Evcil Hayvanını Sokağa Bırakan Zihniyet
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ozymandiase
   Dün gece sularında arkasından sağlam sövdüğüm kişidir. Evin civarında oldukça fazla köpek car ve inanılmaz saldırganlaşıyorlar geceleri. Gerizekalının biri tahmini gece 02.00 sularında kedisini sokağa bırakmış. Ağaçların altında bir kaldırıma. Gece bir kedi bağırışı ve köpek havlamaları duyunca fırladım yataktan. Başta kavga ediyorlar sandım. Sonra gözlerimin önünde kediyi parçaladılar. Balkondan yetişemedim... Kendime gelemedim. Kardeşim geldi yarım saat sonra. "Sokakta bir kedi kafesi ve maması vardı. Üstüne not yazmışlar yeni yuvamı arıyorum diye ama baktık arkadaşlarla kediyi bulamadık" dedi. O an beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Ne yapacağımı şaşırdım. Ağladım sadece. Ulan gerizekalı. Madem bırakacaksın o saatte bırakma. Hadi o saatte bıraktın, köpeklerin olduğunu biliyorsun sonuçta bir bahçenin içine bırak. Görseydim eğer yeni yuvası ben olurdum onun. Senin gibi adi bir insan yüzünden dün can verdi o kedi. Her gece kabuslarla uyanırsın umarım.
    benita
    Bugün bunu yapan yarın kendi çocuğuna da aynısını yapar, vicdan duygusu yok çünkü
     precipiece
     Evladını sokağa bırakmaktan farkı yok bence!
      raselika
      Nasıl kıyabilirler anlamıyorum. Evladın gibi, senden bir parça olarak görmeyeceksen sahiplenme de, satın da alma!
       yagmur_ults
       Beyinsiz ve vicdansiz bir zihniyettir
        patavatszmelek
        Bu durumu özellikle başka bir şehre üniversite okumaya giden öğrencilerde fark ettim. Yaşadığım yerde 3 tane üniversite var. Pek çok öğrenci aile evinde evcil hayvan besleyemediği için, farklı eve çıktıklarında 4-5 sene bir evcil hayvan edinip bakıyorlar. Tamam! Fakat aile evine dönecekleri sıra sokağa bırakıveriyorlar. Hatta çoğu kez dönmelerine bile gerek kalmıyor, bakamadıkları ya da hevesi geçtiğinde o hayvan kendini sokakta buluyor. Kardeşim, sen hevesini alasın diye bir canlının hayatını bu denli hiçe sayamazsın! Almayın çocuğum... Bakmayın siz evcil hayvan falan! Ayrıca hediye olarak evcil hayvan satın alanlara da extra sövmek istiyorum. Eski sevgili hediye etti diye köpeğini sokağa bırakan bir kızın ev sahibi ile konuşup ikna ederek evinden attırmışlığım var. Kimse kusura bakmasın. Yaşattığını yaşayınca anlarsın...
         mezunakalanmezun
         Bazıları evcil hayvan istiyor ailesi, ev arkadaşı veya apartman yöneticisi izin vermiyor. Yuh artık yani.
          datcabelediyesi
          Sevgili ziyaretçilerimiz, yazlıkçılarımız, hayvan sahiplerimiz, lütfen sizin için artık fazlalık olduğunun düşündüğünüz hayvanları sokağa terk etmeyiniz. O masum canların çoğu sokakta yaşayabilecek deneyim ve fiziğe sahip değil. Biz elimizden geldiğince onlara sahip çıkmaya çalışsak ta barınaktan personele kadar şartlar çok kısıtlı ve hepsine yetişmemiz mümkün olamıyor. Onlar oyuncak değil can, sahiplenme kararından önce emin olmanız gerek. Anlayış ve işbirliğiniz için çok teşekkür ediyoruz. (görsel temsilidir)
           hysosiri
           Alt komşumuzdur. Kedi hala apartmanın bahçesinde belki 5 aydır evine girebilmek için bekliyor. Gördükçe içim acıyor evet bir zamnlar sahibi olan duyarsız mamasını ve suyunu bırakıyor ama onun hissettiği acıyı görmezden geliyor. Evcil hayvanlar çocuk gibidir, bakamayacak olan almasın
            irvinyalom
            Bir hevesle 'alınıyorlar' resmen. Hayvan sahiplenme anlayışı bile çok vahşileşti. Doğayı ele geçirdiğimiz yetmiyor bir de onlara işkence edecek çeşitli yollar buluyoruz. Bireysel tatmin istekleri için hayvanları alıyorlar, çevresine gösterip ilgi topluyorlar. Sonra onun da bir can olduğunu ve bakıma ihtiyacı olduğunu görünce zor geliyor. En kolay yol, insanlar tarafından en az dikkat çekecek yol bu herhalde. Hiç iyi niyetli değil bu yapılanlar.
             issizmadaaam
             Umarım bin beterini yaşarlar, yapayalnız ölürler.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.