Evlenmeden Çocuk Yapmak Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Bugün magazin haberlerinde de görmüşsünüzdür belki Özge Özpirinççi'nin 9 haftalık hamile olduğu ve içinde bulunduğu film çekim süreçlerinin bu yüzden hızlandırıldığı yazılmış. Özpirinççi de bunun üzerine kendi instagram hikayesinde çatır çatır evet hamileyim 9 değil 13 haftalık üstelik diye hamile olduğunu da ilan etmiş. Böyle hareketlerin hastasıyım. Kadın gizleyecek bir şeyi olmadığı için direkt açıklaması da yapmış. Ben evlenmeden önce çocuk yapmam açıkçası fakat yapan insana da saygı duyarım. Sonuçta herkesin kendi yaşantısı ve kendi kararları. İnsanlar kendilerini nasıl mutlu ve huzurlu hissediyorsa o şekilde karar verebilmeli. Birlikte olduğu kişiyle çocuk büyütmek istiyorsa istediğini yapar ve büyütür. Bunun aman nasıl yapar böyle bir şey gibi olay olmasını aşırı anlamsız buluyorum.
    gregory_
    Evlenince de yapmamak dogru bence.
     tsukyomi
     Nikah denilen şey birtakım hakları korumak ve devlet iznidir, bir doğa kanunu değildir. Çocuk konusunda iki taraf da istekliyse ve çocuğa iyi bir gelecek vaat edebiliyorlarsa gayet tabi yapılabilir. Türkiye'de linç yerim, Türkiye'de şu bu olur denile denile Türkiye bu halde zaten. Yeniliklerden, farklılıklardan korka korka taş devrine döndü memleket.
      palmiye
      çocuk sahibi olmanın önkoşulu sekstir, evlilik değildir. Anne ya da baba kendi çocuğuna karşı yükümlülüklerini evlilik koşuluyla sağlamak istiyorsa zihniyet acil değişmeli. Önemli olan nikah değil anne- baba-çocuk öznesidir.
       asit
       Bi ara ciddi ciddi düşündüğüm durum. Ben düşünürken kuzenim çoktan harekete geçti ve yaptı. Yenge de Rus. Aileden linç de yemedi. Ben yapsam Orta Asya'ya kadar sürgün yerdim aq.
        gerizekali-sefamerveee
        Dini boyut kişiden kişiye değişir ama türk vatandaşıysan türk kanunlarına göre hareket ediyorsan, resmi nikah yapılmalıdır. Herkes ay çok lazım demiş ama evet özge özpirinçci gibi ekonomik özgürlüğü elinde, iyi maaş alan bir kadın pek ala tek başına çocuk yükünü maddi olarak üstlenebilir. Geri kalan ülkenin %95 lik kısmı için resmi bir evlilikten doğmuş çocuk için babada sorumlu görüleceğinden çocuğun hakkı babadan alınır. Babalar içinde resmi nikah işe yarar eğer çocukla ilgilenmek istiyorsa. Beyler eşiniz kişiyle anlaşamadınız ama çocuğu görmek istiyorsunuz. Ama eşiniz kişi çocukla çekip gitse devlete hangi gerekçeyle başvuracaksınız. Veya evlilik dışında çocuğunuz oldu ve ani kalp krizi geçirip vefat ettiniz, eş gördüğünüz kişi ve çocuğunuz sizden mal,gelir alamayacak. Onların maddi açıdan zorluğa düşürebilirsiniz. Evet güven önemlidir ama resmi nikah başınıza kötü bir olay gelmesi durumunda çocuğunuzun haklarını korur. Hukuki olarak bu coğrafya da böyle işleyen bir sistemde kimseye ağız bükmeden hakkınızı aramak için güzel bir yöntemdir resmi nikah. Aksi halde kişiler mağduriyete sürüklenebilir.
         disi.ejderya
         Bre kafirler hxhdh
          burakb_
          Bana göre yanlış bir şey, o yüzden böyle hareketlerin de pek hastası değilim ama banane.
           --aliefe35--
           Zinaya girer
            sairsel
             buse01
             Olur olur yeriz yeriz wğdlşdkd
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.