Evlenmeyi Düşünüyor Musunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   aqx
   Evlilik hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum
    sbstnbjk
    Evliliği bir amaç, bir hedef, bir gereklilik olarak görmeyin. Doğru olduğuna inandığınız kişiyle tanışırsanız evlenin. Evlilik toplumun yüzyıllardır direttiği bir zorunluluktu ama artık devir değişti. Sırf toplum baskısı nedeniyle yanlış kararlar verip yanlış insanla evlenen ve hayatı kararan birçok örnek vardır çevrenizde. Hayatta tek amacı evlenmek olan basit insanlardan olmayın.
     ozlemiko_0
     Hayatımı paylaşmak isteyeceğim biri çıkarsa olur yoksa da olmaz. İnsanlar istiyor, baskı yapıyor diye evlenmeye hiç niyetim yok. Evlenmek için evlenilmez.
      tiroyitbezi
      Evlilikten düğünden her türlü gelenekten nefret etmeme rağmen sırf sevdiğimle daha mutlu olmak için evleniyorum
       cayadusenpetibor
       fazla sevgili olmaya tahammülüm yok . bu devirde doğru düzgün insanı bulursam niye evlenmeyeyim? onu da bulabilirsem tabi...
        thetalentedmrripley
        Kesinlikle evlenmem, katiyyen olmaz diyenler.. İlk siz evleneceksiniz haberiniz olsun.
         umitakdeniz
         Bekarlar evlenmek istiyor, evlenenler boşanmak istiyor, evliliği kötü giden evliliği tavsiye etmiyor, evliliği iyi giden öneriyor. Ben evlenmeyi düşünmüyorum, hayatımı paylaşacağım birini bulursam toplumsal kalıplara uyup evlenmek zorunda olduğumu da düşünmüyorum, imza atarım ya da atmam ama beraber yaşayabilirim, yaşlanabilirim, bunun adı ne olursa olsun. Evlilik bence kolay değil, ömrünü paylaşmak, aynı çatı altında, bu çatı sadece ev değil, sizi ortak noktada buluşturan tüm konular demek. Bugün kardeşinle bile bir evi paylaşsan anlaşamıyorsun. Öncelikle sevgi ve saygı olmalı. İmza atınca bir mal satın almadığını bilmeli, imzadan sonra değişmemelisin, tüm cinsiyetler için söylüyorum. Karşılıklı anlayış olursa maddi-manevi her şeyin altından rahatlıkla kalkar ve harika bir hayat paylaşabilirsiniz. Siz huzur verin, huzur bulursunuz. Tüm mesele hayat arkadaşı olabilmek. Bu arada ek olarak: Evlenirsem düğün denen saçmalığı asla düşünmüyorum.
          bitterbrake17
          Düşünmüyorum.
           imailahorsilah
           Kat'iyen. koca bir NO.
            transylvania
            Hayatın karşıma çıkardıklarıyla bağlantılı tamamen .. Zoraki bir evlilik düşüncesi asla yok planlarımda , ama tabi erkek evlatların aileleri biraz daha iyiyken torun sevmek bakmak ilgilenmek istiyor.. Bir elmanın iki yarısı gibiyim Bir yanım aileme karşı gerekliliklerimi tamamlamam gerektiğini düşündürüyor .. Diğer yanım ise evlensem bile Önce eşimle dünyayı gezmek istediğimi Söylüyor.. Bu nasıl bir ikilem..
             jamiryuu
             Evlenirim. Ama 30’dan sonra
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.