benzerini Ebru Şallı ve Uğur Akkuş'ta görmüştük. Konumuz teknik olarak hala evli olan ancak evliliğinde sorunlar olan ya da evliliği bitmek üzere olan insanlarla ilişki yaşamak normal bir durum mu? Son zamanlarda Esra Erol ve Müge Anlı'nın programlarında da karşılaştığımız bu durum ünlüler dünyasında normalize edilip duruyor. Tamam evlilik birliği bitmiş olabilir o zaman sizde resmi olarak boşanmayı bekleyiniz ilişki yaşamak için bu kadar zor olmasa gerek.
    cansevim
    öykü de öykü ama haa... erik gibi kadın. kütür kütür :d
     handeyakar07
     Deprem de yıkılmak üzere olan yuvaları yıkar. Ne alaka derseniz. Bilmem. Düşünün siz bunu da.
      detokssuyu
      Adamlar bu bahane ile birçok kadını salak yerine koyuyor. Benim evliliğim çok kötü durumda, boşanacağım. Ceren Hindistan diye bir kadın vardı. Oyuncu. Çocukları oldu, adam boşanmadı, kadın neye uğradığını şaşırdı. Neden riske giresiniz ki? Boşansın ne yaşıyorsanız yaşayın.
       asit
       normalleştilirmiştir bu durum..ayrılmak üzere olan kadının yerine kendisini koyup az düşünseymiş keşke.
        mrlawyerkk
        Boşanma sonrası iddet süresi diye bir durum söz konusudur. Kadınlar için geçerlidir. Boşanan kadının yeni bir evlilik yapmak için 300 gün beklemek durumundadır. Bu durum hamile kalma olasılığına karşı doğacak çocuğun soy bağını korumak içindir. TV programlarında bir şekilde soy bağı değiştirilen çocukları izliyoruz. Erkekler için böyle bir süre zarfı yok ancak oluşabilecek herhangi bir soruna karşılık yeni bir ilişki ya da evlilik için boşanmayı beklemek gerek. Sizin ilişki yaşadığınız adamın eşi gebe olabilir, boşanma gerçekleşmeyebilir. Hakim boşamama kararı alabilir. Bunlar günlük hayatta karşılaşılan şeyler. Bunu bu kadar doğallaştırmak ise çok yanlış.
         ulanayca
         bu nasıl bi yüzsüzlük ya böyle? ne zamandır normal oldu böyle beyanlarda bulunmak.
          bright-wizard
          köşemde sizleri izliyorum 🤠
           irmak676
           Yuva yıkmak değil zaten boşanacaklar diyosun
            okadin
            Bal gibi yuva yıkmaktır. Tamam aldatılan bir kadının o adamla evliliğine devam etmesini onaylamıyorum ama iki kişinin sorunlarının ortasında başka bir kadın ya da adam belirince işler bambaşka bir noktaya evriliyor. Hep çok mantıklı bulurdum Öykü'yü ama hoşuma gitmedi bu açıklamaları. İç dinamiklerinde sorun olan her evlilik bitecek diye bir kaide yok. Beklersin evlilik biter o zaman başlatırsın ilişkini ama bu hemcinse yapılan çok ciddi bir haksızlık.
             visnelikapkek
             Yuva zaten yıkılmış ama mahkeme süreci bitsin ne yapıyorsanız yapın. 6 yıl boşanamayan insanlar var yazık valla
              dr.rock
              Ahahaha buna çok gülüyorum Siz kadınlar ne safsınız ya Erkek yuvasının yıkılmasını istemesin değil Öykü, Masal gelse yıkamaz (bok espiri yaptım ya üf 🙈 ama anladınız siz) Bırakın arkadaşlar bu işleri. İki erişkin aşık olmuş diğer kadın ilgisiz falansa ya da adam tatminsizse bitmiş öyküyle başlamış. Yuva yıkmak falan bırakın bu Türk Filimi repliklerini Neyse Her şeyi kadınlara yükleriz Ahahaha Türk kadını candır can Türkiye’de erkek olmak bi harika dostum
               cinayetvaraga
               yuva yıkmak değil de nedir ki? kimse kılıf uydurmasın.
                sedefartuny
                Tabii canım evet o yuvayı Öykü yıkmıştır kesin. Adam karısını alenen aldatmış. Evlilik birliğine ihanet eden o. Tamam Öykü'de sorumlu ama bu yuva yıkan kadın algısından çıkın. Yuva yıkan neden hep kadın oluyor?
                 raselika
                 Bence her ne olursa olsun ilişkiyi net olarak bitirmeden bir başkasıyla görüşmek o ilişkiye ihanet etmek oluyor. Öykü Serter sana hiç yakıştıramadım. Oysa dili sağlam sert bir kadındın.
                  benita
                  Ana sayfadayken şu başlığın resmi hareket mi ediyor yoksa ben kafayı mı yedim?
                   irvinyalom
                   Niyeti olsaydı boşanırdı zaten böyle bahanelerin arkasına sığınıp meşrulaştırmayın yaptığınız saçma işleri.
                    dedikoduvar
                    Ben katılıyorum, madem istiyorsun yada seviyorsun boşanana kadar bekle. Bu güne kadar bekledin iki gün daha bekleyiver yani nolcak
                     rosemary_
                     Yakın bir arkadaşım bundan birkaç yıl öncesinde işyerinde çalışan birine aşık olduğunu anlatmıştı, Adam evliymiş ve küçük bir kızı varmış. Arkadaşım adama öyle çok bağlanmış ki, adamın da aynı şekilde ona sırılsıklam aşık olduğunu anlatmıştı bana. Birkaç kez dost acı söyler tavrıyla onunla konuşmaya çalıştım, ama körkütüktü. Adam eşinden boşanıp onunla evleneceğini ona inandırmış ya da o inanmak istedi bilmiyorum. Bir süre sonra adamın eşi arkadaşıma ulaşıp yaygara koparmış, bu arada arkadaşım hala vazgeçmiyor adamdan. En sonunda ayrıldıklarını, aynı zamanda işyerinden ayrıldığını, evinden de taşındığını gördüm. Yeni bir başlangıç yapmıştı o adamı bırakıp. Erkekler için evli bir kadına bağlanma ihtimali ne oranda bilmiyorum ama biz kadınlarda bu oran biraz yüksek sanki. Yani evli, olgun davranan ve sorumluluklarının bilincinde olan bir adam daha çok ilgimizi çekiyor. Annesiymişiz gibi bekar olan bir erkeği olgunlaştırmaya çalışmak, beklentilerimize ayak uydurmasını beklemeye çalışmak yerine, evli bir erkek ne istediğini bilen ve yapan biriymiş gibi görünüyor gözümüze sanırım. Niyetin önüne ahlak kavramı geçerse bu yoldan dönülebilir. Geçmezse de aşık ol, acı çek, kendini baştan yarat mantığı oluşuyor. Çünkü evli erkeklerin çoğu eşinden boşanmıyor, terk eden kişi arada kalan kişi oluyor. Yani benim gözlemlerim bu şekilde.
                      eflayilmaz
                      Bitmiş bir ilişkiyse boşanılır maksimum kabul edilebilirliği boşanma aşamasında falan olmak olur diğer türlü yok aşkım aramız kötü boşanacağız bunlar hep aldatma yalanları
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.