Eti Negro'nun İsim Değiştirip "Nero" Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lovewkoko
   arkadaşlar bir devrin sonu gelmiş bulunuyor. ülkenin efsane bisküvilerinden olan eti negro isim değiştirmeye gitmiş. yıllardır beklenen sonunda oldu. siyahiler için aşağılama kelime olan "negro" ismin vazgeçmiş eti ailesi. bunu da çok tatlı bir dille anlatmışlar. hoşçakal negro... merhaba nero :)
   https://www.etietieti.com/kamuoyuna-duyuru
   kaynak
   "İnsan hakları ve tüm insani değerlere aykırı şekilde ten rengi sebebiyle ayrımcılık, ne yazık ki küreselleşen dünyada halen en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Günümüzde negro kelimesi de maalesef bazı ülkelerde ayrımcılık ifadesi olarak kullanılabilmektedir. Yıllar önce kakaolu bisküvimizi tarif etmek amacıyla seçtiğimiz marka ismimizin, ülkemiz ve kültürümüzde hiçbir karşılığı olmadığı halde çok nadiren bile olsa olumsuz çağrışımlara sebep olacak şekilde kullanılması kabul edebileceğimiz bir durum asla olamaz. Dolayısıyla insanların mutluluğuna hizmet etmeyi amaç edinmiş bir şirket olarak, bir kişinin dahi mutsuz olma ihtimalini marka ismi değişikliği için yeterli bir neden olarak görüyoruz. Bu konuda duyduğumuz hassasiyet ve sorumlulukla uzun süredir yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda Eti Negro markamızın ismini ülkemizle birlikte bulunduğu ihraç pazarlarında değiştiriyoruz. Marka ismi olarak İtalyancada siyah anlamına gelen ve tüketicilerimiz nezdinde bisküvimizin yoğun kakaolu içeriğini öne çıkaracak “Nero” ismiyle devam etme kararı aldık. Kaliteli bisküvi deneyimi yaşatan ürünümüzü içerik ve lezzetinde hiçbir değişiklik olmadan Eti Nero markasıyla pazara sunacağız."
    acurrr
    Hiç gereği olmayan aptal her şeye duyar kasan tipler yüzünden yılların negrosu değişmiş. sjw'ler yüzünden güzelim marka isim değişikliğine yapmış yazık. sanki nigga yazıyordu amk gayet güzeldi. aptalca bir karar. tadım kaçtı bir daha yemem.
     cherry-cupcake
     Doğru karar👏
      sairsel
       kalpci
       aferin
        me_out_bye
        Güzel olmuş
         hulyali_qiz
         Bana farketmez içindeki tat değişmesinde 😋
          minmina
          geç gelen bir karar ama doğru olanı yapmışlar. eğer bu ürünlerini yabancı ülkelere de gönderiyorlarsa onlar için büyük bir problem oluşturacaktı çünkü
           maskoff
           geç kalmış bi hareket
            rahat
            yurtdışında zaten negro olarak satılmıyordu. neyse güzel olmuş diyelim güle güle negro
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.