Evli Bir Kadına İltifat Etmek Yanlış Bir Şey midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   İlber Ortaylı, gazeteci yazar ve sunucu Cansu Canan Özgen ile bir Instagram canlı yayını gerçekleştirmiş. Hoş sohbet, muhabbet derken yayın kapanırken Cansu Hanım'a "Maşallah, şuna bak!" latifesinde bulunmuş İlber Hoca. Cansu Canan donanımlı, bilgi birikimi yüksek bir kadın. Herhangi sunuculardan değil. Büyük olasılıkla İlber Ortaylı Cansu Canan'ın dış görünüşüne değil içerik zenginliğine hayran kaldı. Kendisinin sapyoseksüel olduğunu düşünüyorum çünkü. "Yaş 70 iş bitmemiş." gibi çirkin yorumlar görüyorum sosyal medyada. Neden bir erkeğin bir kadına sadece dış görüşünden kaynaklı iltifat edebileceğini düşünüyoruz? "Evli bir kadına böyle bir iltifat edilmez." diyenlerin sayısı da bir hayli fazla. İnsanlar bu yorumda bulunanın İlber Ortaylı değil de başka biri olsa linç edilebileceğini bile düşünüyor. E zaten bu durum kişi ile alakalı değil midir? Hangi niyetle söylendiği önemli değil midir?
    monaiman
    Çizgiyi aşmadan edebilir, niyet de iyiyse abartmaya gerek yok. Ufff ne kadar avamsınız ya, sanki hiç iltifat almamış kezbansular gibi, ay bana halleniyor diyorsunuz. Ben İlberkoşumun içini bilirim, o zekasına etmiştir iltifatı.
     pazartesi
     Evliye de iltifat edilir bekara da. Evliyle yatılmaz, elde edilmeye çalışılmaz sadece. Kocasının rahatsız olacağını sanmıyorum, maşallah demiş sadece. Bu kadar m sosyallikten uzaksınız ya hu. Her iltifat 'oyş senlen yatmak istiyorum' anlamı mı taşır. Bazen sadece hoştur; bir biblo gibi, davut heykeli gibi. Gerçi fırsatını bulsalar davut heykelini sikecek bizim halk, ne anlatıyorsam😆😆 basitçe anlatayım: bu adam manyak sapık seviyesinde değil, bir insanın güzelliğine art niyetsiz iltifat edebilir. Nitekim yayında da sadece yüzü var: el insaf lan. İslamda bile namahrem değil, bakabiliyorsun o yüze.
      mrlawyerkk
      Evli bir kadına iltifat etmek normal bir şeydir ama maşallah, şuna bak bir iltifat değildir. Zekaya, donanıma, hoş sohbete edilmiş bir iltifatta değildir. Bir ağız sulanması hali benim izlediğim. Değil İlber Ortaylı kim olursa olsun bir kadına böyle bir şey söylememelidir, kendine saklamalı ya da başka türlü ifade etmelidir. Evli ya da bekar farketmez.
       gregory_
       Güzel görülen her şey herkese söylenebilmeli bence.
        dr.rock
        OLMAZ, OLAMAZ !!! Evli bir kadın artık "kadın" değildir. Nedir? Zombidir. Bunu bilerek hareket edin. Ben Meyveli sodaya neden zombi gibi davranıyorum sanıyorsunuz. Çünkü evli. Yakışmaz. Onu gördüm mü midemin bulanması gerekir :)))
         kaaninteyzesi
         Kadının da hakkaten maşallahı var ne datli...
          cokbilmisdegilcokbilen
          Bu bir iltifat değil ki. Yani bana göre değil, iltifat dediğin kişiye yönelik yapılır. "Cansu Hanım, ne kadar güzel bir kadınsınız" bir iltifattır. Yayının bittiğini zannedip "Maşalaaah, şuna bak" demek bir iltifat değildir.
           gizemino
           Kadına edilen iltifat evli olup olmamasıyla çok değişmemeli bence ama iltifatın da bir adabı var. Maşallah ya bana çok da iltifat gibi gelmedi ayrıca direkt olarak söylemek yerine kapattıktan sonra bir yorum gibi geldi bana. Hoş değil bence
            ali-vercetti
            yanlış anlaşılabilecek bi konu duyar kasmaya gerek yok söylenmemeli
             cinayetvaraga
             samimiyet derecesi olduğu sürece neden iltifat edilemesin ki? bunu konuşmak ne üzücü.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.