Evleneceğiniz Kişinin Dini İnancı Sizin İçin Önemli midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   karovalesi
   ne düşünüyorsunuz?
    tiroyitbezi
    Yobaz olmadığı sürece istediği dini inanca sahip olmasında bir sakınca yoktur benim için.
     blondewitch
     Etkiler. Mesela müslümansa evlenmem. Zaten mantıken o da dinine uygun olarak benimle evlenmemeli. Mutlu son. :)
      rarero
      Bu normal bir arkadaşlık gibi bir durumun çok uzağında. Sonuçta evlilik ve ortak bir hayat paylaşmaktan bahsediyoruz. Bir noktadan sonra ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilir diye düşünüyorum ama dini değerler çerçevesinde yaşamayan insanlar için çok da önemli bir mesele haline geleceğini sanmıyorum.
       aslanburcubirisi
       Genel olarak iki insan arasında dini inançtan daha ziyade dini inançlara karşı tutumlarının hangi seviyede olduğunun önemli olduğunu düşünüyorum. Bu durumu islam dini açısından değerlendirerek örnek verecek olursak; İslam dinine mensup bir kadının gayrimüslim birisiyle evlenmesi dinde kabul edilemez (diye biliyorum) Bu örnekten gidecek olursak dini inançlarına bağlılıkları yüksek olan kişiler arasında bu durum engel teşkil eder. Diğer bir önekte ise aynı dine mensup kişilerin inanç seviyelerinin farklı düzeylerde olduğunu düşünelim. Birbirlerine saygı duymuyorlarsa yine bu bir sorun teşkil edebilir. Bende konuya bu açıdan baktığım için dini inancın önemli olduğunu düşünüyorum. Aynı dine mensup olduğum kişide bile bir aşırılık görüyorsam ve onun bu tutumu benim hayatımı etkiliyorsa o ilişki benim için baştan kaybetmiş demektir.
        me_out_bye
        Değildir. Satanist olmadıkça. Evde kedi falan kesmesin absurd şeyler. Kanlı manlı işemeli sıçmalı ayinlere karışmasın gerisine karışmam.
         eflayilmaz
         Bence önemli. Sonuçta insanlar inançlarına göre hayatlarını şekillendiriyorlar. Yaptığınız şeyler partnerinizi rahatsız edebilir ama siz de o rahatsız oluyor diye sürekli yaptığınız şeylerden geri durmak istemezsiniz. Uzun vadede sıkıntı oluşturabilecek bir şey bence
          cinayetvaraga
          hayatımdaki hiçbir insanın inancı umrumda olmaz. cahil olmadıkları sürece sıkıntı yok.
           yagmurals
           inanç önemli konu ve hayatın merkezinde yaşıyor çoğu kişi resmen. arkadaşımın hintli bir sevgilisi vardı. ben o kişiyle sırf o garip ritüelleri yüzünden evlenmezdim mesela.
            muzlu-pasta
            Hmmm inandığım din bunu yasakladıgı için olmazdı malesef
             zraporu
             Benim için hiç önemli değil insanlığı olsun yeter... ama ailem için problem olur. Şimdi ailemi nasıl ezeyim geçeyim a dostlar. Olmadı bi zamanlar Yabancı Damat diye bi dizi vardı. Bi dizi de biz çekeriz napalım 🤣
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.