Eşine ve 4 Yaşındaki Çocuğuna Cinsel İstismarda Bulunan Şahsı Mahkeme Serbest Bıraktı...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Eşi Makbule D. ve 4 yaşındaki yaşındaki oğluna ise istismarda bulunan Y.D. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı... Ankara'da yaşayan Makbule D. (30), 2,5 yıllık eşi Y.D.'nin (55) kendisine cinsel istismar ve fiziksel şiddet, 4 yaşındaki oğluna ise cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Polis tarafından gözaltına alınan Y.D., çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Karara tepki gösteren Makbule D., Y.D.'nin tutuklanmasını isteyerek, "Ben adalet istiyorum. Ben çocuğumun hakkını istiyorum" dedi. 4 yaşındaki M.E.B. maruz kaldığı istismarı anlattı. DHA'nın haberine göre; Etimesgut ilçesinde yaşayan Makbule D., 2017 yılında emekli astsubay Y.D. ile evlendi. Makbule D., evlendiği günden bu yana eşinden cinsel ve fiziksel şiddet gördüğünü, ilk evliliğinden olan 4 yaşındaki oğlu M.E.B.'nin de evli olduğu erkek Y.D. tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını belirterek 5 Nisan'da savcılığa suç duyurusunda bulundu, ayrıca boşanma davası açtı. Başlatılan soruşturma kapsamında, Çocuk İzlem Merkezinde savcıya ifade veren 4 yaşındaki M.E.B., babasının kıyafetlerini çıkardığını ve sonrasında uğradığı cinsel istismarı anlattı. Gözaltına alınan baba Y.D., çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Karara tepki gösteren anne, Y.D.'nin tutuklanmasını isteyerek, kendisinin ve çocuğunun yaşadığı olayları anlattı. "Bu olay sonrasında 5 haftalık hamileydim. Bu olaylardan sonra benim gebeliğim sonlandı. Ben bu olayı görünce aklımı kaçırma noktasına geldim. Hemen polise şikayette bulundum. Akşam bizi Çocuk İzlem Merkezine gönderdiler. Burada savcı, çocuğumun ifadesini aldı. Çocuğum ifadesinde, benim gördüğüm olaydan daha fazlasını anlattı. Savcılık şahsı tutuklanması için mahkemeye sevk etti ama mahkeme serbest bıraktı. Savcılık itiraz etti ama yine serbest bırakıldı. Ben adalet istiyorum. Ben çocuğumun hakkını istiyorum. Benim gördüğüm şiddet önemli değil ama 4 yaşındaki çocuğa uygulanan istismar kabul edilebilir değil. Ben bir anne olarak kendimi çok kötü hissettim. Kendimi çok suçladım. Neden benim çocuğum? Adalete sığınıyorum ama bir sonuç ve cevap alamıyorum. Bu durum beni oldukça yıprattı ve psikolojim bozuldu. Çocuğumla beraber ben de bir bilinmezliğe doğru sürükleniyorum. Allah zaten cezasını verecektir buna inanıyorum ama ben tutuklansın istiyorum"
    eski_bi_tanidik
    Ohaaa 😨😰😱😢
     sucveceza
     Ne iğrenç insanlar var. Savcılık da o kadar itiraz etmiş serbest bırakılmaması için, kesin adam birinin bilmem nesi.
      zimbo
      Kime göre neye gore serbest bırakıyor bu hakimleri de anlamıyorum..
       cinayetvaraga
       Kimse adaletsizliği eleştirmesin. Burası Türkiye!
        tullenmoredew
        bu adama ispirtoyu dökün, çakmağı atarken gözümü kırpmam.
         nunukafasi
         Bir anne olarak susmaması takdir edilesi. Çünkü ensest bir gerçeklik. Bunu inkar edemeyiz. Ancak bunu bastıran yok sayan insanların sayısının ne kadar çok olduğunu düşününce bu kadının tutumu takdir edilesi.
          daisyyy
          İşte çocuk doğurmak değil problem sorun doğru bir kocadan doğru bir karıdan çocuk doğurmak. Çok yazık çok. Çok üzülüyorum böyle haberler duydukça.
           roxannee-
           Böyle hasta insanları tedavi etmek için kaç para gerekiyorsa ben kendi cebimden vereceğim yeter ki şöyle olaylar yaşanmasın artık. O çocuğun sağlıklı bir geleceği olabilir mi sorarım size? En yakınına güvenmeyen biri nasıl sağlıklı ilişkiler kurabilir ki?
            velevkiozge
            "Benim gördüğüm şiddet önemli değil ama 4 yaşındaki çocuğa uygulanan istismar kabul edilebilir değil. Ben bir anne olarak kendimi çok kötü hissettim. Kendimi çok suçladım" Bu iki cümle, ülkedeki kadınlığı ve kadının adalete güvenini öyle güzel özetliyor ki.. Kadınlar artık şiddet, taciz, tecavüzü kaçınılmaz olarak görüyor maalesef. Ve kendilerinden geçmiş durumdalar. Evlatlarını düşünüyorlar.. Ne kadar acı ki tecavüze uğramış bir kadın, ben önemli değilim diyor.. Ve bir çocuğu istismar edebilecek kadar iğrenç bir sapkın bireyin yanında kendini suçluyor. Ben koruyamadım çocuğumu diye.. Var mı adalet? 4 yaşında küçücük bir çocuğa yaşadığı iğrençliği anlattırmış bir dünyadan bahsediyoruz. Tüm tacizci, tecavüzcü erkekler cezasız kalmamalı !
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.