155
13.8.2020
Evli dio'culardan Bekarlara Tavsiyeler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   utumasasiilekayanadam
   Evet evli arkadaşlar olumlu veya olumsuz tavsiyelerinize açığız, saygılar
    mevsimlerdensnbahar61
    Evli değilim ama çevremdekilerin nerdeyse hepsi evli şöyleki bunu tavsiyesi metodu yok bence zaten senin belli başlı be karakterin var onu değiştiremezssin ama zamanla onunda huyuna göre evrinilmeli bence ayak uydurmak gibi tabi sevgi ve saygıdan ziyade
     zeynebio
     aaa güzel başlık bence de bizlere tavsiye verin
      kendimvehepimiz
      Aşkından öldüğünüz kişiyle değil, tahammül edebileceğiniz kişiyle evlenin.
       meyvesebze
       EVLENMEYİN... 😁
        daisyyy
        öncelikle aynı evin içine girene kadar pek tanımıyorsunuz. Ev içinde bambaşka bir şey çıkıyor. Bildiğin sürpriz yumurta. Ama ben bununla evlenmedim ki bu da kim diyorsunuz. Sonra alışıyorsun mecbur tabii kavgalarda çok çıkıyor. Değiştirmek yönlendirmek için uğraşınca. Karşılıklı olarak ya orta yol bulunuyor ya da bir şekilde alışıyor kabul ediliyor. Ama siz yine de çok büyük ödünler vermeyin kendinizden.
         zodyakli
         Evlenmeye en evlenmek isteyenimiz bile meraklı bizim ülkemizde. Ha tavsiyelere uyan da yok ama olsun siz yine de yazın :)
          sinek_valesi
          Bekarlar evlenmek ister, evliler evlenmeyin der :(
           rocknrollbabe
           Direkt şunu göreceğimize eminim: klasik evlenmeyin diyecekler kdjdjdj
            thetalentedmrripley
            1- Her an her dakika beraber olmanıza gerek yok, her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz. Her ikinizin de kendine ait zamanı ve alanı olsun. 2- Çocuk yapmak için çok acele etmeyin, çok güzel bir şey ama öncelikle her ikiniz de o sorumluluğu almaya hazır olana kadar bekleyin. Hele aileler istiyor diye çocuk yapma gafletine sakın düşmeyin. 3- Gerçekten boşanmaya karar vermemişseniz boşanma lafını ağzınıza almayın. Yoksa laçkalaşıyor ve her tartışmada boşanma lafı eder hale geliyorsunuz. 4- Bir kere boşandığınız kişiyle bir kez daha evlenmeyin.
             tictactoe
             Kendi aileniz de dahil evin içine kimseyi sokmayın. Dışarıda görüşün. Mümkünse başka memlekette yaşayın. Salaklığın lüzumu yok.
              cinayetvaraga
              7 senelik evliyim, çok seviyorum ama yapmayın. Zamana bırakın. Acele etmeyin. Hayatın tadını çıkarın.
               selaminko
               Şu basit kuralı unutmayın: " Akşam evin kapısını kapattığınızda içeridekiler aileniz, onun dışındakiler artık akrabanızdır." Saçma geliyorsa şöyle düşünün anne babanızın arası annenizin veya babanızın annesi, babası, kardeşleri veya akrabası yüzünden bozulsa ne düşünürsünüz?
                okadin
                Cebinizde eşiniz için bir değişim listesi olmasın. Kimsenin değişmeyeceğinin bilincinde olarak kurun evlilik birliğinizi ve evliliğinizi de bu bilinç ile yürütün. Eşinizin kararlarına, fikirlerine, kendi dünyasına saygı duyun. İki vücutta tek kişi olarak evliliğe bakmaktan vazgeçin. Ortada iki hayat olduğunu unutmayın.
                 dr.rock
                 Sevdiğinizden emin olmadan evlenmeyin (anne ya da babanıza duyduğunuz şefkat ve kabullenme hissi sevgidir), hiç bir durumda ayrı yatmayın, arkadaş olun kanka muhabbeti yapın, saygı konusunu abartmayın, çok sevişin, erken çocuk yapmayın, öz bakımınıza dikkat edin, evlilik kurumuna saygı duymayın, sevgi kurumuna saygı duyun, değişime teşne olun, Ana ya da babanıza "yea sen manitanla takılmışsın sal beni karışma" diyebilin... Aslen şöyle ; 1.madde "sevgi" gerçekse başkaca bir maddede yok aslen. Teknik iş değil, asimetrik durumlar. Tavsiyeyle olmaz. Örneğin ; eeeennn saygısızca duruma maruz kaldınız diyelim seviyorsanız geçer gider sevmiyorsanız anlaşma imzalar açık kapı kollarsınız, psikoloji böyle. (22.yıl)
                  thedude22
                  sohbet edebileceğiniz bir kadın ile evlenin.
                   dr.rock
                   Suratınıza tükürse Yarappi şükür Dwmeyeceğinle no no no
                    cukopurto
                    bir insan sevgili olmadan önce sevgili olunca yavaş yavaş resmiyete dönüşünce nişanlanınca evlenince aman Allahım çocuk olunca neden değişir ne için değişir ?
                     celikpercingmail.com
                     Oturup konuşabildiğiniz biriyle evlenin. Bu cümlemi lütfen iyi anlayın. Sizi seven insan çok bulabilirsiniz. Ama sizi anlayan ve dinleyen birini bulmak çok zor. Zaten çoğu ayrılıklar da dinlememekten ortaya çıkıyor. Kimse kimseyi anlamak istemiyor artık. Maalesef, sadece sevgi bir işe yaramıyor. Kafa olarak anlaşamadığınız, uyum sağlayamadığınız ama sevdiğiniz biriyle evlenip bir eve girdiğinizde hata yaptığınızı anlarsınız. Şahsım adına en sevdiğim şey eşimle sohbet etmek.
                      zarfinicindekimadam
                      Evlilik tanımı yapalım önce: Evlilik, bir çok ilişkinin birlikte yürütülmesi demek. Öyle ilişkiler ki bunlar insanlar sadece birini yürütemediğinde kanlı bıçaklı oluyor. (1) Öncelikle sevgilisiniz, evliliğin içinde romantik ilişkinizi hala devam ettirmeniz gerekiyor. (2) Sonra ev arkadaşısınız ki bu en zor ilişkilerden birisidir nelerden kavga çıkar, aklınız şaşar. (3) Sonra iş ortağısınız bir hayatınız var, bir düzeniniz var ve bunu iki kişi birlikte organize bir şekilde sürdürmeniz gerekiyor. (4)Ayrıca da finansal ortaksınız yani bir bütçe var (Ben ortak bütçeden yanayım, paralarını ayıranlar da var ama her türlü ortak giderleriniz olacak) giderler var, ihtiyaçlar var bu parayla bu ihtiyaçları giderleri karşılamak zorundasınız. (5) İşin içine ebeveynlik de girerse bambaşka bir ilişkiniz daha başlıyor. Bunların hepsine aynı derecede önem vermek zorundasınız, Bilgisayar gibi en yavaş parçaya göre çalışır. Bunu araba gibi düşünün, her ilişki de bir tekerlek, biri patlarsa diğerlerinin sağlamlığı sizi ilerletmez. Hepsine aynı özen, aynı ilgi gerekli. Eş seçerken: Deli divane aşık da olsanız mantığınıza yatmayan, huyu suyu size uymayan kimseyle evlenmeyin, aşk sevgi falan bunların hepsi güzel duygular evlenince de devam eder ama sadece bu ikisiyle ilişki yürütürsünüz, evlilik yürütemezsiniz. Özellikle kızlar için söylüyorum hayatında hiç ailesinden ayrı yaşamamış bir erkeği eş almayın. Mümkünse siz de ailenizden hiç ayrı yaşamadan evlenmeye kalkmayın. Evlenirken ve evliyken: Saygılı olayım, alttan alayım diye diye milleti tepenize çıkartmayın. Yaşa, kim olduğuna bakmadan herkesin haddini bildirin, sınırlarınızı düzgün çizin, kimseyi de ilişkinize dahil etmeyin. Bizim ülkede evlilik kamuya açık ilişki gibi algılanıyor nedense, o hala eşinizle özeliniz başkasının aklıyla, gazıyla ilişkinizi mahvetmeyin.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.