Evcil Hayvanlarına Onların Ebeveynleri Gibi Davranan Zihin
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Oğlum, kızım, anneciğim, babacığım. Arkadaşlar siz iyi misiniz ya? Evcil hayvanlarınız sizin yapmaya üşendiğiniz çocuklarınız değil ya. Tabii bir çocuğa göre sorumluluğu çok çok daha az ve işinize geliyor değil mi? Biz de hayvanseveriz evcil hayvanlarımız canımız, dostlarımız belki ama asla çocuklarımız değil ya ne yapıyorsunuz siz?
    tsukyomi
    2 yılan halası, 7 köpek, 6 kedi annesiyim ama çocuklarıma ne diyeceğimi de insanlara soracak kadar gerizekalı olmadım şükür. Nefes alsak "siz şaka mısınız yhaa öyle nefes mi alınır" diye ağlayacaksınız.
     fairytale-
     Kuşuma oğluşum diye seslenince çocuğumun verdiği kıskançlık tepkisi aynen böyle oluyor.D
      yagmur_ults
      Her boka karisan zihindensin sende... Evcil hayvanlarin sorumlulugu da cok ama sen nerden bileceksin ki sana kalsa mama ve su ver tamam bitti. Onlar da bebek tabiki zamanla cocugun gibi oluyor asil sen iyi misin ya bi psikologa görün cünkü linc yemek icin bahane arayip hayvanlari kiskaniyorsun resmen.
       nisan-cevikkan2
       Belli ki hiç bir canlıya bakmamışsin. İnsanın bir canlıyı sahiplenmesi için yada sevmek için doğurmasına gerek yok. İnsan olmasına da bu kalbinin büyüklüğüyle alakalı birşey. 2 tane kedi evladım vardı. Yavruları oldu ve sahiplendirmeye kıyamadım. Hep birlikte yaşıyoruz. 5 tane kedi dostum var ve hepsine annelik yapıyorum. Çünkü annelik doğurmakla olmuyor. Zaten evinde bir canlıya bakıyorsan sorumluluk sahibisin demektir. Dolayısıyla çocuk yapmaya da üsendigimizden değil. Umarım doğru bir canlı ile KARSİLASİRSİN. Kalbin daha sevgi dolu olur.
        asit
        Muhabbet kuşumu anaokuluna yazdırmayı düşünüyordum ama okula uçarak gideceğim diye tutturdu. Yaşı daha ufak kararsız kalmıştım, iyi oldu bu farkındalık. Okumasın.
         catherine-earnshaw
         "Annesinin bebişi" diye seviyorum, gayet de çocuğum gibi. Hayvan elimde büyüdü süt tozuyla besledim bebekken. İnan anası bakmamıştır benim baktığım kadar.
          philadelphia
          Bazı durumlarda kelimeler gerçek anlamı dışında kullanılabilir bu da onlardan biri kişiye o hissi,duyguyu veriyorsa istediği şekilde dışa vurmasında bence bir sakınca yok
           buse01
           Sonuçta sahiplenmiş bir bağ oluşmuş bazı kişilerin hayvan ile bağı çok ileride olabiliyor açıkçası. Benim mesela bağım o kadar kuvvetli değil. Ama insan sevince değer verince bir de yavruyken büyütünce de ndn bağları sıkılaşmasın bu gayet normallll
            slayy_
            Gereksiz ve boş bir başlık Bir veya bir çok hayvanın bakımını üstlenmek mama veya su vermekten ibaret değildir. Onlarında her insanın bebeği gibi aşıları gençlik hastalıkları oluyor Baktığım ve kendimce bağ kurduğum hayvanlara adeta bir bebekmiş gibi davranmayı asla bırakmayacağım 😼 annesi kurban olsun onlara hajsj 😻
             alfawolf58
             Evet arkadaşlar, gereksiz duyar nedir ve nasıl kasılır adlı dersimize hoşgeldiniz :D
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.