111
22.10.2020
Evli Olmak Aşık Olmaya Engel mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   zodyakli
   Öyle bir dizi başladı ki, izlesek de izlemesek de fazlasıyla haberdarız. Etkisi altına aldı çoğumuzu. Dizi kısaca aldatılan bir kadının hayatının ve onun üzerinden gelişen olayları aktarıyor. Tabi aldatan koca da ne şiş yansın ne kebap diye iki tarafı da bir şekilde idare ediyor. Dün yayınlanan bölümde de, " ben ikisini de seviyorum. İkisini de farklı seviyorum, İkisini aynı anda seviyorum ama başka türlü seviyorum, diyor. Hatta yüzsüz bir de demesin mi, "insan aynı anda iki çocuğunu sevebiliyorken iki kadını neden sevemesin?" Hadi len oradan! Tabii benim beynimde bazı kısımlar yandı. Bu dizi bize ne anlatmak istiyor, ihaneti mi meşrulaştırıyor, yoksa böyle saçmalayan erkeklere inanmayın diye bir mesaj mı veriyor?
    faruktekin
    evli olmak toplumsal sözleşmenin bir kuralı gibi. yani ben bu kadını aldım, bu kadın da beni aldı. şimdi biz bir hayat kuracağız. bunun için çocuk yapacağız check. ev alacağız check. araba alacağız check. birikim yapmaya çalışacağız check. gördüğünüz gibi aslında atılan imza bunlar için atılıyor. içinde aşk yok. hastalıkta sağlıkta, açlıkta toklukta laflarını geçin. hele bi boşanmaya kalkın bakayım o çok sevdiğiniz karılarınız sizden nasıl gavur gibi nafaka alıyor. evlilik aşkı öldürür. karısına aşık adam yalan söylüyordur.
     me_out_bye
     Verilen mesaj: Türk dizileri saçmalıktır izlemeyin. TV yi bırakın. İnternetten kaliteli yapımları altyazılı izleyin.
      gregory_
      Dizilerden mesaj alarak yaşamak yaygın bir durumsa sonumuz çok sakat.
       redblack
       Evli olmak her şeye engel.
        nobodyy1
        insan bir evlilikte partnerine ruhsal yani duygudal ve cinsel olarak bağlı olmak zorunda olduğu için evet bir engel. Yani sadece partnerinle meşgul olabilirsin. başka birisini sevebilirsin, suç değil ama insan bir evlilikte olduğunu unutmamalı.
         who_am_i
         Abi murat soner izlemediniz mi siz
          dr.rock
          Evli olmak aşık olmak değil mi zaten 🙈🤣
           mevsimlerdensnbahar61
           Sevdiğin insanla evleniyorsun zaten olmadı boşanırsın öyle bakarsın kendi yoluna evlilik birliği içinde bi zahmet bu tarz olaylar olmasın yani
            sairsel
            Her evli olan kişi eşine deli gibi aşık olmuyor. İstemediği evliliği yapanlar olduğu gibi zamanla eşine karşı sevgisi ve saygısı tükenen insanlarda var. Bu evliliklerde elde olmayan sebeplerden dolayı devam etmek zorunda kalan insanlar var. Böyle durumlarda evlilik sadece kağıt üzerinde kalan yasal birliktelik ve aynı evi paylaşan birbirine yabancı insanlardan ibaret oluyor. Zamanla birbirinden soğuyan eşlerin biri veya ikisi dışarıdan ilgi gördüğünde duygusal boşluğunu doldurma ihtiyacı hissedebiliyor. Yani evli olmak aşık olmaya engel değil! Zaten aşkta dahil hiç bir duyguyu hapsedemezsiniz! Ayrıca bu dizide olduğu gibi hem ben eşime aşık olayım hemde bu sırada biri daha olsun onuda seveyim diyenler varsa saçmalıyor demektir.
             dr.rock
             Konunun evlilikle alakası yok. Evlenen çiftlerin kişiliksiz yetişmeleri, maddeci bakışları, bencil tavırları törpülenmeden ne evlilik yürür ne ilişki. Ev arkadaşı olunmazki böyle tiplerle nasıl mutlu evlilik sürsün. En çok çocuk olması üzüyor beni. Zaten geleneksel yetişen Türk insanı çocuk için biraz daha katlanayım diyor, işin bku çıkıyor. Hem çiftlere hem çocuğun psikolojisine yansıyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.