Evlenmeden Önce Karşı Tarafın Ailesinin Bir Önemi Var mı? Evleneceğiniz Kişiyi Ailesi Yüzünden Bırakır mıydınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   luna__
   onunla evleniyorum, ailesiyle değil
    kitaptakikurt
    geçin bu veled bakış açısını bi halt bildiğiniz yok hayat öyle değil işte.yok efendim ben onla evleniyorum da ailesinle evlenmiyorum hede hödö de bana sadece o lazım da...yok öyle bişey gidin ananıza babanıza sorun bakalım öylemiymiş?evlilikte iki kişi değil aileler evleniyor.iki ailenin birbirine hiç uymadığı ve taraflar birbirinin çocuğunu sevmediği istemediği bir evlilik tam bir hatadır.çocuk olacak birgün hadi dedemlere gidelim babanneme annaneme gidelim diyecek aile olarak ziyarete bile gidemicekler aynı şekilde misafirliğe bile evlerine gelemicekler torun görmeye.canlı örneklerini gördüm çevremde tecrübe konuşuyor.bu sebeple de bitirdiğim ciddiyete taşımadığım bir ilişkim oldu.aile herşeydir unutmayın.
     _gizem_
     bence önemli değil sonuçta ömrüm onun ailesi ile deil onunla geçicek
      merilolika
      hemde öyle bir önemli ki bu aile konusu kesinlikle es geçilmemesi gereken bir durum
       zeybetiko
       kiminle evlendiğini görmen için bir şans, köprüden önce son çıkış.. Armut dibine düşer
        miller
        kuzenimin başına gelen bi olayı anlatayım. bunlar iki aşıklar deli gibi daha sonra ailelerin tanışma faslı var. kız tarafı biraz böyle paracı çıktı. yani geleneklere göre takılar falan tamam önemli diyelim ama o zaman unutamadığım bir şey öğrenmiştim. tabutlu bilezik! bunlar tutturdular tabutlu bilezik isteriz diye. korkunç aq. tabutlu bilezik ne lan diyorum çocuk aklımla ki kafamda canlananlar çok korkunç iğrenç şeyler. bir insan böyle bir şey neden ister diyorum yani aklım almıyor. evleneceksin ve tabutlu bi şey istiyorsun. kavgalar edildi yok almayız yok alacaksınız kız vermeyiz. suratlar asıldı. ve o tabutlu alındı lan şaka gibi. koyun satar gibi kızlarını öyle verdiler. bizimkiler de yok babacım almıyoruz demediler aldılar. bu olaydan sonra ailenin önemli olduğunu fark ettim küçük yaşta. kızın ailesi hayvansa kendisinin de öyle olmama ihtimali maalesef zayıf. düzgün insan olabilir mi olabilir fakat o kadar şeye maruz kalan insan elbette deforme olur ya. tabutluya bak tabutluya. vay aq. iğrenç anasını satim çok zevksiz işi.
         mrsnl33
         Benim için önemli olmaz açıkçası,sonuçta evlendigim kişiyle beraber yasiyicam.Ama benim olduğu kadar,karşı tarafın tutumu da önemli.Haksiz olduğu zaman bile ailesini savunan biriylede mutlu olamam tabi.
          ahpte-pateh
          Ailesi çok illetse yurtdışına, olmuyorsa başka bir şehre gidilmelidir. Yoksa aileyle yakın yaşarsanız, zaman içinde psikoloji bozan durumlar bile yaşanabilir. Tecrübe ile sabittir.
           samyeli90
           Vallahi en şanslı kadın yengem sanırım ne annem ne de ben hiç karışmıyoruz onlara ciddiyim
            gizemino
            ailesi yüzünden bırakmazdım tabii ki fakat bence ailelerin önemi büyük, bir şekilde ilişkiyi ve gidişatını etkiliyorlar
             badideasensei2
             Önemli, bir de 3. Kişilerin ne dediğini kafanıza takan insanlarsanız daha da önemli. Anneannem en son 2 yıl önce, dedem ise 4 yıl önce geldi bize. Dayımın ne zaman geldiğini hatırlamıyorum dahi. Bunların hepsi babannmem ve annemin ailesi arasındaki saçma anlaşmazlıklar yüzünden.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.