10
16.7.2020
Evcil Hayvanını Sokağa Bırakan Zihniyet
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ozymandiase
   Dün gece sularında arkasından sağlam sövdüğüm kişidir. Evin civarında oldukça fazla köpek car ve inanılmaz saldırganlaşıyorlar geceleri. Gerizekalının biri tahmini gece 02.00 sularında kedisini sokağa bırakmış. Ağaçların altında bir kaldırıma. Gece bir kedi bağırışı ve köpek havlamaları duyunca fırladım yataktan. Başta kavga ediyorlar sandım. Sonra gözlerimin önünde kediyi parçaladılar. Balkondan yetişemedim... Kendime gelemedim. Kardeşim geldi yarım saat sonra. "Sokakta bir kedi kafesi ve maması vardı. Üstüne not yazmışlar yeni yuvamı arıyorum diye ama baktık arkadaşlarla kediyi bulamadık" dedi. O an beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Ne yapacağımı şaşırdım. Ağladım sadece. Ulan gerizekalı. Madem bırakacaksın o saatte bırakma. Hadi o saatte bıraktın, köpeklerin olduğunu biliyorsun sonuçta bir bahçenin içine bırak. Görseydim eğer yeni yuvası ben olurdum onun. Senin gibi adi bir insan yüzünden dün can verdi o kedi. Her gece kabuslarla uyanırsın umarım.
   0
    hysosiri
    Alt komşumuzdur. Kedi hala apartmanın bahçesinde belki 5 aydır evine girebilmek için bekliyor. Gördükçe içim acıyor evet bir zamnlar sahibi olan duyarsız mamasını ve suyunu bırakıyor ama onun hissettiği acıyı görmezden geliyor. Evcil hayvanlar çocuk gibidir, bakamayacak olan almasın
     raselika
     Nasıl kıyabilirler anlamıyorum. Evladın gibi, senden bir parça olarak görmeyeceksen sahiplenme de, satın da alma!
      vefasizalemin_yorgunbacisi
      Bakamayacağını bilemiyor mu bu insanlar yahu? Hayır niye bu ısrar, niye bu aptallık? Yazık günah o yavrucağa da, bencillik.
       benita
       Bugün bunu yapan yarın kendi çocuğuna da aynısını yapar, vicdan duygusu yok çünkü
        noobzac
        Kayıp bir hayvan bulduk. Tabii olay büyüdü ve birçok kişi haberdar oldu. Sahibine güç bela ulaşabildik. Zorla aldı resmen. Şahsı görünce keşke vermeseydim dedim. Yapabileceğim pek bir şey yoktu. Sonuçta kanuna göre hayvan onun malıydı.
         belizzimaaa
         Evcil hayvanını sokağa bırakan çocuğunu da bırakır hiç acımaz. Bir kez olsun bir canlı ile aynı evde yaşamaya başladığınızda, onun sizin için çocuktan bir farkı olmuyor. Evde evcil hayvan beslemek demek ebeveyn olmakla aynı. Her şeyi karşılıksız ve koşulsuz yapıyorsunuz. İnsan diyemiyorum bunu yapanlara gerçekten. Keşke bir yaptırımı olsa.
          sinek_valesi
          Böyle şeyler gördüğümde çok üzülüyorum. Hayvanlara neden bu kadar eziyet.. Haklarını savunamıyorlar diye mi? En yabani bir hayvanın dahi insani yönleri varken insanların neden bu kadar korkunç davrandıklarına anlam veremiyorum. Zorla mı veriyorlar hayvanları size, bakamayacaksınız almayın, yapmayın lütfen..
           cahit
           Bazı insanlar hayvan dostlarımızı bir oyuncak muamelesi yapıyor o hayvan sokakta yaşayamayacağı bilerek ve bilmeyerek terk ediliyor bakamıyacağın hayvanı alma
            sedefartuny
            Bu iş, hayvanları çocukları için bir oyuncak olarak gören zihinlerin işi. Bu insanlar çocukları mutlu olsun ya da oyalansın diye onlara oyuncak olarak canlı hayvanları verirler sonrasında çocuk hayvandan sıkıldığında yeni oyuncak arayışına girdiğinde bu hayvanları hiç düşünmeden kapının önüne koyarlar. Vicdansız ve düşüncesiz insanlar. Onların da bir canlarının olduğu, insanların yapamadığı gibi onların da sokaklarda yapamayacakları, üşüyebileceklerini bir türlü anlamıyorlar.
             byzanzun
             Bizim sitede de var biri eve almıyor kedisini benim iki kedim var onlari takip edip bizim eve kadar gelmiş evin içine girmiş haberimiz yok benim kedilerimde beyaz o yüzden kimse anlamamis bizim kedi sandık evde 3 tane kedi olduğunu görünce anladık 😂😂😂
              datcabelediyesi
              Sevgili ziyaretçilerimiz, yazlıkçılarımız, hayvan sahiplerimiz, lütfen sizin için artık fazlalık olduğunun düşündüğünüz hayvanları sokağa terk etmeyiniz. O masum canların çoğu sokakta yaşayabilecek deneyim ve fiziğe sahip değil. Biz elimizden geldiğince onlara sahip çıkmaya çalışsak ta barınaktan personele kadar şartlar çok kısıtlı ve hepsine yetişmemiz mümkün olamıyor. Onlar oyuncak değil can, sahiplenme kararından önce emin olmanız gerek. Anlayış ve işbirliğiniz için çok teşekkür ediyoruz. (görsel temsilidir)
              0
               precipiece
               Evladını sokağa bırakmaktan farkı yok bence!
                yagmur_ults
                Beyinsiz ve vicdansiz bir zihniyettir
                 samyeli90
                 Nasıl kıyabiliyorlar aklım almıyor ben kedimi gezsin gelsin diye bile sokağa salmıyorum bu nasıl bir zihniyet herkesin dediği gibi o da bir evlat nasıl bırakırsın sokağa
                  mezunakalanmezun
                  Bazıları evcil hayvan istiyor ailesi, ev arkadaşı veya apartman yöneticisi izin vermiyor. Yuh artık yani.
                   all-about-the-money
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.