Ev İşlerinin Kadınlara Çok Daha Uygun Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   uzmanjnekolog
   Yani arkadaşlar özür dilerim ama doğası gereği bence ev işleri kadınlara göre. Geçtiğimiz bu tarihsel süreçte kadınların eve kapanmasıyla bence eve karşı adaptasyonları çok daha artmış. Hiçbir erkek bence kadın kadar iyi ev işi yapamıyor. Bazılarınız kızabilir belki ama bir açıdan doğru bir şey söylüyorum. Genel duruma baktığımızda hangi erkek kadından daha iyi ev işi yapabiliyor ? Bu açıdan kusura bakmayın ama bence gerçekten kadınlara ev işi erkeklerden daha çok yakışıyor. Buyurun eğer böyle değilse(hiç zannetmiyorum) fikrimi değiştirin (change my mind)
    superkahraman
    bıktım sizin gibi hastalıklı zihinlerden
     kania_
     Kadir ezildi guruptan ayrıldı dnxxslffjfhffh
      moon_night
      Yılmışke... Bazı kadınlardan daha iyi ev işi yapan bazı erkekler ve hayvanlar gördüm
       mrsnl33
       Tıpkı tüm mesleklerde olduğu gibi,bence ev islerindede kadın erkek ayrımı olmaz.Tek başına yaşadığı halde evinin her işini kendi yapan çok erkek gördüm.
        gregory_
        Yeteneksiz erkeklerin kendini kurtarmak için uydurdugu bos söylemler.
         ggggggg
         İnsanlar nasıl yaşıyorsa ona göre adaptasyon sağlar. Binlerce yıl öncesinden şimdiye kadarki süreçte yaşam tarzımız değiştiği için bazı organlarımı kaybetmişiz. Örneğin daha önce insanlar çoğunlukla et ile beslendiği için köpek dişleri büyükmüş ama şuan birçok kolay yenilebilen yiyecek sayesinde küçüldü. Eskiden kas gücü beyin gücünden üstün geldiği için insanlar yapılıydı fakat kafaları küçüktü. Şuan ise insanlar hayatı kolaylaştırmak açısından icatlara, teknolojilere kafa yoruyor. Hayat kolaylaşınca bedenlerimiz zayıf kaldı fakat beynimizi kullandığımız için kafamız büyüdü. Anlatmak istediğim kadınlara ev işi dayatılınca kadınlar da mecburen ev işlerine adaptasyon sağlamış ve kendini bunu yapmaya zorunlu hissetmiş. Aynı şey erkekler için yapılsaydı bu sefer de erkekler ev işlerinde iyi olurdu.
          _gizem_
          ne alaka ya bu adam gibi olun ksahjfkassa
          https://www.instagram.com/p/CMNKss9lgMt/
          https://www.instagram.com/p/CMNKss9lgMt/
           tsukyomi
           O zaman geçtiğimiz bu süreçte erkekleri de eve kapatalım, onlar da doğası gereği ev işine daha uygun olsun. Senin mantığına göre olur bence.
            yalansiz
            Her şeyin en başına gidersek yetiştirilme şekli diyebiliriz. Erkek çocuk ve kız çocuğu büyütme şekilleri farklı. Erkek şöyle yapmali kiz şöyle yapmali gb kalıplar var. Ee ev işleri kadinlara bırakılmış, e sen zaten cocuklugundan beri gördün, yaptin, sana öğretildi, kadinlar yapar dendi, tabiki bu işte daha iyi olan en yakin olan kadındır derler. Daha doğrusu bu kadin erkek eşitliğine gitti ama zaten her şeyin nedeni "eşitsizlik" değil mi?
             merivella
             Doğası gereği ne ya harbiden gıcık oldum bazı şeylerin cinsiyet meselisi olmadığını karakter yetenek işi olduğunu ne zaman anlayacaz
              gulfemkaya
              Doğduğun günden beri gözünün önünde bir tane erkek bile ev işi yapmadığı için doğru düzgün böyle düşünüyorsun. Herkes alışmış kadın görmeye, yok kadınların görevi onlar yapsın. Yok öyle bir dünya
               takmazuguramatakar1
               Kız kardeşlerimden çok daha iyi yemek yapabiliyorum..
                eflayilmaz
                şimdi mesela ben neden sana bir şey anlatmaya çalışayım. bu kafaya ne anlatacaksın?
                 littlejohn
                 Linçlendiniz sjsksjh
                  cuman
                  Yetişmeyle alakalı tamamen küçüklükten itibaren kadınlara karşu bu beklentiye giriliyor ve yavaş yavaş her yaşta öğretiliyor tam tersi olsa sen de yapabilirdin
                   eo110
                   Böyle toplara girmeye gerek yok. Temizlik canlılara mahsus bir şey kadını erkeği yok bunun. Evde eline bir bez almayıp iş yerinde cam silen,süpürge yapan çok insan tanıyorum.Gayette iyiler 🙂 O biz erkeklerin safsatası
                    lutfen-ama
                    Ne kadar yanlış bir anlatım bu ya? Hangi tarafını eleştireceğimi şaşırdım. 1. Kadınlara uygun kelimesi tamamı ile saçma bir seçim. Kadınların temizlik yapması daha yaygın doğru ama erkeklerin hepsini kadınlardan daha beceriksiz olmakla itham etmek yanlış. 2. Doğal olmayan doğasına göre mi kadınlara daha uygun? Ne saçma bir söylem daha. Erkeklerin doğası neden elverişli olmasın bu konuda? Kadınların doğası neden sadece ev işlerine uygun olsun ki? Beceriler bireyseldir. 3. Kadınlar eve hapsolmuşsa bu başlıkla buna karşı çıkılacağına destek mi veriliyor? 4. Erkekler de iş hayatında temizlik yapıyor hastahanelerde, okullarda, kamusal alanlarda temizlik görevi icra eden birçok erkek var bu insanlar işlerinde kötüler mi yani? 5.KADINLARA BİR ŞEYLER YAKIŞTIRMAYI VEYA YAKIŞTIRMAMAYI BIRAKIN ARTIK KADIN DOĞASI KADIN NEYE İSTERSE ONA ELVERİŞLİ OLUR.!!
                     asit
                     Doğası gereği demek, bi bakıma 'kadınlar hizmetçi olarak doğmuştur' demek sevgili linçsever. Ev işleri yerine tarihsel süreçte kadınlar neden eve kapanmış acaba bu sorunu daha mı çok düşünsek ? Akşama kadar g.tünü yayıp bir şeylerin ayağına gelmesini bekleyip, işleri başkasına yıkmak asalaklıktır..Şu zamanda hâlâ şu konular konuşuluyor ya.
                      raselika
                      Daha bugün bir arkadaşımın evini temizlemeye gittik. Hiç de alakası yok. Bir arkadaş dolapları o kadar güzel sildi ki ben şaşırıp kaldım. Bu tamamen saçma sapan yetiştirilme tarzı ile alakalı.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.