Evden Çalışma Tecrübelerimizi Paylaşıyoruz! Ağlamak Serbest 😥
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mervesmer
   Hepimize öncesini unutturacak kadar çooook uzun gelen pandemi hayatın akışını aslında dönülmez biçimde değiştirdi. Neler oldu bir düşünelim... Bazı şirketler binalarını terketti, bir çok aktivite online yapılmaya başlandı. Bu nedenle yoga yapmak için stüdyoya, spor yapmak için salona, eğitim için okul binasına gerek kalmadı. Bu durum aynı zamanda anne/baba/çalışan/evlat/eğitmen gibi bir sürü rolünde aynı anda oynanması gerekliliğini doğurdu. Ve Tanrı anksiyeteyi yarattı... Özellikle bizim gibi evle ilgili sorumlulukların da kadından beklendiği toplumlarda kadınlar hem iyi anne hem iyi çalışan hatta online eğitim döneminde iyi öğretmen olmaya çalışırken hiç birinden istediği gibi verim alamadı, kendini yetersiz hissetti. Aslında bu durum bir çok komik olayı da beraberinde getirdiyse de özellikle kadın, anne ve çalışan olarak tüm rolleri aynı potada eritmek oldukça büyük 3 karpuzu bir koltuğa sığdırmak kadar acılı oldu. Zaman zaman karpuz düştü, zaman zaman kol incindi. Kalan karpuzlar yeter diye avunuldu. Diğer taraftan iş hayatının ve mesai arkadaşlarının da evden çalışma görgüsüne henüz erişememesi işleri iyice zorlaştırdı. Düşünün ofiste çalışıyorsunuz insani herhangi bir ihtiyaçtan dolayı masanızda olmadığınızda iş arkadaşınız tuvaletten sizi çağırmaya gelmezdi değil mi? Şimdi evden çalışmayı düşünün, kaç kez tuvaletten çalan telefonu cevaplamak için elinizi yıkayamadan fırladınız? Bu tür davranışlara maruz kaldığınızda siz nasıl tepkiler veriyorsunuz? Sizce buna evden çalışma demek yerine Ofiste yaşamak mı demek lazım?
    sairsel
    Ev işyeri değildir. Evden çalışmak baş belasıdır.
     samyeli90
     Evden çalışmak çok rahat bence belki de benim işim rahat
      thesonofodin
      Ben çağrı merkezinde çalışırken evden çalışma bir iki günlük bir tecrübem . Hayatımda o kadar iğrenç günler yaşamamıştım. Sonra çağrının yarısında atandığım haberini aldım. O sinir boşalması ve sevinç anında monitöre salladığım yumrukla salonun ortasına uçurdum. İçeride neredeyse kalan maaşı o sokuk monitör için bırakmıştım.
       engelsiz
       Özellikle engelli kişiler içinde değerlendirilmeli. Allah herkesin yardımcısı olsun.
        ayhan-aral
        https://www.belediyeyardimlari.com/evde-ek-is/
        Evde ek iş fikirleri
        ile para kazanmaya başladım
         erknerdn
         https://yardimbasvurusu.com/evde-ek-is-olarak-ne-yapabilirim-evde-ek-is-onerileri/
         Evde Ek İş
         yaparak çalışıyorum ama bazen çok sıkıyor
          eksi_pirasa
          ev işlerini daha rahat bir şekilde tamamlayabiliyorum. tabi bunda tam zamanlı değil de freelance çalışmamın da bir etkisi var. zamanımı istediğim şekilde değerlendirebiliyorum
           esseref
           rahat bir iş yerinde çalışıyorum. işi zamanında teslim etsek yeter. o nedenle kafama göre takılıyorum.
            kablolu_kulaklik
            yeterli donanım desteği sağlanmıyor. bilgisayarım artık bir ayağı çukurda gibi çalışıyor, en büyük korkum bozulması. internet, elektrik faturası gibi bir destek de yok. ve sırf evdeyim diye aldığım tek şey maaş. hadi yolu geçtim yemek ücreti bile vermiyor adam. mesaiye kalması da cabası...
             kalibreliterlik
             Evde çalışma biz erkekler için güzel olabilir ama evli ve çocuklu kadınlar için çok zor olduğunu düşünüyorum, yemek hazırla temizlik yap çocuk bak kocaya çay kahve yemek, işler 3x artmıştır. Çalıştığım şirket iş durdurmadı ama muazzam önlemler aldı dışarı çıkma yasağı olmadığı günlerde bile bizim dışarı çıkma yasağımız vardı tüm ihtiyaçlarımızı şirket görevlileri alıp evimize getiriyordu Netflix, Amazon video üyelikleri hediye edildi, internet ve telefon faturalarımızı ödedi ve her ay prim ödendi, sonuç harikaydı şirket çalışanlarından hiç kimse kovid olmadı.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.