Eşcinsel Çiftlerin Evlat Edinmeleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Biz ülkece hala LGBTİ+ bireylerin evlilikleri kabul edemiyoruz ne yazık ki ama dünyada çokça tartışılan bir konu daha var o da bu tarz ailelerin evlat edinmeleri konusu. Bir ekip bu evlenmiş ya da birlikte olan bireylerin reşit olduklarını ve kendi kararlarını vermek haklarına sahip olduğunu fakat ortada bir çocuk yetiştirilmesi varken bu bireylerin çocuk yetiştirmekte zorlanacağını ve çocuğun aile bağlarını kurmak ve anlamak konusunda benzer şekilde aşırı zorlanacağını söylüyor. Ben bu bakış açısı açıkçası çok saçma buluyorum. Sonuçta her ülkenin sosyal hizmetler servisi evlatlık birey talep eden kişilerin evlerine, yaşam koşullarına ve daha birçok duruma bakıyor ve inceliyorlar. Eğer tıpkı heteroseksüel bireyler gibi şartlar karşılanıyorsa kesinlikle evlat edinmeliler. Bir çocuğun yurt köşesinde yalnızlıktan ölmesinden de ona iyi bakacak bir ailesinin olmasını isterdim. Evlat edinme süreçlerinde bence aralarında hiçbir fark ve ayrım olmamalı.
    peripedia
    Bir çocuk yeter ki içinde sevgi olan bir evde büyüsün gerisinin bir önemi yok. Eşcinsel çiftler için de aynı durum geçerli. Pek tabii evlat sahibi olabilirler. Bunun o çocuklar da dahil olmak üzere kimseye bir zararı olduğunu düşünmüyorum.
     plazacalisani
     Kesinlikle LGBT karşıtı filan değilim. Ancak şu durumda tasvip etmiyorum. Neden derseniz? O çocuk için. Bu toplum buna hazır değil.
      efeoeztuerk
      Homofobigim bu benim icin kabul edilemez
       rarero
       Çocuk psikolojisi açısından ne yazık ki sağlıklı bir süreç olacağını düşünmüyorum.
        karolunita-
        Gizemle biz de bi çocuk evlat edinmeyi düşünüyoruz fjfgjxjgxfhsdtifkyxthrusdyiyfjxtj
         aslanburcubirisi
         Öz çocuğuna tecavüz eden heteroseksüeller var. Heteroseksüel ya da homoseksüel ne farkeder? İnsan olmak lazım önce.
          superkahraman
          bence artık olağan olması gerekiyo
           takmazuguramatakar1
           Bişey düşünmüyorum sıradan geliyor artık
            gorkem-bahadir
            Kesinlikle harika bir durum. Mesele eşcinsel olup olmamaları değil bence, bu durum bireyin kendi tercihleri. Burada önemli olan durum evlat edinilen küçük bireyler, yeni bir yuva, aile, ebeveyn şevkatinin yerini hiç bir şey tutamaz.
             keladam
             bir şey düşünmeye ihtiyacım yok. acilen eşcinsel evlilik yasal olmalı çünkü bu bir insan hakkı ve çocuk esirgeme kurumlarında bunca çocuk varken ailelerle buluşturulmalarının önü açılmalı
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.