Evet Arkadaşlar Bu Bilmeceyi Çözebilecek Var Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   redkit00
   679 mu acaba?
    potter-army
    Bilmeceyi çözmeye üşendim. (İnternetten baktım cevap 679)
     hayatikayanadam
     Bir daha dikkatli bakınca eleme yaptıktan sonra elimizde 7 - 6 - 9 rakamları kalıyor. Evet diğer arkadaşlar da belirtmiş, sonuç 679.
      ketcaplisarma
      Morkomedyenin sorduğu bilmece eğer tanıyorsanız
       dr-zet
       Faruk eczanesine dönmüş burası
        miss_depressive
        cevap net 679 şöyle ki: ilk önce 523 e bakıyoruz üçü de yanlış diyor o yüzden 2 yi eledik daha sonra 2. ve 3. öncüle baktığımızda ortak olan rakamın 9 olduğunu görüyoruz 9 cepte. 2. öncülde 9 u bulduğumuz için 8 gidiyor ve daha önceden de 2 yi elediğimiz için 5. öncülde bir tek 6 kaldı. ilk önce 9 ve 6 yı nereye yerleştireceğimize bakalım; şimdi 2. öncülde 9 bulmuştuk ve bunun yerinin doğru olduğunu da biliyoruz o yüzden 9 son rakamımızmış. 3. ve 5. öncülde de 6 yı bulmuştuk ve iki öncülde de yerinin yanlış olduğu söylenmiş - ki 3. öncülde 6 rakamı ortada 5. öncülde ise sonda- demekki 6 rakamı da ilk rakamımızmış. sonuca hemen geçmeden hangi rakamları eledik şimdi onlara bakalım; 1,2,3,5,8 rakamlarını elemişiz. kaldı elimizde 4 ve 7 rakamları. 6 bizim ilk,9 da son rakamımızdı o zaman 4 veya 7 nin ortadaki rakam olması lazım. 1. öncüle tekrar dönüyorum ve birinin yerinin yanlış olduğunu görüyorum ve bana lazım olan rakamın 1. öncülde ortada olmaması gerektiğini anlıyorum o yüzden de ortadaki rakamımı da 7 buluyorum. böylece sonuç 679 olmuş oluyor. biliyorum en ufak bir şey anlamadınız ama elimden geldiğince anlatmaya çalıştım sorunuz varsa seve seve cevaplarım :))))
         amakafamiznasiguzel
         EVEET ANLATIYORUM TOPLANIN !!! ----- 1 ve 2. öncüle birlikte bakarsak 1'in olmayacağı anlaşılıyor. 523 rakamlarının tümü yanlışmış o halde son öncüldekilerden 8-6 kalır bunlardan da biri doğruymuş. 3. öncüldekilerden ikisi doğruymuş o halde önceki cümleme bakarsanız anlarsınız ki 6 kesin. 2. öncüle göre biri doğru ve yeri de doğruymuş son öncülle kıyasladığımızda 8 olmaz çünkü 286'dan biri doğruymuş ve biz bunu 6 bulmuştuk e zaten 1 de olmuyordu geriye 9 kalır o da kesinleşti yeri de doğruymuş. şuan elimizde 6....9 var. 3. öncülde doğru olan iki rakamı da bulduk o yüzden 4 de olmaz. 1. öncülde 1 tane doğru varmış 1 ve 4 olmadığına göre geriye 7 kalır onu da 6 ve 9 arasındaki boşluğa yerleştiriyoruz veee CEVAAPPPP 679 OLUUUR. ----- SORUSU OLAN BUYURSUN
          hayatikayanadam
          açılın ben doktorum. Doğru cevaplara bakmadım, bilen varsa da açıklamamız aynı değildir muhtemelen :) Şifre: 469 Açıklaması ise; Üçüncü satırdaki 964 sayısında 2 tane rakamın doğru olduğu söyleniyor. Birinci ve ikinci satırdaki sayılar ile kıyas yaptığımız zaman ise; bu rakamların 4 ve 9 olduğu ortaya çıkıyor. En son satırdaki 286 sayısındaki doğru rakam ise 6 olacaktır. Çünkü 523 sayısında hiç doğru rakam olmadığı söylenmektedir. Doğal olarak 2 rakamını eleyip diğer satırlardaki rakamlar ile karşılaştırdığımız zaman ise; 6 sayısının üçüncü satırda belirtilen iki doğru rakamdan biri olduğu söyleniyor. Verilen doğru ve yanlış yerde olan rakam bilgilerinden ise geriye 469 sayısı çıkıyor. Bu kadar basit. O kadar da abartmamak lazımmış :)
           kimdioki
           679 kesinlikle
            justaperson
            679 arkadaşlar kesin ve net, hertürlü sağlamasını yaparım. bide 649 u falan çok görüyorum, madde 3: 6,9 ve 4 rakamlarının sadece ikisi doğru diyor. 6 ve 9u kullanıyorsanız 4ü elemeniz lazım
             nymeriaq
             469 eleme yöntemiyle
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.