27
13.11.2020
Eşiyle İlişkiye Giremediği İçin Suçlu Bulunan Koca
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   furkanbozkurt
   Bu nasıl bir şey lan böyle dedirtti. Durum şöyle: Kahramanmaraş'ta eşiyle yeterince cinsel ilişki yaşamadığını öne süren koca H.Y. boşanma davası açtı. 4 gün sonra da eşi E.Y. karşı boşanma davası açtı. Kadını haklı bulan Yargıtay ise eşiyle cinsel ilişki yaşamayan kocanın "tam kusurlu" olduğuna hükmetti ve kararı bozdu.
   https://onedio.com/haber/yargitay-dan-emsal-olacak-cinsel-iliski-karari-bosanma-davalarinda-erkek-tam-kusurlu-sayilacak-942266?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle
   (Kaynak)
   Bu boşanma davası Yargıtay kararı ile bundan sonraki davalara emsal olacak anlayacağınız. Karara göre eşler arasında bir sağlık problemi olmaksızın cinsel ilişki yaşanmıyorsa koca tam kusurlu sayılacak. İlişkiye girmedikleri delillerle nasıl kanıtlanacak acaba... Kadının niyeti de aşırı bariz zaten, sadece 6 ay evli kalmış ve nafaka peşinde maalesef.
    littlejohn
    Konuyu aldatmaya baglamislar di mi? Herif benimle sevismiyor sagligi da yerinde kesin baskasiyla sevisiyor. Tamam bu varsayim cok gercekci ama hukukda varsayimlara dayanarak hüküm mu verilirmis
     patronice24
     Karısı yanaşmıyor diye kadınlığına hakaret eden, psikolojik hatta fiziksel şiddete uğrayan, aldatılan, boşanmaya değil Boşanmamaya zorlanıp aynı evin içinde işkence edilen kadınlar adına söylüyorum, tatmin edici bir karar olmuş. Kaldı ki İşin içinde art niyet veya nafaka vb durumlar varsa ona yorum yapmicam.
      utumasasiilekayanadam
      Emsal olması gereken bir karar. Seks yoksa neden evleniyorsunuz mk.
       dr.rock
       Meyveli pasta burda mı, gelsin bşi diycem ona... Evlilik sex mödör hömonomomömömö dioduda
        seksempatik_freud
        Freud’a göre insan, iki cinsiyete ilgi duyarak dünyaya gelir ve daha sonra bazı dönemlerden geçer. Yargılamaktan ziyade kişinin iç huzurunu sağlamak gerekirken haberlere konu olması; gazetelerde, sosyal medyada büyük bir yankı uyandırması aşırı derecede ironik.
         sairsel
         Evlilikte çiftler arasında cinsel hayatın nasıl olduğuna neye göre karar verebiliyorlar? Kim istemiş kim reddetmiş bunu nereden bilecekler? Sadece kişilerin beyanı yeterli olacak mı? Kafamda deli sorular?
          burakb_
          Aga siz kafa mı buluyorsunuz emsal falan demişler bir de. İçeriğin yorumlarında açıkladım durumu. Bir şeyler varsayarak karar mı verilir çocuk oyuncağı mı bu ?
           redblack
           Cinselligin problem oldugu evliliklerde boşanmalar çok daha fazla oluyor. Neyse yine diyeyim: Boşanmaların tek sebebi evlenmektir. Evlenmeyin.
            plazacalisani
            Ya haberi okudum, hani gerçekten çok ama çok ilginç. Anlayan beni bir aydınlatsın ama aslında adam eşiyle ilişkiye girmediği için dava açarken kendisi mi suçlu oluyor?
             samanyolundan
             lan asgari ücretle,nasıl çocuk okutacam,nasıl kira ödeyecem derken adamın saçı dökülmüş,birde sabaha kadar çatır çatır sikişsin,adamın çükü kalkmıyo ki zaten,ne lan bu eziyet:))
              raselika
              Kadına helal olsun bence. Olay şöyle olmuş. Adam bu kadın benle birlikte olmuyor diye dava açmış karısı da demiş ki ben oluyorum sorun sende sen birlikte olmuyorsun asıl. Helal olsun. Kadının derdi nafaka falan değil. Kadınlık gururunu korumak. Eline sağlık çok güzel yapmış.
               rarero
               Eşiyle İlişkiye giremediği için değil aslında girmediği için kendini haklı gibi gösterip kadına dava açma cesaretine erişmiş. Kadın da bu durumun altında kalmayıp gerçek yollardan hakkını arıyor. Sorun nerede ben tam olarak anlamadım.
                pillowtalk
                Abi bu ülkede vajinismus denilen illet bir hastalık var ve pek çok kişi bundan habersiz. Erkek neden tam kusurlu sayılıyor anlamadım. Belki kadın istemiyor ve bu şekilde davranıyor. Kesinlikle bunu kullanacak çok kadın çıkacak. Dediydi dersiniz.
                 elzem1905
                 Psikolojik şiddet söz konusu olduğunda bu kadar net verilmeyen kararlar mahrem bir konuda nasıl net olabilir ki. Aralarındaki ilişki ne düzeyde, dış etkenler neler yeterince araştırıldığından şüpheliyim. Ayrıca bu tip konuda kadın da erkek de eşit hakka sahip. Bir taraf istemiyorsa bu bir suç değil. Boşanmak taraflardan birinin hakkı olabilir ama cinsel bir arzusu yok diye birini suçlamak ne kadar da cahilce. Yine bir cinsellik muhabbeti yine yanlış kararlar.
                  ozymandiase
                  Bu dava açısından erkeğin kusurlu bulunması aşırı haklı. Bir erkek olarak kendimde olan bir sorundan ötürü kadını suçlayıp bir de üstüne dava açacak pişkinliği gösteriyorsam bana da yazıklar olsun. Kadın hakkını aramış. Ama genel olarak emsal bir karar oluşturacak kadar bir olay değil. Tam kusurlu sayılması da erkeklere haksızlık.
                   hulyabahadr
                   Seks yapamayacaksam bir adamla neden evli kalayım yada aşk iliski vs yaşamaya devam edeyim ki? Kanka olurum o zaman.
                    roar
                    Anlamadığım nokta bu cinsel ilişkiye girip girmediğini kişinin beyanlarını esas alarak nasıl karar verebiliyorlar. Prosedürü pek bilmiyorum yani sağlık kontrolü vs. buna benzer şeyler bu konuda nasıl yapılıyor? Yoksa her eşinden boşanmak isten bunu sebep gösterebilir. Nafaka avcısı kadınlar var olduğu sürece bu tip durumlar için kişinin beyanının esas olması biraz sıkıntı bir durum diye düşünüyorum.
                     thetalentedmrripley
                     Tahmin edin Aile Hukuku davalarına hangi daire bakıyor¿¿¿
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.