Evlenmenin Eskisi Kadar Önemli Bir Şey Olmaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Çağ değiştikçe insanların yaşama olan bakış açıları da değişiyor.Önceden tüm ailelerin derdi oğlum, kızım evlensin torun sevelim, tek kalmasın vb. dertlerdi ama şu anda kendi ailemden de yola çıkarak aileler ilk önce evladının iyi bir kariyere sahip olmasını isitiyorlar. Ben bir kadın olarak ekonomik özgürlüğe erişmeyi her şeyden ön planda tutuyorum ki bence olması gereken de bu. Tabii ki aşk olur ,yuva kurarsın veya hayat arkadaşınla birlikteyken kariyerini geliştirirsin orası ayrı ama bence insanlar artık tamamen kendi saygınlığının peşinde olduğu için evlilik gibi işler geri planda kalmaya başladı.
    catherine-earnshaw
    Evet, çünkü kadınlar eş diye hizmetçi yerine koyulduklarını yavaş yavaş anladılar ve bağımsızlığı tercih ettiler. Erkekler de baskılara rağmen aile kurmak zorunda olmadıklarını yavaş yavaş anladılar ve bağımsızlığı tercih ettiler.
     archie
     saçmalık evlilik hala önemli bir şey hafifletilebilecek bir kurum değildir evlilik
      detokssuyu
      Yani her zaman çok da matah bir şey olmadığı düşünürdüm ama çevresel faktörler işte çok önemli bir olaymış gibi konuştuk durduk yıllarca.
       midnight-x
       İnsanlar evlenmeden de evliymiş gibi yaşayabiliyor artık.
        kusuzumu
        İnsanlar yavaş yavaş bilinçleniyor evet buna katılıyorum ama bir o kadar da evlenmek en önemli şeymiş gibi davranan hala sayısı aile var. Sevgili de neymiş evlenmeden böyle görüşemezsiniz baskısı olan aile sayısı da azımsanmayacak sayıda
         peripedia
         Evlenmek hiçbir zaman önemli bir şey olmadı ki biz gözümüzde çok büyüttük toplum olarak sadece. Şimdilerde bu biraz biraz kırıldı tabii.
          orientexpress
          Evlilik biraz da birbirine mecbur olmak demek aslında günümüzde ne kadın erkeğe ne erkek kadına çok da fazla mecbur olmadığından evet evliliğin pek de bir önemi kalmadığını söyleyebiliriz, yalnız sadece bu kadar basite de indirgememek lazım bazı insanlar ömür boyu birine bağlanıp öyle yaşamayı tercih ediyor onlara da saygı duymakla beraber kendilerini tebrik ediyorum :))))
           gizemino
           evliliğin anlamının artık sadece iki insanın birbirini sevmesi ve hayatını birleştirmek istemesi olarak kalması yeterli. diğer alt mesajları (ekonomi, aileler birbirini sevmesi vs.) silersek zaten hem evlilik kurumu daha da değerlenir hem de herkes daha mutlu bir yaşam sürer
            who-am-i
            Evlenmek her zaman önemlidir ama boşanmalar çok fazla olduğu için eskisi gibi bir anlamı kalmıyor.
             gulfemkaya
             evlenmeye hala önem veriyor aileler fakat artık okumak ve ekonomik bağımsızlığı kazanmanın evlenmenin önünde olduğunu fark ettiler. öncelik okusun, bir işi olsun ardından da evlensin güzel bir yuvası olsun modunda
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.